Djibril Cissé  Když působil francouzský reprezentant Djibril Cissé v letech 2004 až 2007 v Liverpoolu, rozhodl se, že si koupí šlechtický titul. K tomu samozřejmě potřeboval patřičné panství, a tak v květnu roku 2005 vybral kasičku, za dva miliony liber si pořídil sídlo v Cheshiru a stal se z něho „Pán hrabství Frodsham.“ Historie tohoto titulu, který byl v průběhu staletí v držení mnoha rodin, sahá až do roku 1086. Fotbalový útočník to bral natolik vážně, že se jako „Lord Cissé“ tituloval i v korespondenci.
 El Hadji Diouf  Když hrál v roce 2009 útočník El Hadji Diouf za Blackburn Rovers, předváděl se na cestách v Cadillacu Escalade. Vůz v ceně 53 tisíc liber nechal senegalský reprezentant vylepšit zlatým lakem. Hned první jízda se zářivě lesklým autem se mu mohla prodražit. Diouf parkoval v centru Manchesteru více než hodinu na místě, kde to bylo zakázáno a zatím se v nedaleké pizzerii ládoval italskými pochutinami. Když se vrátil k vozu, už tam byl strážce zákona, jemuž se ale porouchal přístroj na odbavování pokut a fotbalista tak vyvázl bez trestu.
 Mario Balotelli  Během působení v Manchesteru City, kde hrál v letech 2010 až 2013, byl italský fotbalista Mario Balotelli tak často terčem zájmu lidí na veřejnosti, že zatoužil, aby se stal neviditelným. V listopadu 2012 proto investoval 160 tisíc liber a nechal si na svůj vůz Bentley Continental nastříkat vojenskou kamufláž. Paradoxně s tímto vozem poutal ještě větší pozornost. Po návratu do Itálie dal Balotelli auto týmovému kolegovi Urbymu Emanuelsonovi. Holandský záložník nelenil a první co nechal udělat, bylo odstranění kamufláže a návrat k původní bílé barvě.
 Stephen Ireland  Pokud šlo o absurdní nákupy, pak byl králem Premier League irský fotbalista Stephen Ireland. Bývalý člen akademie Manchesteru City a později hráč tohoto klubu nakupoval věci, který by si žádný normálně uvažující člověk nikdy nepořídil. V minulosti se proháněl po silnicích v bílém Range Roveru s křiklavě růžovými vzory, svoje Audi R8 nechal pomalovat klubovými barvami a motivy Manchesteru City a pro manželku koupil vůz Bentley za 260 tisíc liber. Jeho rozhazovačná mánie neskončila u aut. Za pět milionů liber si koupil zámek, ve kterém kupil hromady zbytečných a předražených krámů.
5
Fotogalerie

Jak utrácejí milionáři? Toto je 5 historicky nejabsurdnějších nákupů fotbalistů z anglické ligy

Profesionální fotbalisté obvykle nemají hluboko do kapsy. Ti, kteří působí v anglické Premier League, berou za týden víc, než běžný smrtelník dokáže vydělat za deset let práce. A tak se často nechají strhnout k tomu, že bez rozmyslu utrácejí za nejrůznější okázalé krámy, nebo investují do projektů, jež jsou minimálně pochybné.

O tom, jak se ze sportovního milionáře může stát nuzák, jsme už psali. Teď se zaměřme na konkrétní počiny některých fotbalistů. V následujících kapitolách najdete pět pravděpodobně nejabsurdnějších nákupů, které uskutečnili hráči vydělávající si na chleba v anglické Premier League.

Pokračování 2 / 6

William Gallas

Gallas-Mercedes.jpg

Když hrál francouzský stoper William Gallas v letech 2006 až 2010 v Arsenalu, usmyslel si, že by bylo dobré se po londýnských ulicích prohánět v nějakém nepřehlédnutelném fáru. A tak vybral v bance 350 tisíc liber a zakoupil chromovaný Mercedes SLR McLaren.

Auto mohlo jezdit maximální rychlostí 310 km/h, z nuly na stovku se dostalo za necelé čtyři vteřiny a oslňovalo všechny účastníky silničního provozu na míle daleko. Asi nikoho moc nepřekvapí, že s bouráku za víc než deset milionů korun udělal Gallas poměrně brzy hromadu šrotu…

Pokračování 3 / 6

Djibril Cissé

Djibril Cisse (Francie)1.jpg

Když působil francouzský reprezentant Djibril Cissé v letech 2004 až 2007 v Liverpoolu, rozhodl se, že si koupí šlechtický titul. K tomu samozřejmě potřeboval patřičné panství, a tak v květnu roku 2005 vybral kasičku, za dva miliony liber si pořídil sídlo v Cheshiru a stal se z něho „Pán hrabství Frodsham.“

Historie tohoto titulu, který byl v průběhu staletí v držení mnoha rodin, sahá až do roku 1086. Fotbalový útočník to bral natolik vážně, že se jako „Lord Cissé“ tituloval i v korespondenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

El Hadji Diouf

El Hadji Diouf auto.jpg

Když hrál v roce 2009 útočník El Hadji Diouf za Blackburn Rovers, předváděl se na cestách v Cadillacu Escalade. Vůz v ceně 53 tisíc liber nechal senegalský reprezentant vylepšit zlatým lakem.

Hned první jízda se zářivě lesklým autem se mu mohla prodražit. Diouf parkoval v centru Manchesteru více než hodinu na místě, kde to bylo zakázáno a zatím se v nedaleké pizzerii ládoval italskými pochutinami. Když se vrátil k vozu, už tam byl strážce zákona, jemuž se ale porouchal přístroj na odbavování pokut a fotbalista tak vyvázl bez trestu.

Pokračování 5 / 6

Mario Balotelli

Balotelli-Bentley.jpg

Během působení v Manchesteru City, kde hrál v letech 2010 až 2013, byl italský fotbalista Mario Balotelli tak často terčem zájmu lidí na veřejnosti, že zatoužil, aby se stal neviditelným. V listopadu 2012 proto investoval 160 tisíc liber a nechal si na svůj vůz Bentley Continental nastříkat vojenskou kamufláž. Paradoxně s tímto vozem poutal ještě větší pozornost.

Po návratu do Itálie dal Balotelli auto týmovému kolegovi Urbymu Emanuelsonovi. Holandský záložník nelenil a první co nechal udělat, bylo odstranění kamufláže a návrat k původní bílé barvě.

Pokračování 6 / 6

Stephen Ireland

Stephen Ireland.jpg

Pokud šlo o absurdní nákupy, pak byl králem Premier League irský fotbalista Stephen Ireland. Bývalý člen akademie Manchesteru City a později hráč tohoto klubu nakupoval věci, který by si žádný normálně uvažující člověk nikdy nepořídil.

V minulosti se proháněl po silnicích v bílém Range Roveru s křiklavě růžovými vzory, svoje Audi R8 nechal pomalovat klubovými barvami a motivy Manchesteru City a pro manželku koupil vůz Bentley za 260 tisíc liber.

Jeho rozhazovačná mánie neskončila u aut. Za pět milionů liber si koupil zámek, ve kterém kupil hromady zbytečných a předražených krámů. Zvěsti o tom, že chce vybudovat obří nádrže pro žraloky pod podlahou kuchyně se však ukázaly jako nepravdivé…

Foto: CC BY-SA 2.0 / Alfonso Jimenez

Doporučujeme

Články odjinud