2002: George Boateng (Aston Villa)  Trenér Gerard Houllier měl v roce 2002 už téměř podepsanou smlouvu z nizozemským reprezentačním záložníkem Georgem Boatengem. Prakticky jistý přestup nakonec ztroskotal na finančních požadavcích agentů a Boateng odešel za pět milionů liber do Middlesbrough, kde strávil šest sezon a odehrál 223 zápasů. Profimedia.cz
 2003: Cristiano Ronaldo (Sporting Lisabon)  To není vtip. Stačilo málo a k hvězdným fotbalovým výšinám se mohl portugalský útočník Cristiano Ronaldo odrazit z Anfield Road. Ještě předtím, než přestoupil ze Sportingu Lisabon do Manchesteru United, měl o něho velký zájem tehdejší kouč Liverpoolu Gerard Houllier. Mezi oběma kluby dokonce došlo k jednání o přestupu, ale nakonec všechno ztroskotalo na platu pro mladičkou hvězdičku. Klubová strategie tehdy striktně zakazovala přeplácet nevyzkoušené hráče. Houllier později přiznal, že by příliš velká mzda pro nováčka v týmu mohla rozložit mužstvo. Ronalda nakonec ulovil sir Alex Ferguson a zbytek je už jen (slavná) historie… Profimedia.cz
 2005: Simao Sabrosa (Benfica Lisabon)  Když přiletěl v létě roku 2005 portugalský útočník Simao Sabrosa do Liverpoolu na zdravotní prohlídku, vypadalo to, že klub získal za 10 milionů liber skvělého hráče. Sabrosa prošel lékařskými testy a tehdejší kouč Rafael Benitez si mohl mnout ruce nad hvězdnou posilou. Jenže těsně před uzavřením přestupového okna Benfica nečekaně zvýšila požadovanou sumu za svého tehdejšího kapitána na 13,6 milionu liber. Liverpool se snažil smlouvat, šel s cenou až na 12,3 milionu liber, ale z dohody nakonec sešlo. Sabrosa zůstal v Benfice ještě další dva roky, pak přestoupil do Atlétika Madrid, kde pobyl tři roky. Další tři sezony strávil v tureckém Besiktasu Istanbul a Espanyolu Barcelona. Profimedia.cz
 2005: Luis Figo (Real Madrid)  Člen slavných Los Galacticos a jeden z nejlepších fotbalistů světa Luis Figo měl v roce 2005 nakročeno z Realu Madrid do Liverpoolu. Když po pěti sezonách končil ve 32 letech kariéru na San Bernabeu, neměl o nabídky z evropských velkoklubů nouzi. Portugalský reprezentant byl nakloněn přestupu na Anfiled Road a údajně souhlasil s podmínkami, které mu anglický klub nabízel, nakonec se ale rozmyslel a rozhodl se pro italský Inter Milán, kde strávil poslední čtyři roky své dlouhé kariéry. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Neklaplo to. 7 hvězd, které měly v minulosti nakročeno do Liverpoolu, ale nakonec skončily jinde

Na Anfield Road získali během loňského letního přestupního termínu uruguayského forvarda Darwina Núňeze z Benfiky Lisabon a před pár týdny nizozemského útočníníka Codyho Gakpa z Eindhovenu. Ještě před nimi přišel Kolumbijec Luis Díaz nebo stoper Ibrahima Konaté. Klub však v minulosti toužil i po jiných hráčích, které ale nezískal.

Ne vždycky se podaří získat posilu, kterou si klub vyhlédne. V novodobé historii Liverpoolu se už několikrát stalo, že měl špičkový fotbalista nakročeno na Anfield Road a nakonec z transferu sešlo. V následujících kapitolách najdete sedm kvalitních borců, se kterými v minulosti v Liverpoolu už téměř počítali, ale oni nakonec zamířili jinam.

Pokračování 2 / 8

1972: Frank Worthington (Huddersfield Town)

Frank Worthington.jpg

Talentovaný útočník Frank Worthington se na Anfield Road objevil v roce 1972. Tehdejší trenér Reds Bill Shankly se dohodl na přestupu s Huddersfieldem, ale rtuťovitý forvard neprošel zdravotními testy. Worthington měl kvůli svému nespoutanému životnímu stylu vysoký krevní tlak.

Ve snaze zachránit dohodu poslal Shankly hráče na zotavenou, aby si odpočinul a dal se do kupy. Po návratu z dovolené měl jít opět na zdravotní testy. Frank odletěl na Mallorku, kde si žil na vysoké noze a flámoval jako by se nechumelilo. Po návratu neprošel další lékařskou prohlídkou a bylo po angažmá. Nedlouho poté podepsal smlouvu v Leicesteru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

2002: George Boateng (Aston Villa)

George Boateng.jpg

Trenér Gerard Houllier měl v roce 2002 už téměř podepsanou smlouvu z nizozemským reprezentačním záložníkem Georgem Boatengem. Prakticky jistý přestup nakonec ztroskotal na finančních požadavcích agentů a Boateng odešel za pět milionů liber do Middlesbrough, kde strávil šest sezon a odehrál 223 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

2003: Cristiano Ronaldo (Sporting Lisabon)

Ronaldo (Manchester).jpg

To není vtip. Stačilo málo a k hvězdným fotbalovým výšinám se mohl portugalský útočník Cristiano Ronaldo odrazit z Anfield Road. Ještě předtím, než přestoupil ze Sportingu Lisabon do Manchesteru United, měl o něho velký zájem tehdejší kouč Liverpoolu Gerard Houllier.

Mezi oběma kluby dokonce došlo k jednání o přestupu, ale nakonec všechno ztroskotalo na platu pro mladičkou hvězdičku. Klubová strategie tehdy striktně zakazovala přeplácet nevyzkoušené hráče. Houllier později přiznal, že by příliš velká mzda pro nováčka v týmu mohla rozložit mužstvo. Ronalda nakonec ulovil sir Alex Ferguson a zbytek je už jen (slavná) historie…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

2005: Simao Sabrosa (Benfica Lisabon)

Simao Sabrosa.jpg

Když přiletěl v létě roku 2005 portugalský útočník Simao Sabrosa do Liverpoolu na zdravotní prohlídku, vypadalo to, že klub získal za 10 milionů liber skvělého hráče. Sabrosa prošel lékařskými testy a tehdejší kouč Rafael Benitez si mohl mnout ruce nad hvězdnou posilou. Jenže těsně před uzavřením přestupového okna Benfica nečekaně zvýšila požadovanou sumu za svého tehdejšího kapitána na 13,6 milionu liber.

Liverpool se snažil smlouvat, šel s cenou až na 12,3 milionu liber, ale z dohody nakonec sešlo. Sabrosa zůstal v Benfice ještě další dva roky, pak přestoupil do Atlétika Madrid, kde pobyl tři roky. Další tři sezony strávil v tureckém Besiktasu Istanbul a Espanyolu Barcelona.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

2005: Luis Figo (Real Madrid)

Figo.jpg

Člen slavných Los Galacticos a jeden z nejlepších fotbalistů světa Luis Figo měl v roce 2005 nakročeno z Realu Madrid do Liverpoolu. Když po pěti sezonách končil ve 32 letech kariéru na San Bernabeu, neměl o nabídky z evropských velkoklubů nouzi. Portugalský reprezentant byl nakloněn přestupu na Anfiled Road a údajně souhlasil s podmínkami, které mu anglický klub nabízel, nakonec se ale rozmyslel a rozhodl se pro italský Inter Milán, kde strávil poslední čtyři roky své dlouhé kariéry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2008: Gareth Barry (Aston Villa)

Gareth Barry.jpg

V roce 2008 si vyhlédli v Liverpoolu kapitána Aston Villy Garetha Barryho, který se měl na Anfield Road stát náhradou za Xabiho Alonsa, jenž měl po sezoně odejít z klubu. Následovala série mnoha (neúspěšných) nabídek a únavný proud rozporuplných zpráv v médiích.

Po skočení ročníku Xabi zamířil do Realu Madrid, ale Barry místo něho do klubu nepřišel. Z Aston Villy se přesunul za 12 milionů liber do Manchesteru City. Liverpool porážku na přestupovém kolbišti vyřešil podpisem s Albertem Aquilanim. Barry nakonec ale skončil v Liverpoolu – od roku 2014 byl tři sezony hráčem městského rivala Evertonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

2009: David Silva (Valencia)

Silva.jpg

Dlouholetý španělský reprezentant David Silva byl žhavým cílem trenéra Rafaela Beniteze v létě roku 2009. Osobně jednal s tehdejší oporou španělské Valencie a všechno směřovalo k dohodě o přestupu šikovného ofenzivního záložníka na Anfield Road. Nakonec z transferu sešlo a o rok později se Silva stěhoval do Manchesteru City, s nímž vybojoval čtyři anglické tituly.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud