Bitva o Istanbul skončila šílenstvím. Zuřiví „fanoušci“ Besiktase zaplavili hřiště

Zapomeňte na derby pražských S. To, co se děje během zápasů nesmiřitelných rivalů v Istanbulu, tomu „nevraživost“ fanoušků Sparty a Slavie nesahá ani po kotníky. Ve víkendovém souboji Besiktase a Galatasaraye, který sledovala rekordní turecká návštěva, se strhlo opravdové šílenství.

Podle tureckých médií bylo na tribunách 76 tisíc fanoušků, čímž byl překonán dosavadní rekord turecké ligy. Příznivci domácího Besiktase si nemohli přát lepší úvod. Jejich svěřenci, kteří byli do víkendu v čele ligy, vedli od 18. minuty 1:0. Ve druhém poločase ale otočil skóre Didier Drogba a Galatasaray směřoval k vítězství.

To však domácí příznivci neunesli. Když byl v nastaveném čase vyloučen za ostrý faul hostující Filipe Melo, neudrželi se a vtrhli na trávník. Hráči i kvůli slznému plynu, který použila policie, utekli do kabin. Zápas už se nedohrál a nejspíš bude kontumován ve prospěch Galatasaraye. To se ale dělo, na to se radši podívejte sami…