8 hráčů Plzně, kteří během uplynulých dvou let skórovali proti Spartě

Devátý březen 2014. Ten den je pro sparťanské fanoušky významný. Co se tehdy stalo? Letenští porazili doma 1:0 konkurenta z Plzně a na konci ročníku oslavili mistrovský titul. Jenže od té doby nad Viktorkou už nevyhráli, na další triumf čekají pět zápasů.

Sparta nečeká jen na výhru, ale na jakýkoliv bodový zisk. V neděli prohrála ve šlágru kola v Plzni 0:1, loni utrpěla porážky 0:3 a 1:2, v sezoně 2014/15 Viktorka zvítězila dvakrát 2:0. Plzeň zná na Spartu recept. Důkazem je osm různých střelců, kteří se prosadili během těchto slavných triumfů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Lukáš Hejda (2014, Plzeň - Sparta 2:0)

Právě tady začal zmar Sparty. Běžela 12. minuta zápasu, Viktorka zahrávala první standardní situaci a hned z toho byl gól. Patrik Hrošovský poslal z roku vysoký a dlouhý míč, jenže ze sparťanů proti němu nikdo nešel, gólman David Bičík zůstal na čáře, a Lukáš Hejda neměl těžkou pozici. Hlavičkoval přesně k tyči.

Pokračování 3 / 9

Tomáš Hořava (2014, Plzeň - Sparta 2:0)

Pavel Kadeřábek přišel snadno o míč, společně s Jakubem Brabcem se sice stihl stáhnout k Václavu Pilařovi, ten ale předvedl chytrou akci, postrčil míč Tomáši Hořavovi, který běžel sám na Bičíka a snadno ho přehodil. Úřadující mistr byl na kolenou.

Pokračování 4 / 9

Jan Holenda (2015, Sparta - Plzeň 0:2)

Sezona 2014/15 spěla ke konci a Plzeň měla před posledními čtyřmi koly tříbodový náskok na Spartu. Šlágr se hrál na Letné a domácí měli jedinečnou šanci dostat se zpátky do hry. Jenže znovu selhali. Skóre zápasu otevřel v 52. minutě bývalý sparťanský útočník Jan Holenda, který prokličkoval od rohového praporku, jeho pokus tečoval Costa a Marek Štěch neměl nárok.

Pokračování 5 / 9

Roman Hubník (2015, Sparta - Plzeň 0:2)

Spartě se krátil čas. Pokud chtěla titul, musela otočit zápas. To však nezvládla, místo toho 20 minut před koncem poslal s přispěním tyče míč do brány Roman Hubník, který si naskočil na Kovaříkův centr z přímého kopu. O ligovém šampionovi bylo prakticky rozhodnuto.

Pokračování 6 / 9

Jan Baránek (2015, Plzeň - Sparta 2:0)

Sparta měla lepší pozici. Ještě před začátkem 12. kola vedla o tři body ligu, v první půli neproměnil Michal Ďuriš penaltu, a když se krátce před přestávkou nechal vyloučit kapitán Václav Procházka, zdálo se, že hosté budou na koni. Jenže Procházku nahradil Jan Baránek, který si v 72. minutě naskočil na Kovaříkův centr z roku a nikým nehlídán otevřel skóre.

Pokračování 7 / 9

Milan Petržela (2015, Plzeň - Sparta 2:0)

Baránek vlil domácím krev do žil a hosté museli otevřít hru. Toho využil Milan Petržela, který v 83. minutě zakončil rychlý protiútok a střelou z hranice šestnáctky překonal bezmocného Bičíka. Sparta stihla v závěru zásluhou Lukáše Juliše pouze snížit.

Pokračování 8 / 9

Ondřej Vaněk (2015, Sparta - Plzeň 0:3)

Poslední zápas na Letné. I v dubnu dominovala Plzeň, která se dostala rychle do vedení. Petr Jiráček fauloval už po deset minutách hry Petrželu a nařízený pokutový kop proměnil Ondřej Vaněk. Také Sparta měla výhodu penalty, jenže Bořek Dočkal, na rozdíl od Vaňka, překopl bránu...

Pokračování 9 / 9

Michael Krmenčík (2015, Sparta - Plzeň 0:3 a 2016, Plzeň - Sparta 1:0)

Hrdina posledních bitev se Spartou. Na jaře naskočil do hry v 79. minutě místo Michala Ďuriše a krátce na to zvyšoval na 2:0. To ale nebylo všechno, v úplném závěru se prosadil znovu a prakticky rozhodl o plzeňském titulu.

Další zásah přidal o víkendu, kdy vstřelil jediný gól šlágru podzimu. V 26. minutě byl po centru Romana Hubníka důraznější než Mario Holek a zařídil výhru svého celku. Jednalo se už o jeho čtvrtý gól v sezoně.