Sportovní hříšníci: od nevěrníka Tigera Woodse po uchožrouta Mika Tysona

Bývali to hrdinové na vrcholu slávy, pak ale přišel pád na tvrdou zem. Někteří propadli alkoholu či drogám, jiní zase měli problémy se zákonem, objevily se i sexuální aféry. Připomeňte si známé sportovní hříšníky.

slide-hříšníci.jpg

Seznam sportovních průšvihářů. I tak by se dal nazvat tento článek. Dočtete se o nich v následujících pěti kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tiger Woods (golf)

woods.jpgwoods1.jpgwoods2.jpg woods3.jpg

Tiger Woods je mnohými odborníky označován za nejlepšího golfistu všech dob. Jenže slavný Američan mohl být ještě lepší, nebýt jeho erotických hrátek s mnoha ženami v době, kdy byl ženatý se švédskou modelkou Elin Nordegenovou, s níž má dvě děti.

Kvůli provalené nevěře Woods v prosinci roku 2009 přerušil na několik měsíců kariéru a po návratu se mu už tak nedařilo. Skandál ho tehdy připravil nejen o důvěru nejbližších lidí, ale také o desítky milionů dolarů ze sponzorských smluv.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Mike Tyson (box)

tyson 4.jpgtyson.jpgtyson1.jpgtyson2.jpgtyson3.jpg

Další Američan, kterého zná snad každý. Nejdříve se proslavil svými výkony v ringu a postupně se na něj nabalovala jedna aféra za druhou. Mike Tyson byl dvakrát ženatý. První manželka ho obvinila z fyzického týrání.

V roce 1992 si začal odpykávat šestiletý trest za znásilnění osmnáctileté uchazečky o titul Miss Black America Desirée Washingtonové. K činu mělo dojít v hotelovém pokoji v roce 1991. Tyson svou vinu neustále popíral a během pobytu ve vězení dvakrát požádal o prominutí zbytku trestu. Byl propuštěn za dobré chování v březnu 1995 po 1095 dnech za mřížemi.

Ve skandálním zápase o titul mistra světa s Evanderem Holyfieldem v roce 1997 ukousl soupeři kus pravého ucha a byl potrestán jednoročním zákazem startu a pokutou tři miliony dolarů. Kariéru ukončil v roce 2005. Z hromady peněz mu skoro nic nezůstalo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tonya Hardingová (krasobruslení)

hardingova 1.jpghardingova 2.jpghardingova 4.jpghardingova 3.jpghardingova.jpg

Už jako osmiletá předváděla Tonya Hardingová trojité skoky a jako první Američanka úspěšně zvládla trojitého axela. Stříbro ze světového šampionátu však zůstalo její jedinou medailí z velké akce. Když se jí nedařilo, byla ochotná udělat pro úspěch skoro cokoliv.

Před olympiádou v Lillehammeru v roce 1994 se podílela na zranění své největší soupeřky Nancy Kerriganové, které maskovaný útočník během amerického šampionátu poranil tyčí koleno a musela ze závodu odstoupit.

Hardingová soutěž vyhrála a mohla se radovat z účasti na hrách. Později se ukázalo, že za napadením stála právě ona. O domácí titul dodatečně přišla. Kerriganová se ale do olympiády uzdravila a vybojovala stříbro. Hardingová skončila až osmá.

Za spoluúčast na útoku dostala Hardingová pokutu 160 tisíc dolarů. Byla jí zakázána krasobruslařská činnost a musela vykonat 500 hodin veřejně prospěšných prací.

Ani po skončení kariéry se nechovala, jak by měla. Několikrát sedla opilá za volant, také se porvala. Bez úspěchu se ještě pokoušela prosadit v boxerském ringu a v ženském hokeji.

Foto:Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

George Best (fotbal)

best 3.jpgbest1.jpgbest2.jpg best 4.jpgbest.jpg

Parádní fotbalista ze Severního Irska, který ale žádnou skleničku nenechal na pokoji. Dlouho hrál George Best za Manchester United, s nímž dvakrát získal titul. V roce 1968 byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Evropy.

Již během kariéry měl problémy s alkoholem, na němž se stal postupně závislým. V roce 2002 absolvoval transplantaci jater, přesto dál vesele popíjel. Zemřel v listopadu 2005 na zánět jater.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

O. J. Simpson (americký fotbal)

simpson.jpgsimpson1.jpgsimpson2.jpgsimpson3.jpgsimpson5.jpg

Herec a bývalý hráč amerického fotbalu se proslavil hlavně obviněním z dvojnásobné vraždy. Jeho případ ve své době rozdělil Ameriku na dva nesmiřitelné tábory.

Začátkem 70. let naskočil do NFL, v níž se dokázal prosadit a jednou byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. Sportovní kariéru ukončil v roce 1984 a dal se na hereckou dráhu.

V roce 1994 policie našla mrtvou jeho bývalou manželku Nicole a jejího milence. Z vraždy byl obviněn právě O. J. Simpson. Obžaloba se snažila dokázat, že chladnokrevně vraždil, ale měla jen nepřímé důkazy. Porota nakonec Simpsona osvobodila, přestože se u soudu prokázalo, že několikrát lhal.

V roce 2008 O. J. Simpson stanul před soudem podruhé. Tentokrát kvůli obvinění z loupeže, únosu a vydírání. Dostal 33 roků, přitom minimálně devět let musel odsedět a také je ve vězení strávil. Na začátku října roku 2017 byl však podmínečně propuštěn na svobodu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud