4. Martin Lukeš - 19 let, 5 měsíců, 5 dní  Bývalá opora ostravského Baníku si za reprezentaci zahrála dvakrát. Nikdo jiný však nemá takovou bilanci, jako on. Martin Lukeš v národním týmu debutoval v roce 1998 pod koučem Jozefem Chovancem. Češi tehdy hráli přátelský zápas ve Slovinsku, do kterého Lukeš zasáhl v 56. minutě. Stačily mu pouhé dvě minuty, aby se poprvé trefil a další dvě k tomu, aby přidal i druhou branku. Především zásluhou tehdy devatenáctiletého talentu Češi na Balkáně zvítězili.
 3. Tomáš Necid - 19 let, 3 měsíce, 6 dní  Kdyby útočníka Tomáše Necida nekosila zranění, dost možná by se stal reprezentačním forvardem číslo jedna. Momentálně dvaatřicetiletý borec si v reprezentaci zahrál poprvé pod trenérem Petrem Radou. V roce 2008 naskočil na závěrečných pětadvacet minut kvalifikačního zápasu se San Marinem. Na nic nečekal a necelých deset minut před závěrečným hvizdem upravil výsledek na 3:0. V tu chvíli se stal nejmladším reprezentačním střelcem.
 2. Adam Hložek - 19 let, 2 měsíce, 16 dní  Útočník Adam Hložek debutoval v české reprezentaci dospělých už ve věku 18 let, jednoho měsíce a deseti dní. Nikdo mladší si zatím v národním týmu nezahrál. Na premiérový vstřelený gól si ale musel počkat ještě více než rok. Poprvé se zapsal mezi reprezentační střelce v říjnu roku 2021 v kvalifikačním střetnutí o postup na světový šampionát v Kataru. Češi tehdy zavítali do Běloruska a mladý sparťanský talent byl v základní sestavě jako podhrotový forvard za Patrikem Schickem. Právě Schick v Kazani otevřel ve 22. minutě skóre a byl také u druhé branky hostujícího mužstva. V 65. minutě utkání nahrál Hložkovi, který levačkou s pomocí drobné teče uzavřel na konečných 2:0 pro český celek.
 1. Václav Kadlec - 18 let, 4 měsíce, 22 dní  Václav Kadlec je vůbec nejmladším reprezentačním střelcem v historii. První trefu dokonce zaznamenal během debutu v národním celku. Premiérovou šanci mu dal kouč Michal Bílek v kvalifikaci o Euro. Češi v roce 2010 vyjeli na hřiště Lichtenštejnska a Kadlec se v útoku objevil vedle Tomáše Necida. Jeho chvíle přišla v 28. minutě, kdy zužitkoval přihrávku Tomáše Rosického a uzavřel skóre na konečných 2:0. Shodou okolností překonal rekord, který do té doby držel jeho ofenzivní parťák Necid.
5
Fotogalerie

Holobrádci s přesnou muškou. 5 střelců, kteří skórovali v české reprezentaci před 20. narozeninami

Když útočník Adam Hložek na podzim roku 2021 pomohl v kvalifikaci na mistrovství světa jednou trefou k výhře českého nároďáku v Bělorusku, stal se jedním z nejmladších střelců v historii reprezentace. Nejmladším ale rozhodně nebyl.

Jen pět fotbalistů vstřelilo v české reprezentaci branku ještě před dovršením dvacátých narozenin. Jména těchto nejmladších reprezentačních střelců, kteří dali gól ještě jako teenageři, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Milan Baroš - 19 let, 5 měsíců, 28 dní

Milan Baroš uzavřel reprezentační kariéru po čtvrtfinále Eura v Polsku a na Ukrajině. S národním týmem se loučil jako druhý nejlepší střelec historie. Poprvé se ale trefil už o jedenáct let dříve. Bývalý útočník Baníku Ostrava proměnil v premiérovou branku už svůj reprezentační debut.

Baroš na sebe národní dres poprvé navlékl v přátelském zápase s Belgií v roce 2001. Hosté na Letné vedli 1:0, ve druhé půli ale na hřiště přišel rychlonohý útočník a deset minut před koncem dokázal vyrovnat. Výsledkem 1:1 také nakonec zápas skončil.

Pokračování 3 / 6

4. Martin Lukeš - 19 let, 5 měsíců, 5 dní

Bývalá opora ostravského Baníku si za reprezentaci zahrála dvakrát. Nikdo jiný však nemá takovou bilanci, jako on.

Pokračování 4 / 6

3. Tomáš Necid - 19 let, 3 měsíce, 6 dní

Kdyby útočníka Tomáše Necida nekosila zranění, dost možná by se stal reprezentačním forvardem číslo jedna. Momentálně dvaatřicetiletý borec si v reprezentaci zahrál poprvé pod trenérem Petrem Radou.

V roce 2008 naskočil na závěrečných pětadvacet minut kvalifikačního zápasu se San Marinem. Na nic nečekal a necelých deset minut před závěrečným hvizdem upravil výsledek na 3:0. V tu chvíli se stal nejmladším reprezentačním střelcem.

Pokračování 5 / 6

2. Adam Hložek - 19 let, 2 měsíce, 16 dní

Útočník Adam Hložek debutoval v české reprezentaci dospělých už ve věku 18 let, jednoho měsíce a deseti dní. Nikdo mladší si zatím v národním týmu nezahrál. Na premiérový vstřelený gól si ale musel počkat ještě více než rok.

Poprvé se zapsal mezi reprezentační střelce v říjnu roku 2021 v kvalifikačním střetnutí o postup na světový šampionát v Kataru. Češi tehdy zavítali do Běloruska a mladý sparťanský talent byl v základní sestavě jako podhrotový forvard za Patrikem Schickem. Právě Schick v Kazani otevřel ve 22. minutě skóre a byl také u druhé branky hostujícího mužstva. V 65. minutě utkání nahrál Hložkovi, který levačkou s pomocí drobné teče uzavřel na konečných 2:0 pro český celek.

Pokračování 6 / 6

1. Václav Kadlec - 18 let, 4 měsíce, 22 dní

Václav Kadlec je vůbec nejmladším reprezentačním střelcem v historii. První trefu dokonce zaznamenal během debutu v národním celku.