VIDEO Z ARCHIVU: 902 minut s nulou. Pak sérii Petra Čecha ve Spartě ukončila „šmudla“

Petr Čech se dlouho řadil mezi nejlepší gólmany světa. Občas ale udělal naprosto nepochopitelnou a školáckou chybu. A neplatilo to jen pro poslední roky jeho kariéry...

Na začátek krátké shrnutí. Euro 2008 – klíčový zápas skupiny proti Turecku. V závěru přišla Čechova hrubka a Brücknerova parta jela domů. Vrbova premiéra u národního týmu – Čechovo podcenění a zbytečná remíza s Norskem. Klíčový duel s Islandem v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2016 – opět Čechovo podcenění a hrubice, kterou naštěstí spoluhráči odčinili a zápas vyhráli. V Chelsea by vám vyjmenovali několik dalších nevydařených „kousků“ a podobně jsou na tom i v Arsenalu.

A tak nějak už upadla vzpomínka na minelu, kterou se sám připravil o prodloužení ojedinělého rekordu. Bylo to v sezoně 2001/02 a Čech se v té době pyšnil (dosud rekordní) 902 minut dlouhou sérií bez inkasované branky.

Sparta tehdy hrála malé derby na půdě Bohemky a vedla 1:0. Jenže Čech krátce po přestávce nezkrotil snadnou střelu Marcela Meleckého a domácí nastartovali k vítěznému obratu (2:1). Inkasoval po devíti zápasech, ale jeho rekord nebyl dodnes překonán. Jen způsob, jakým přišel o čisté konto, ho musí dodnes mrzet…