100 milionů eur a víc. Toto jsou 3 nejdražší fotbalisté, kteří hrají ve španělské La Lize

Podle mnohých fanoušků je nejkvalitnější fotbalovou soutěží světa anglická Premier League, ale španělská La Liga za ní rozhodně nijak nezaostává. Působí v ní řada opravdových superhvězd, jejichž cena je téměř astronomická.

Tři hráči, kteří momentálně působí ve španělské Primera Division, mají podle renomovaného portálu TransferMarkt hodnotu alespoň sto milionů eur. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

2. – 3. Pedri (Barcelona) – 100 milionů eur

Pedri.jpg

V září roku 2019 koupila Barcelona záložníka Pedriho z Las Palmas za pět milionů eur. To mu bylo pouhých 16 let, ale už bylo jasné, že je mimořádným talentem. Katalánci nechali šikovného středopolaře ještě jednu sezonu vyzrávat na Kanárských ostrovech a od sezony 2020/21 už byl neopominutelnou součástí týmu.

Subtilní Španěl je vynikajícím driblérem, má dokonalý cit pro balon a libuje si v dlouhých a přesných přihrávkách. I když bývá označován za středního či ofenzivního záložníka, většinou je jeho akční rádius o hodně širší, zabíhá na křídla, občas se vrací pro balon do obrany.

Pedri je rychlý, kreativní a tvrdě pracující fotbalista. Díky fotbalové inteligenci dokáže výborně číst hru a předvídat, kam se bude ubírat, takže je téměř vždy o krok před soupeři. Experti ho srovnávají s Xavim, Andrésem Iniestou či Lionelem Messim.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. – 3. Federico Valverde (Real Madrid) – 100 milionů eur

Federico Valverde.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník či křídelník Federico Valverde zažívá životní sezonu. Uruguayský fotbalista přišel do Realu Madrid v roce 2016 a nějaký čas mu trvalo, než se na San Bernabeu adaptoval, ale od sezony 2019/20 už je neodmyslitelnou součástí týmu a jednou z opor. O tom, jak si ho v klubu cení, svědčí i délka smlouvy, kterou má podepsanou – vyprší až v roce 2027. Valverdeho hodnota jde vytrvale nahoru a podle portálu TransferMarkt nyní činí rovných sto milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Vinícius Júnior (Real Madrid) – 120 milionů eur

Vinícius Júnior-Real.jpg

V pouhých 22 letech už kroutí Vinícius Júnior pátou sezonu v La Lize a je jednou z největších hvězd soutěže. V roce 2018 koupil Real Madrid talentovaného mladíka z Flamenga a udělal z něho jednoho z nejdražších brazilských fotbalistů v historii.

Sázka na šikovného křídelníka Bílému baletu vychází. Vinícius Júnior je s každým zápasem lepší a lepší, a to se také promítá do jeho tržní ceny. Od října 2021 vyskočila o neuvěřitelných 70 milionů eur a nyní je na hodnotě 120 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud