10. Rafael Benítez (Newcastle)  - 4 miliony liber za rok

10. Rafael Benítez (Newcastle) - 4 miliony liber za rok

9. Diego Simeone (Atletico Madrid) - 4.4 milionů liber za rok
8. Zinedine Zidane (Real Madrid)  - 4.5 milionů liber za rok
7. Mauricio Pochettino (Tottenham) - 5.5 milionů liber za rok
6. Antonio Conte (Chelsea) – 6.5 milionů liber za rok
10
Fotogalerie

10 nejlépe placených trenérů světa. Boháčům vládne duo z Manchesteru

Být fotbalovým trenérem je velmi náročné a stresující povolání. Je to však také práce, která může být štědře placena. Zvláště pak, pokud koučujete v anglické Premier League.

Souboj velikánů. José Mourinho a Pep Guardiola proti sobě stáli v La Lize, teď se sešli v Premier League. (Foto: Profimedia.cz)

V létě se udály na přestupovém trhu velmi zajímavé přesuny. Nejen na hráčském poli, ale také mezi trenérskými lavičkami, jejichž obsazení se měnilo hned v několika velkoklubech. Noví trenéři jsou v Chelsea, Bayernu Mnichov, Manchesteru United i City – a všichni čtyři se zařadili mezi nejlépe vydělávající kouče planety.

Nejštědřeji se platí trenérům v Anglii, a to nejen v první, ale i ve druhé lize. Podle žebříčku, který sestavil deník The Sun, je v elitní desítce sedm manažerů anglických klubů. Jednoho zástupce má Německo a dva Španělsko. Na kompletní pořadí se podívejte ve fotogalerii.

Rafael Benítez.jpgDiego Simeone.jpgZinedine Zidane LM.jpgMauricio Pochettino.jpgAntonio Conte.jpgJurgen Klopp.jpgArsene Wenger.jpgCarlo Ancelotti.jpgPep Guardiola City.jpgJosé Mourinho.jpg
ŽEBŘÍČEK: 10 nejlépe placených fotbalových trenérů podle The Sun. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud