Sparta Praha – Arsenal 0:1 (2000/01)  V sezoně 2000/01 byl Tomáš Rosický ještě oporou Sparty a netušil, že za pár let bude nastupovat za Arsenal, který chtěl skolit v prvním zápase tehdejšího ročníku Ligy mistrů. Kouč Arséne Wenger tenkrát přivezl velmi silný tým v čele s Thierrym Henrym, Patrickem Vieirou či Davidem Seamanem. Hrdinou utkání se ale stal Silvinho, který v 33. minutě vstřelil první a jediný gól zápasu. Domácí se snažili, odpovědět ale nedokázali. Profimedia.cz
 Sparta Praha – Bayern Mnichov 0:1 (2001/02)  V sezoně 2001/02 vyfasovala Sparta velmi těžkou základní skupinu. Přes Spartak Moskva a Feyenoord šla ale společně s Bayernem Mnichov dál. V úvodním duelu skupiny uhrála senzační remízu v Mnichově a minimálně stejný výsledek chtěla zopakovat i v závěrečném klání. Zápas rozhodl smolný moment ze 40. minuty, ve které si dal kapitán Jiří Novotný vlastní gól. Profimedia.cz
 Sparta Praha – Real Madird 2:3 (2001/02)  Na zápas Sparty s Realem ze sezony 2001/02 se stále hodně vzpomíná. Letenští tehdy sehráli s Bílým baletem úžasnou partii. Na první branku Zinedina Zidana odpověděl Rastislav Michalík, na trefu Fernanda Morientese v 72. minutě Libor Sionko. Španělský kanonýr ale vzápětí vrátil vedení na stranu hostů a Real už náskok 3:2 nepustil. Diváci na vyprodané Letné aplaudovali ještě dlouho po zápase. Profimedia.cz
 Sparta Praha – Chelsea 0:1 (2003/04)  V sezoně 2003/04 Sparta přešla přes Vardar Skopje do hlavní fáze soutěže a ihned se střetla s Chelsea. Letenští doma dlouho proti týmu, ve kterém působili Adrian Mutu, Juan Verón či Claude Makélélé, sahali po bodu, v 85. minutě ale udeřil William Gallas a rozhodl o výhře Blues. O dva měsíce později se na Stamford Bridge zrodila bezbranková remíza a Sparta na úkor Lazia s Besiktasem postoupila do další fáze soutěže. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Chyběl jediný gól. 8 smolných bitev českých týmů s giganty v Lize mistrů

České týmy utrpěly v minulosti v Lize mistrů několik debaklů. V paměti je ještě prohra Plzně 0:5 na půdě Bayernu Mnichov, dříve dostala Slavia sedmigólový příděl od Arsenalu, Sparta zase moc dobře nevzpomíná na rok 2004, kdy schytala „bůra“ na hřišti Lyonu. Ale pak bychom našli i zápasy, kdy chyběl jen jediný gól k úspěchu.

Některé porážky Sparty, Slavie a Plzně v Lize mistrů vešly do dějin, protože s evropskými giganty sehrály české týmy vyrovnané partie a chybělo jen málo, aby je senzačně obraly o body. V následujících kapitolách si můžete připomenout zápasy, ve kterých tuzemským mančaftům chyběl k úspěchu jediný gól.

Pokračování 2 / 9

Sparta Praha – Barcelona 1:2 (1999/2000)

V sezoně 1999/2000 Sparta postoupila ze základní skupiny do osmifinále soutěže, ve kterém narazila na Porto, Herthu Berlín a slavnou Barcelonu. Na Nou Campu sice schytala pětigólový příděl, v posledním zápase skupiny ale sehrála na Letné parádní duel.

Skóre v 16. minutě otevřel Zdeněk Svoboda a tým okolo Tomáše Rosického byl dlouho blízko k senzaci. Jenže mužstvo, za které nastoupili Xavi, Rivadlo či Guardiola, nesložilo zbraně. Po poločase srovnal Gabri, který v předposlední minutě po obrovské šanci Pavla Hapala strhl výhru na stranu Katalánců.

Pokračování 3 / 9

Sparta Praha – Arsenal 0:1 (2000/01)

Pokračování 4 / 9

Sparta Praha – Bayern Mnichov 0:1 (2001/02)

Pokračování 5 / 9

Sparta Praha – Real Madird 2:3 (2001/02)

Na zápas Sparty s Realem ze sezony 2001/02 se stále hodně vzpomíná. Letenští tehdy sehráli s Bílým baletem úžasnou partii. Na první branku Zinedina Zidana odpověděl Rastislav Michalík, na trefu Fernanda Morientese v 72. minutě Libor Sionko.

Španělský kanonýr ale vzápětí vrátil vedení na stranu hostů a Real už náskok 3:2 nepustil. Diváci na vyprodané Letné aplaudovali ještě dlouho po zápase.

Pokračování 6 / 9

Sparta Praha – Chelsea 0:1 (2003/04)

Pokračování 7 / 9

Viktoria Plzeň – Bayern Mnichov 0:1 (2013/14)

Situace Plzně nebyla v sezoně 2013/14 dobrá. Tým Pavla Vrby prohrál tři utkání v řadě a po pětigólovém výprasku v Mnichově přivítal Bayern doma. Soupeř přijel sice bez Arjena Robbena, ale s Franckem Ribérym. Český mistr držel se slavným soupeřem dlouho krok, v 65. minutě ale udeřil Mario Mandžukič. Plzeň v závěru tlačila, na senzační bod ale nedosáhla.

Pokračování 8 / 9

Slavia Praha - Barcelona 1:2 (2019/20)

Barcelonu hned ve třetí minutě poslal do vedení Lionel Messi, ale Slavia se brzy oklepala. Ve zbytku první půle držela se španělským gigantem krok a střelecky byla dokonce aktivnější.

Pět minut po přestávce už se slávisté dočkali. Masopust přiťukl nabíhajícímu Bořilovi, který střelou na zadní tyči srovnal. Pražané ožili, ale Barcelona si vzala vedení rychle zpět. Messiho centr z přímého kopu propadl až k Suárezovi, který z velkého úhlu napálil Olayinku a od něho se míč odrazil do sítě. Odpovědět mohl Souček, ale hlavičkoval nad břevno. Domácí dostali v závěru utkání favorita pod tlak, ale srovnat už nedokázali.

Pokračování 9 / 9

Borussia Dortmund - Slavia Praha 2:1 (2019/20)

Slavia v posledním šestém utkání skupiny Ligy mistrů v sezoně 2019/20 prohrála v Dortmundu 1:2. Pražané vyrukovali na Borussii ofenzivně a hráli s favoritem naprosto rovnocennou a otevřenou partii. Vítěze nejprestižnější klubové soutěže z roku 1997 poslal v desáté minutě do vedení Jadon Sancho, ve 43. minutě srovnal Tomáš Souček, ale po hodině hry rozhodl Julian Brandt. Hostům už nepomohlo ani vyloučení domácího Juliana Weigla v 77. minutě. Sešívaní už před zápasem věděli, že skončí v tabulce poslední a s účinkováním v pohárech se rozloučí.