Jágrovy zápasy proti New Jersey: vydařené premiéry i zdvižený prostředník

Jedno utkání chybělo Jágrovi k tomu, aby zkompletoval „stovku“ proti Ďáblům z New Jersey. Tato meta je ovšem odložena, nejslavnější český hokejista totiž právě s Ďábly podepsal novou smlouvu v NHL. Pojďme si připomenout některé zápasy, které proti New Jersey v kariéře odehrál.

7.10.1990, Pittsburgh – New Jersey 7:4

Jak by na tento zápas mohl Jágr zapomenout – vstřelil svůj první gól v NHL. Po Johnsonově střele od modré se dostal k dorážce a poslal puk za záda brankáře Chrise Terreriho. Duel byl na několik minut přerušen a diváci vyvolávali Jágrovo jméno. Byl to jeho první domácí zápas.

5.4.1991, Pittsburgh – New Jersey 5:4p

Ve stejné sezoně se parta kolem Lemieuxe s New Jersey utkala i v prvním kole play-off. Úvodní duel prohrála, v odvetě se ale Jágr blýskl – a to na všech frontách. Za stavu 4:4 se prodlužovalo a kouč Bob Johnson prý v kabině řekl Jágrovi, že on bude hráčem, který duel rozhodne. A tak se také v 9. minutě stalo.

Jágr po svém (tehdy ještě ne tak typickém) individuálním průniku ze středního pásma, si položil Terreriho a zavěsil. Posléze udělal něco, čeho asi často litoval – sundal rukavici a „pozdravil“ hráče soupeře zdviženým prostředníčkem. Není třeba dodávat, že po zbytek série si užil své. Tučňáci ovšem nakonec po sedmi utkáních postoupili a dobyli i Stanley Cup.

1995, Pittsburgh – New Jersey 3:2

Po skvělém obratu v sérii s Washingtonem si Pittsbugh věřil i na New Jersey. Jágr tehdy táhl tým, vždyť vyhrál v základní části Art Ross Trophy, navíc mág Lemieux zápolil se zdravotními problémy.

První zápas Tučňáci i díky Jágrovi zvládli, on sám vstřelil branku na 3:2. Nakonec to ale byla výhra poslední a hráči New Jersey nakonec zejména díky precizní defenzivě dokráčeli až k zisku Stanley Cupu.

6.10.2001, Washington – New Jersey 6:1

Domácí premiéra v dresu Washingtonu Jágrovi vyšla. Opět u toho jako sparringpartneři byli hráči New Jersey. Zbytek angažmá už tak vydařený nebyl.

4.4.2013, Boston – New Jersey 1:0

Fotbalový výsledek 1:0 se urodil při Jágrově domácí premiéře v dresu Bostonu. Asi si ještě dobře pamatujete, kdo a jak se o něj postaral. Gól to byl poměrně šťastný, nicméně vítězný.