VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

Jsme téměř na konci další tenisové sezony. Kromě spousty úchvatných sportovních zážitků nám nabídla i pořádnou porci ženského půvabu. Na některé hráčky je zkrátka radost se dívat a vůbec nezáleží na tom, jak se jim na kurtu daří.

Ještě před takovými pětatřiceti lety byl tenis v sukních poměrně podceňovaným sportovním odvětvím. Řada mužů hleděla na holky s raketami s despektem. Dnes je ale všechno jinak. Ženský tenis je atraktivní podívanou, a to i díky pohledným kráskám, které umí bušit do míčků a zároveň perfektně vypadají.

V následujících kapitolách najdete 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. U každé fešandy je i zajímavé video. A pokud vám ve výběru chybí například Gabriela Sabatini či Victoria Azarenková, přikládejte to osobnímu vkusu autora...

Pokračování 2 / 11

10. Eugenie Bouchardová (Kanada)

Na okruhu WTA se Kanaďanka Eugenie Bouchardová objevila v roce 2011 a od té doby urazila pořádnou tenisovou cestu. Jejím vrcholem byla finálová účast ve Wimbledonu v roce 2014. Na grandslamový titul však nedosáhla - nad její síly byla Petra Kvitová.

Ve stejném roce si zapsala do statistik také semifinálovou účast na Australian Open i na French Open a v žebříčku WTA vystoupala až na páté místo. Od té doby šla výkonnostně dolů a letos dokonce z žebříčku WTA vypadla.

Pokračování 3 / 11

9. Daniela Hantuchová (Slovensko)

Málokdo z tenisových fanoušků sympatické Slovenky asi zapomene na Wimbledon v roce 2003. Daniela Hantuchová nezvládla druhé kolo proti Šinabu Asagoneové. Ve třetím setu prohrála 10:12 a mezi výměnami zoufalstvím brečela.

Přesto se zapsala do análů ženského tenisu nejen svou krásou, ale i výsledky. Jako pátá hráčka na světě vyhrála všechny čtyři Grand Slamy ve smíšené čtyřhře. Ve dvouhře se v roce 2008 dopracovala až do semifinále Australian Open.

Pokračování 4 / 11

8. Maria Kirilenková (Rusko)

Jestliže existuje země, která zásobuje svět krásnými tenistkami, pak je to bezesporu Rusko. Maria Kirilenková vyhrála šest titulů na okruhu WTA, na Grand Slamech to v singlu dotáhla nejdál v roce 2013 na French Open, rok předtím ve Wimbledonu a v roce 2010 na Australan Open – ve všech případech skončila ve čtvrtfinále. Na londýnské olympiádě vybojovala bronz ve čtyřhře.

Pokračování 5 / 11

7. Tatiana Golovinová (Francie)

Asi nepřekvapí, že Tatiana se narodila v Rusku. Proslula svým báječným forhendovým úderem, ale v roce 2008 ji vyhnaly z kurtů vleklé problémy se zády.

Během šesti let ve vrcholovém tenise vyhrála dva tituly na okruhu WTA. Na Grand Slamech se dostala nejdál v roce 2006 v US Open, kde skončila ve čtvrtfinále.

Pokračování 6 / 11

6. Věra Zvonarevová (Rusko)

V roce 2010 zažívala Věra Zvonarevová nejlepší sezonu v kariéře a ocitla se na druhém místě žebříčku WTA. Dostala se do finále Wimbledonu a US Open, obě ale prohrála. Pak ji však zdravotní problémy nepustily na kurty celý rok a půl.

Na olympiádě v Pekingu vybojovala v singlu bronzovou medaili. Rok předtím zvládla vystudovat tělovýchovu na ruské Státní univerzitě, posléze studovala mezinárodní ekonomické vztahy na Akademii Ministerstva zahraničních věcí v Moskvě.

Pokračování 7 / 11

5. Jelena Dementěvová (Rusko)

Další tenisová kráska, kterou dalo světu Rusko - Jelena Dementěvová - byla v roce 2009 třetí na žebříčku WTA. Kariéru, během níž si na turnajích vydělala téměř patnáct milionů dolarů, ukončila v roce 2010.

V roce 2004 hrála hned dvakrát ve finále Grand Slamu, ale ve Francii ani v USA se z titulu neradovala. Má však dvě medaile z olympiád. V Sydney skočila stříbrná a v Pekingu se radovala ze zlata.

Pokračování 8 / 11

4. Caroline Wozniacki (Dánsko)

Asi nikoho moc neudiví, že Caroline Wozniacki má také slovanské (konkrétně polské) kořeny. Ještě na začátku roku 2018 byla dokonce na čele žebříčku WTA, a to poté, co vyhrála svůj první Grand Slam - Australian Open. Do finále se dostala i v letech 2009 a 2014, v obou případech však prohrála v posledním utkání na US Open.

Caroline pochází se sportovní rodiny. Maminka hrála volejbal, její otec byl fotbalista. Kariéru ukončila v lednu roku 2020.

Pokračování 9 / 11

3. Ana Ivanovičová (Srbsko)

Ana Ivanovičová je další slovanskou krasavicí s postavou i tvář modelky. Její půvab i tenisové umění mohli ocenit čeští fanoušci tenisu během finále Fed Cupu v Praze v roce 2012. Srbská fešanda však tehdy tým k vítězství nad Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou nepřivedla.

Při vší úctě k českým hráčkám je však Ana, která v prosinci roku 2016 ukončila profesionální kariéru, na kurtu zastínila svými ženskými půvaby. Ne náhodou ji jedny australské noviny označily za nejlépe vypadají tenistku v dějinách tohoto sportu.

Pokračování 10 / 11

2. Anna Kurnikovová (Rusko)

Profesionální tenisová kariéra Anny Kurnikovové nebyla dlouhá. Odehrála pouze 310 zápasů, ale podařila se jí zázračná věc – strhla pozornost světa k ženskému tenisu, na který se do jejího příchodu na dvorce dívali muži s poměrně velkým despektem.

Bylo to zčásti díky jejímu sportovnímu umění, ale hlavně zásluhou její krásy. Největší úspěch ve dvouhře zaznamenala v roce 1997, kdy postoupila do semifinále Wimbledonu, ve čtyřhře dvakrát vyhrála Australan Open.

Pokračování 11 / 11

1. Maria Šarapovová (Rusko)

V sedmi letech se s Marií Šarapovovou rodiče přestěhovali do Spojených států. A udělali dobře.

Pod skvělým trenérským vedením z ní vyrostla excelentní tenistka, která v sedmnácti letech vyhrála Wimbledon. I kdyby však nebyla vynikající hráčkou, každý (muž) by její zápasy sledoval s potěšením.

Doporučujeme

Články odjinud