Milan Baroš (2004 a 2007)  Také Baroš skóroval proti Němcům dvakrát. První z branek dal na Euru v Portugalsku, na kterém se trefil celkem pětkrát a stal se nejlepším kanonýrem turnaje. Prosadil se v úvodním duelu proti Lotyšsku, trefil se do sítě Nizozemců a popravil i Němce. Trefou ze 77. minuty zařídil českému týmu třetí výhru v řadě a jednoho z favoritů turnaje poslal předčasně domů. Druhou branku proti Německu vstřelil v domácím kvalifikačním utkání o postup na Euro 2008. Soupeř vedl na Letné už 2:0, ve 42. a 62. minutě se trefil Kevin Kurányi a zdálo se, že míří k bezproblémovému triumfu. V 77. minutě ale zadělal na drama právě Baroš, jenže Češi už další branku nepřidali. Profimedia.cz
 Pavel Kuka (2000)  Ve finále Eura v roce 1996 se neprosadil, o čtyři roky později už ale udeřil. Pavel Kuka zareagoval v generálce před šampionátem v Nizozemsku a Belgii na úvodní německou trefu, kterou vstřelil Carsten Jancker, a v 58. minutě srovnal na 1:1. Jenže pak udeřil dvakrát Bierhoff, na české straně se prosadil jen Berger, a Německo vyhrálo před zraky 30 tisícovek diváků 3:2. Profimedia.cz
 Marek Heinz (2004)  Euro 2004, to byla z českého pohledu parádní jízda. Brücknerovi svěřenci zdolali Lotyšsko i Nizozemsko a už v předstihu měli jistý postup do čtvrtfinále. V závěrečném duelu skupiny tak nastoupil „B“ tým, který sice brzy prohrával, jenže rozjetá česká mašina dokázala zareagovat i na trefu Michaela Ballacka a zahájila obrat. Už ve 30. minutě, devět minut po gólu Němců, srovnal druhou brankou na turnaji Marek Heinz, který překonal krásnou střelou z přímého kopu Olivera Kahna. Profimedia.cz
 Libor Sionko, Marek Matějovský a Jaroslav Plašil (všichni 2007)  Kvalifikace o postup na Euro 2008 gradovala a Češi nebyli v příliš dobré pozici. Na podzim se ale dostali do skvělé formy, vyhráli pět zápasů a nakonec ovládli i kvalifikační skupinu, ve které skončili o dva body právě před Němci. Klíčový byl říjnový zápas v Mnichově, ke kterému Brücknerovi svěřenci odjížděli v pozici outsiderů. Jenže už po minutě hry skóroval Libor Sionko, o dvacet minut později se prosadil poprvé a také naposledy v reprezentaci Marek Matějovský, a když ve druhé půli udeřil ještě Jaroslav Plašil, bylo vymalováno. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Pokořili giganta. 8 tuzemských fotbalistů, kteří dokázali od rozdělení Československa skórovat proti Německu

Navzdory výbuchu na nedávném světovém šampionátu v Kataru je Německo fotbalovou supervelmocí. Je to zřejmé i ze vzájemné bilance s českou fotbalovou reprezentací, V ní mají naši západní sousedé navrch.

Češi ve své samostatné historii dosud sehráli s Němci devět zápasů. Na mistrovství Evropy v Anglii dvakrát prohráli – v základní skupině 0:2 a ve finálovém boji 1:2 v prodloužení. Němci byli úspěšnější i v generálce před Eurem 2000 a v Norimberku vyhráli 3:2.

Na dalším evropském šampionátu ale slavili Češi, vyhráli 2:1 a poslali Německo domů. V kvalifikaci o postup do Rakouska a Švýcarska, se nejprve radoval soupeř, který vyhrál v Praze 2:1, pak ale přišel senzační triumf našich fotbalistů. Dva duely v kvalifikaci o postup na světový šampionát do Ruska však vyhráli němečtí reprezentanti, stejně jako zatím poslední utkání předloni v listopadu.

Proti Německu dosud skórovalo osm českých fotbalistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

Patrik Berger (1996 a 2000)

Euro 1996 je dodnes nejslavnější kapitolou v historii samostatné české reprezentace. Turnaj nezačal pro Čechy dobře a Německo vyhrálo úvodní utkání 2:0. Tým se ale zvedl, zdolal Italy, remizoval s Rusy, vyřadil Portugalce, v semifinále i Francouze a postoupil do finále, ve kterém už čekali znovu Němci.

Boj o zlato začal pro český celek lépe, po necelé hodině hry byl faulován Karel Poborský a následný pokutový kop proměnil s nutnou dávkou štěstí Patrik Berger. Jenže Němci měli Olivera Bierhoffa a ten otočil výsledek ve prospěch soupeře.

Berger se trefil proti Německu ještě jednou, v generálce před Eurem 2000. Jenže i tehdy úřadoval Bierhoff. Český záložník sice zareagoval na jeho první trefu a v 79. minutě vyrovnal na 2:2, jenže právě Bierhoff zařídil v samém závěru výhru domácího celku.

Pokračování 3 / 7

Milan Baroš (2004 a 2007)

Také Baroš skóroval proti Němcům dvakrát. První z branek dal na Euru v Portugalsku, na kterém se trefil celkem pětkrát a stal se nejlepším kanonýrem turnaje. Prosadil se v úvodním duelu proti Lotyšsku, trefil se do sítě Nizozemců a popravil i Němce. Trefou ze 77. minuty zařídil českému týmu třetí výhru v řadě a jednoho z favoritů turnaje poslal předčasně domů.

Druhou branku proti Německu vstřelil v domácím kvalifikačním utkání o postup na Euro 2008. Soupeř vedl na Letné už 2:0, ve 42. a 62. minutě se trefil Kevin Kurányi a zdálo se, že míří k bezproblémovému triumfu. V 77. minutě ale zadělal na drama právě Baroš, jenže Češi už další branku nepřidali.

Pokračování 4 / 7

Pavel Kuka (2000)

Pokračování 5 / 7

Marek Heinz (2004)

Euro 2004, to byla z českého pohledu parádní jízda. Brücknerovi svěřenci zdolali Lotyšsko i Nizozemsko a už v předstihu měli jistý postup do čtvrtfinále.

V závěrečném duelu skupiny tak nastoupil „B“ tým, který sice brzy prohrával, jenže rozjetá česká mašina dokázala zareagovat i na trefu Michaela Ballacka a zahájila obrat. Už ve 30. minutě, devět minut po gólu Němců, srovnal druhou brankou na turnaji Marek Heinz, který překonal krásnou střelou z přímého kopu Olivera Kahna.

Pokračování 6 / 7

Libor Sionko, Marek Matějovský a Jaroslav Plašil (všichni 2007)

Kvalifikace o postup na Euro 2008 gradovala a Češi nebyli v příliš dobré pozici. Na podzim se ale dostali do skvělé formy, vyhráli pět zápasů a nakonec ovládli i kvalifikační skupinu, ve které skončili o dva body právě před Němci.

Klíčový byl říjnový zápas v Mnichově, ke kterému Brücknerovi svěřenci odjížděli v pozici outsiderů. Jenže už po minutě hry skóroval Libor Sionko, o dvacet minut později se prosadil poprvé a také naposledy v reprezentaci Marek Matějovský, a když ve druhé půli udeřil ještě Jaroslav Plašil, bylo vymalováno.

Pokračování 7 / 7

Vladimír Darida (2017)

Dlouhých deset let si museli čeští fanoušci počkat na chvíli, kdy tuzemský hráč pokoří německého brankáře. Stalo se tak v září roku 2017 v závěrečné fázi kvalifikace o postup na mistrovství světa v Rusku.

V úvodním vzájemném střetnutí byli na domácí půdě úspěšnější Němci, kteří deklasovali národní tým 3:0. Pražská odveta už vypadala zcela jinak. Hosté sice otevřeli skóre už ve čtvrté minutě, když se trefil Timo Werner, ale Češi hráli s favoritem vyrovnanou partii. Naději na bodový zisk vykřesal v 78. minutě výstavní střelou Vladimír Darida, ale tři body zajistil soupeři o deset minut později obránce Mats Hummels.