Oštěp v noze a rozbité brýle: kdo za to může?

Do zahraničí vyrážejí každý rok na letní dovolenou desetitisíce Čechů. A zdaleka už neplatí, že dovolená znamená jenom povalování se na lehátku u moře nebo popíjení drinků v hotelovém bazénu při zaplaceném all inclusive. Čím dál více lidí touží trávit dovolenou aktivně, poznáváním okolí místa, kam na dovolenou vyrazili, a v neposlední řadě sportovními aktivitami, v mnoha případech dokonce těmi adrenalinovými.

Jenomže adrenalinový zážitek třeba na raftu se může během mrknutí oka změnit na adrenalin v místním nemocničním zařízení. Jako se to stalo na dovolené dvěma kamarádům, z nich jeden skončil v rukou lékařů s otevřeným poraněním vnitřního kotníku poté, co mu ten druhý ukazoval, jak se hází oštěpem. Co myslíte, který z přátel je muž a který žena? ☺

A jedno staré přísloví praví: „Za vším hledej ženu.“ Poučený je v tomto směru jeden Čech, který se vypravil s kamarádem na procházku po Barceloně, když je náhle obklopila skupinka místních žen. Mladíkovi lichotil jejich zájem, tím spíš, když ho zmíněné dámy podpořily fyzickým kontaktem. Krátká chvilka hormonální bouře ovšem přišla pánovi pořádně draho – při onom blízkém setkání třetího druhu mu totiž ženy dovedně uzmuly z kapsy drahý mobilní telefon.

Jak vidno, nejde vždycky jen o zdraví, ale mnohdy taky o majetek. Proto Generali nabízí pro letošní sezonu vedle dalších novinek třeba pojištění sportovního vybavení (jízdních kol, turistických pomůcek atd.) nebo přenosné elektroniky (fotoaparáty, tablety, navigace atd.). Pojistit si můžete i sportovní činnosti, které se chystáte provozovat – třeba plachtění jachting, windsurfing, surfování, kanoistiku, rekreační potápění, ale i vodní motorové sporty, rafting, kitesurfing a další. A pokud nejste milovníky moře, ale naopak hor, nezoufejte, i pro vás má Generali řešení – pojištění vysokohorské turistiky, horolezectví i skálolezectví nebo dokonce speleologie.

pr_clanek_polar_800x600.png

Bez pojištění ani ránu

Ovšem adrenalinové zkušenosti vám nemusí na dovolené přinést jenom sport. Zažít je můžete i při obyčejné přípravě oběda. Jako česká turistka, které se při vaření protočila rukojeť hrnce s vařící vodou, která se jí vylila do bot, a následkem byly popáleniny nohou. Přitom vada na hrnci nebyla na první pohled vidět. Ale tak je to s většinou rizik, která nás mohou potkat.

Ostatně cestovní pojištění je základem pro každého, kdo nechce riskovat zbytečné a mnohdy opravdu vysoké výdaje. A kdo si chce volno užívat s klidem, protože ví, že kdyby se náhodou něco stalo, pojišťovna za něj vše vyřídí, včetně repatriace do vlasti. Své by o tom mohl vyprávět turista, který po skoku do moře, kde bylo mělko, narazil hlavou na písečné dno, byl v šoku a přátelé ho odvedli na hotel, kde se ale jeho stav zhoršil a on ztratil pohyblivost. Od doktora, ke kterému ho kamarádi dopravili, byl převezen do nemocnice v Puerto Plato, kde mu zjistili zlomeninu krčních obratlů a hrozilo mu ochrnutí. Takže znovu: bez cestovního pojištění ani ránu. (Mimochodem, Generali pojišťuje i bojové sporty…)

Občas dochází i k velmi kuriózním případům. Skupinka turistů se během prohlídky Barcelony zastavila k odpočinku v  parku. Jeden z party si na lavičku položil foťák, aby dal odpočinout krku. Visící šňůra ale zaujala probíhajícího psa, ten se moc nerozmýšlel, chňapl fotoaparát do tlamy a během několika sekund zmizel v rozpálených ulicích. Tipněte si, kdo to zkonil - muž anebo žena?

pr_clanek_800x500.png

Hlasujte v soutěži a vyhrajte iPad mini nebo cestovní pojištění na rok zdarma. Další zajímavé příklady, co vše se může neopatrným cestovatelům přihodit, najdete na www.kdotozkonil.cz

Doporučujeme

Články odjinud