Michael Frolík  Útočník Michael Frolík přijel na šampionát v roce 2012 z Chicaga, se kterým o rok později vybojoval i Stanley Cup. Na turnaji dal jediný český gól v semifinále se Slováky, na postup do boje o zlato to ale nestačilo. Foto: Profmedia.cz
 Aleš Hemský  V bronzovém týmu z roku 2012 byl i Aleš Hemský, jenž už měl ve sbírce zlato z roku 2005. A na šampionátu, který hostilo Finsko se Švédskem, doslova zářil. Tehdejší útočník Edmontonu nasázel pět branek, ke kterým přidal tři asistence. Foto: Profmedia.cz
 David Krejčí  Útočník Bostonu, kde i nyní David Krejčí patří ke klíčovým postavám, přijel na šampionát do Finska a Švédska rok poté, co s Bruins získal Stanley Cup. Na turnaji patřil k nejdůležitějším hráčům a k medaili pomohl třemi brankami, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Jeden z gólů si schoval i na boj o bronz. Foto: Profmedia.cz
 Milan Michálek  Útočník Milan Michálek dorazil na šampionát v roce 2012 z Ottawy. Tehdy měl za sebou sezonu v NHL, během níž posbíral 60 kanadských bodů. Na mistrovství světa dal dva góly a přidal k nim dvě nahrávky. Jeden ze zásahů si schoval i na čtvrtfinálovou bitvu se Švédy, kterou rozhodl v úplném závěrou a poslal český tým do bojů o medaile. Foto: Profmedia.cz
6
Fotogalerie

10 let starý český bronz z mistrovství světa. Těchto 6 hráčů z NHL k němu v roce 2012 pomohlo

Deset let trvalo čekání českých hokejistů na medaili z mistrovství světa. Dočkali se letos. Předtím se jim to povedlo v roce 2012 ve Finsku a Švédsku, kde získali také bronz.

Čeští fanoušci bývali zvyklí, že hokejisté pravidelně přiváželi medaile z mistrovství světa. To se však v posledních letech změnilo. Bronz z letošního šampionátu máme ještě v živé paměti, ale na předchozí medailový úspěch z roku 2012, kdy šampionát hostilo Finsko společně se Švédskem, už napadala pořádná vrstva prachu. V tehdejším kádru bylo i šest posil z NHL. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Martin Erat

Martin Erat 12 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Martin Erat odehrál řadu let v NHL. Zpoza Atlantiku přijel i na světový šampionát, který se konal v roce 2012 na severu Evropy, kde tehdejší útočník Nashvillu odehrál pět zápasů. Stihl v nich dát tři góly a přidal jednu nahrávku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Michael Frolík

Michael Frolík-2012.jpg

Útočník Michael Frolík přijel na šampionát v roce 2012 z Chicaga, se kterým o rok později vybojoval i Stanley Cup. Na turnaji dal jediný český gól v semifinále se Slováky, na postup do boje o zlato to ale nestačilo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Aleš Hemský

Aleš Hemský 12.jpg

V bronzovém týmu z roku 2012 byl i Aleš Hemský, jenž už měl ve sbírce zlato z roku 2005. A na šampionátu, který hostilo Finsko se Švédskem, doslova zářil. Tehdejší útočník Edmontonu nasázel pět branek, ke kterým přidal tři asistence.

Foto: Profmedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Krejčí

David Krejčí 12.jpg

Útočník Bostonu, kde i nyní David Krejčí patří ke klíčovým postavám, přijel na šampionát do Finska a Švédska rok poté, co s Bruins získal Stanley Cup. Na turnaji patřil k nejdůležitějším hráčům a k medaili pomohl třemi brankami, ke kterým přidal čtyři nahrávky. Jeden z gólů si schoval i na boj o bronz.

Foto: Profmedia.cz

Pokračování 6 / 7

Milan Michálek

Milan Michálek-2012-ořez.jpg

Útočník Milan Michálek dorazil na šampionát v roce 2012 z Ottawy. Tehdy měl za sebou sezonu v NHL, během níž posbíral 60 kanadských bodů. Na mistrovství světa dal dva góly a přidal k nim dvě nahrávky. Jeden ze zásahů si schoval i na čtvrtfinálovou bitvu se Švédy, kterou rozhodl v úplném závěrou a poslal český tým do bojů o medaile.

Foto: Profmedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec-2012.jpg

Nynější kladenský útočník Tomáš Plekanec toho v reprezentaci odehrál opravdu hodně a v národním týmu býval řadu let kapitánem. Tak tomu bylo i na šampionátu v roce 2012, kde tehdejší hráč Montrealu patřil ke klíčovým postavám českého týmu. Na turnaji dal jeden gól a přidal šest nahrávek.

Foto: Profmedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud