Hodnocení Plzně podle portálu goal.com. Horváth a Čišovský vyhořeli

Plzeň sice neschytala od Lyonu pětigólový příděl jako před lety pražská Sparta, nicméně prohra 1:4 není vzhledem k odvetě vůbec nadějná. I když parta Pavla Horvátha vstoupila do zápasu skvěle, nakonec vyhořela.

Poté, co Plzeň vyřadila Šachtar Doněck, brousila si zuby i na Lyon. Když navíc už ve třetí minutě otevřel skóre Tomáš Hořava, euforie v táboru Viktorky stoupla ještě výš. Jenže pak přišlo vystřízlivění. Lyon do přestávky srovnal a ve druhé půli zasadil bezzubému mužstvu Dušana Uhrina tři smrtelné rány. Teď už by se postup rovnal jedině zázraku.

Téměř celý tým Plzně zklamal. Hodnocení a analýz jsou plná média a ani my už bychom nejspíš nevymysleli nic, co ještě nebylo objeveno. A tak jsme se podívali, jak se na výkon západočeského týmu dívají v zahraničí, lépe řečeno na prestižním portálu goal.com.

Ani ten se s Viktorkou moc nepáral. Na stupnici od jedničky (nejhorší) do pětky (nejlepší) nikdo nedostal víc než průměrnou trojku. Nejvíc pohořeli Marián Čišovský a Pavel Horváth. Moc pozitivní nebyly ani jednotlivé komentáře.

Hodnocení hráčů Plzně portálem goal.com:

Petr Bolek – 2
Byla to krušná noc pro velkého muže, ale jen těžko ho lze vinit z mnoha inkasovaných branek.

Roman Hubník - 2,5
V prvním poločase byl ve tvrdém střetu s Briandem. Dalo by se představit, že jeho žlutá karta byla pomstou.

Marián Čišovský – 2
Sotva jste si všimli, že hrál. Defenzivě ani hře dopředu nenabídl nic.

Václav Procházka – 2,5
Byl pravděpodobně nejlepší z plzeňských obránců. Snažil se ze zadu zakládat útoky a být v klidu.

David Limberský – 2
Štiplavým pokusem otestoval Lopese, ale v napadání byl celou dobu nedbalý a defenzivě nabízel jen malou pomoc.

Milan Petržela – 2,5
Za celý zápas udělal jen sedm nahrávek. Než byl vystřídán, nestíhal s tempem.

Tomáš Hořava – 3
Vstřelil první gól a postaral se o úžasný vývoj. Směrem dopředu mohl nabídnout víc, ale nikým jako Horváth nebyl podporován.

Pavel Horváth – 2
Devětatřicetiletý hráč teď vypadá hodně přešle. Byl hrozně pomalý na míči, jeho tempo ovlivnilo celou stranu.

Daniel Kolář – 2,5
Prohrál všech šest hlavičkových soubojů, do kterých šel, jinak toho udělal málo.

Jan Kovařík – 3
Na levém křídle hrál celý zápas nahoru a dolů. Svit naděje v jinak žalostném vystoupení.