Radek Bonk  Radek Bonk odehrál v NHL přes tisíc zápasů, v nichž posbíral více než 500 kanadských bodů. Během dlouhé kariéry prošel třemi kluby, deset let strávil v Ottawě, dva roky pokračoval v Montrealu a poslední dva patřil Nashvillu. Jágr v žádné z těchto organizací nepůsobil… Profimedia.cz
 Radek Dvořák  Jágr hrál druhou sezonu po návratu z Ruska za Dallas. Radka Dvořáka tam ale nepotkal, ten totiž působil v dresu Stars o rok dříve, stejně jako v v New Yorku Rangers. Nepotkali se ani na Floridě, za kterou bývalý skvělý útočník a trojnásobný mistr světa rovněž hrával. Profimedia.cz
 Roman Hamrlík  Žádný jiný český obránce neodehrál v NHL tolik zápasů (1508) jako on, nikdo z beků neposbíral ani tolik kanadských bodů (679), co jich měl Roman Hamrlík, který byl první českou draftovanou jedničkou v nejslavnější lize světa. V zámoří působil od roku 1992, kariéru končil v roce 2013 v dresu New Yorku Rangers. Ale s Jágrem, po jehož boku vybojoval zlato v Naganu, se nikdy nepotkal. Profimedia.cz
 Dominik Hašek  Jaromír Jágr a Dominik Hašek – dvě legendy nejen českého hokeje – jeden geniální útočník, druhý možná nejlepší gólman všech dob. Společně vyválčili olympijské zlato v Naganu, potkali se i o čtyři roky později v Salt Lake City a následně i v Turíně, v NHL ale nehráli nikdy ve stejném klubu. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

10 skvělých českých vrstevníků Jaromíra Jágra, kteří si s ním nikdy nezahráli v NHL

Během třiadvaceti sezon v NHL, vystřídal Jaromír Jágr obrovské množství spoluhráčů. Byla mezi nimi i řada krajanů.

Bez názvu.jpg

Jaromír Jágr si v NHL zahrál například s Martinem Strakou, Petrem Nedvědem, Martinem Ručinským či Patrikem Eliášem, jsou však i skvělí borci, s nimiž se míjel. Jména deseti vynikajících českých hokejistů (pochopitelně jich je ještě víc), kteří v NHL nikdy nehráli po boku Jaromíra Jágra, ale neměli k tomu daleko, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Radek Bonk

Radek Bonk Ottawa.jpg

Radek Bonk odehrál v NHL přes tisíc zápasů, v nichž posbíral více než 500 kanadských bodů. Během dlouhé kariéry prošel třemi kluby, deset let strávil v Ottawě, dva roky pokračoval v Montrealu a poslední dva patřil Nashvillu. Jágr v žádné z těchto organizací nepůsobil…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Radek Dvořák

Radek Dvořák NYR.jpg

Jágr hrál druhou sezonu po návratu z Ruska za Dallas. Radka Dvořáka tam ale nepotkal, ten totiž působil v dresu Stars o rok dříve, stejně jako v v New Yorku Rangers. Nepotkali se ani na Floridě, za kterou bývalý skvělý útočník a trojnásobný mistr světa rovněž hrával.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Roman Hamrlík

Roman Hamrlík Montreal.jpg

Žádný jiný český obránce neodehrál v NHL tolik zápasů (1508) jako on, nikdo z beků neposbíral ani tolik kanadských bodů (679), co jich měl Roman Hamrlík, který byl první českou draftovanou jedničkou v nejslavnější lize světa.

V zámoří působil od roku 1992, kariéru končil v roce 2013 v dresu New Yorku Rangers. Ale s Jágrem, po jehož boku vybojoval zlato v Naganu, se nikdy nepotkal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Dominik Hašek

Dominik Hašek Buffalo.jpg

Jaromír Jágr a Dominik Hašek – dvě legendy nejen českého hokeje – jeden geniální útočník, druhý možná nejlepší gólman všech dob. Společně vyválčili olympijské zlato v Naganu, potkali se i o čtyři roky později v Salt Lake City a následně i v Turíně, v NHL ale nehráli nikdy ve stejném klubu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Milan Hejduk

Milan Hejduk.jpg

Český hokej nemá v současné době moc hráčů, kteří by pravidelně atakovali třicetigólovou hranici. Dříve jedním z nich býval Milan Hejduk, jehož maximem je 50 branek z ročníku 2002/03. Olympijský šampion z Nagana strávil celou klubovou kariéru v Coloradu, za které Jágr nikdy nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Aleš Hemský

Aleš Hemský Ottawa.jpg

Bývalý hráč Edmontonu, Ottawy, Dallasu a Montrealu Aleš Hemský se s Jágrem nepotkal v žádném klubu, ve kterém působil. Slavná česká osmašedesátka sice v dresu Stars hrávala, ale byla to jen epizodní štace o dvě sezony dříve, než se do texaského klubu dostal Hemský.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle Stanley Cup.jpg

Stejně jako Jágr pochází z Kladna, společně si zahráli v extralize, v zámoří se ale nikdy nepotkali. Jeden z nejlepších českých obránců všech dob totiž spojil převážnou část kariéry s Torontem a jak je známo, Jágr až do loňského roku, kdy zamířil do Calgary, nikdy nehrál v kanadském klubu.

Kaberle však, na rozdíl od zkušeného útočníka, získal v roce 2011 Stanley Cup s Bostonem, s nímž Jágr bojoval o dva roky později ve finále NHL marně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec 2.jpg

V reprezentaci toho společně zažili hodně, trenéři je často stavěli k sobě a Jágr s Plekancem patřili vždy k tahounům českého týmu. Potkali se i v kladenském dresu, v NHL se ale jejich cesty nepropletly. Zatímco Jágr prošel několika kluby, Plekanec byl prakticky celou zámořskou kariéru věrný Montrealu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Václav Prospal

Václav Prospal Philadelphia.jpg

Bývalý dříč a neúnavný bojovník prošel několika kluby, hrál za Philadelphii, Ottawu, Floridu, Tampu Bay, Anaheim, New York Rangers a Columbus, jeho kroky se ale s těmi Jágrovými nikdy nespojily. Společně však vybojovali olympijský bronz v Turíně a zlato na mistrovství světa ve Vídni.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Petr Svoboda

Petr Svoboda.jpg

V Naganu patřil k hlavním hvězdám a tahounům Jágr, ale kdo ví, jak by se na zlatou partu vzpomínalo, kdyby v ní nebyl Petr Svoboda. Právě on dal jediný finálový gól proti Rusku a zařídil nejvýraznější úspěch v dějinách českého hokeje. V NHL odehrál téměř 1200 zápasů a prošel čtyřmi organizacemi, na Jágra ale v žádné z nich nenarazil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud