Portugalská reprezentace měla na půdě Severního Irska namále. Domácí ještě necelých 25 minut před koncem zápasu sahali po překvapivých třech bodech, pak se ale ujal taktovky Cristiano Ronaldo a prvním hattrickem v reprezentaci rozhodl o výhře Portugalců 4:2.

Pokud by Portugalsko v Severním Irsku prohrálo, mohlo si pořádně zkomplikovat cestu na světový šampionát do Brazílie. Ještě v 67. minutě to s favoritem nevypadlo vůbec dobře, domácí totiž v deštivém počasí vedli 2:1.

To se ale nelíbilo Cristianovi Ronaldovi. Ten nejprve přesně namířenou hlavičkou po rohu vyrovnal, po jeho další trefě hlavou poslal Portugalce do vedení, které potvrdil v závěru krásně zahraným přímým kopem. Hvězdě Realu Madrid na první hattrick v národním týmu stačilo pouhých 16 minut. Všechny jeho branky můžete shlédnout na videu.