Petr Čech si v úterý večer připsal teprve čtvrtý letošní start v brance Chelsea. Zatímco v Premier League i v Lize mistrů udržel čisté konto, v domácím poháru podruhé inkasoval. Andrew Mangan z týmu Shrewsbury Town mu překvapivým srovnáním nedal šanci.

Petr Čech přišel před sezonou o výsadní postavení v brance Chelsea, kterou hájil deset let. Teď jen z lavičky náhradníků sleduje počínání mladíka Thibauta Courtoise. Ten dvaatřicetiletého kolegu pustil poprvé do branky v utkání anglické ligy proti Arsenalu, ve kterém se zranil. Čech chytal 67 minut a předvedl velmi dobrý výkon.

Čisté konto udržel i v Lize mistrů v duelu s Mariborem, kterým mu José Mourinho zřejmě hodně zkomplikoval situaci pro případný zimní přestup. V jiném klubu už totiž milionářskou soutěž letos chytat nemůže.

Znovu se Čech postavil v dresu Blues do branky v úterý na půdě týmu Shrewsbury Town, který Chelsea porazila 2:1. Na výhru se ale hodně nadřela. Domácí totiž necelých 15 minut před koncem srovnali po rohovém kopu, ze kterého vznikla před Čechem nepřehledná skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Andrew Mangan a ten nekompromisně vyrovnal. Čech neměl šanci.

Výhru londýnskému klubu zajistil v závěru domácí Jermaine Grandison, který si devět minut před koncem vstřelil vlastní gól.