Bývalý český brankář Dominik Hašek se dočkal obrovské pocty. V Buffalu, kde strávil převážnou část zámořské kariéry, a ve kterém se stal jedním z nejlepších gólmanů na světě, byl dnes v noci uveden do Síně slávy.

Hašek se během působení v Buffalu stal šestkrát nejlepším brankářem NHL. Jednou se Sabres bojoval i o Stanley Cup, který však získal až později během působení v Detroitu. Na gólmana s netradičním stylem chytání nezanevřeli ani po odchodu ke konkurenci a dodnes ho považují za jednu z největších legend klubu.

Dnes v noci se stal dvaačtyřicátým mužem, který byl uveden do Síně slávy Buffala a zároveň získal i maketu šavle, symbolu klubu. V příští sezoně dokonce americký klub vyřadí jeho dres s číslem 39 a pověsí ho pod strop arény.

Haškovo uvedení do Síně slávy

Oslavu zpestřil Stamkos

Slavností ceremoniál proběhl před soubojem Buffala s Tampu Bay, který hosté brankou Stevena Stamkose z prodloužení vyhráli 4:3. Kanadský útočník byl vyhlášen první hvězdou zápasu s bilancí 2+1. Ve skutečnosti se ale trefil třikrát. Jeden gól byl ale vlastní.

Tampa měla na začátku 49. minuty výhodu a gólman Bishop odjel na lavičku. Blesky se usadily v útočném pásmu a jejich aktivitu řídil Stamkos, který hledal Kostku. Jenže tomu puk přeskočil hůl a doputoval až do vlastní branky. Domácí se dostali do vedení, ze kterého se ale dlouho neradovali. Hosté o necelé dvě minuty později i díky Stamkosovi srovnali a poslali zápas do vítězného prodloužení.