ŽEBŘÍČEK: Kluby KHL podle výše rozpočtu na mzdy. Vyhrál Petrohrad

Další ročník Kontinentální hokejové ligy je za námi a pro českého fanouška to byla sezona radostná. Lev Praha se dostal až do finále a sahal po Gagarinově poháru pro vítěze. Úspěch se dostavil mimo jiné i proto, že v pražském klubu před startem nového ročníku řádně navýšili rozpočet na mzdy hráčů.

Nejvíc peněz nastrkali v uplynulé sezoně Kontinentální hokejové ligy hráčům do kapes v Petrohradu. Klubový rozpočet na mzdy činil 28,9 milionů eur. V této částce však podle ruských médií nejspíš nebyl započten plat pro Ilju Kovalčuka, který si údajně vzal 11 až 15 milionů eur. Ani to nakonec na titul nestačilo.

O sezonu dříve měl nejvyšší rozpočet na mzdy klub z Kazaně, který zůstal na přibližně stejné částce i letos a byl celkově na druhém místě. Třetí příčka patřila Magnitogorsku, jenž nakonec celou soutěž vyhrál.

Pražský Lev figuroval na deváté pozici a byl klubem, který oproti předcházející sezoně nejrazantněji navýšil sumu určenou na platy hráčů. Jak se ukázalo, vyplatilo se to. Na chvostu skončil bratislavský Slovan a nováček soutěže z Chorvaska Medveščak Záhřeb.