11. Milan Havel (Viktoria Plzeň) – 850 tisíc eur  Milan Havel je pro trenéra Plzně Michala Bílka jedničkou na pravý kraj obrany. V minulém ročníku zasáhl do 31 ligových zápasů a vstřelil pět branek, k nimž přidal jednu asistenci. V poslední sérii reprezentačních utkání v Lize národů zasáhl do domácího střetnutí se Španělskem a v Portugalsku. V obou případech odehrál jeden poločas. Profimedia.cz
 9. - 10. Václav Jemelka (Sigma Olomouc) – 1 milion eur  S krátkou přestávkou uprostřed loňského roku, kdy jeho tržní hodnota klesla, si drží Václav Jemelka stabilní cenu jednoho milionu eur už od léta roku 2019. Olomoucký odchovanec, který už také oblékl reprezentační dres, se loni v létě vrátil z hostování v belgickém Leuvenu a stal se (opět) pilířem zadních řad hanáckého celku. V minulé ligové sezoně odehrál 27 utkání, dal jeden gól, na další přihrál a viděl čtyři žluté karty. Z nedávných zápasů v Lize národů si zahrál poločas v Portugalsku a ocehrál celé utkání ve Španělsku. Profimedia.cz
 9. - 10. Václav Jurečka (Slavia Praha) – 1 milion eur  Útočník Václav Jurečka se poprvé objevil v nejvyšší české lize v sezoně 2018/19, kdy hájil barvy Opavy. V průběhu dalšího ročníku se přestěhoval do Slovácka, kde si vybudoval velmi slušné renomé. V minulé sezoně se stal se 17 přesnými trefami druhým nejlepším kanonýrem ligy a jeho střelecká potence neunikla pozornosti reprezentačního kouče, který ho premiérově povolal do národního týmu. Reprezentační debut si odbyl na konci března v utkání s Walesem a v nedávné sérii utkání se Švýcarskem, Portugalskem a Španělskem v Lize národů zasáhl do všech čtyř duelů. Před nadcházejícím ročníkem změnil dres a upsal se na tři roky pražské Slavii. Jeho aktuální cenu odhaduje portál TransferMarkt na rovný milion eur. Profimedia.cz
 8. Jaroslav Zelený (Sparta Praha) – 1,2 milionu eur  Devětadvacetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v pěti různých klubech a od příštího ročníku oblékne šestý dres. V minulých dvou letech byl hráčem Jablonce a na severu Čech se stal nepostradatelným hráčem. I když v uplynulém ročníku Fortuna ligy skóroval jen jednou, byl pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě měl sedmý nejvyšší počet úspěšných přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší byl v počtu vyhraných obranných soubojů. V Jablonci měl podepsanou smlouvu do roku 2024, ale nedávno se upsal do roku 2025 Spartě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 1,2 milionu eur. Profimedia.cz
12
Fotogalerie

12 současných českých reprezentantů z Fortuna ligy v řeči peněz. Kolik stojí Kuchta a spol?

V kádru české fotbalové reprezentace najdeme drahé hvězdy, které si vydělávají na chleba v zahraničních klubech, ale velkou část týmu tvoří i borci z domácí ligy. I mezi nimi najdeme řadu hráčů s poměrně vysokou tržní cenou.

Nechme nyní stranou Tomáše Součka, Patrika Schicka či Vladimíra Coufala, jejich tržní hodnota se pohybuje řádu desítek milionů eur, a podívejme se na současné členy reprezentačního kádru, kteří působí v tuzemské nejvyšší soutěži. Jak vidí jejich aktuální hodnotu experti z renomovaného portálu TransferMarkt, na to odpovídají následující kapitoly. Výběr reflektuje poslední nominaci trenéra Šilhavého na červnové zápasy Ligy národů.

Pokračování 2 / 13

12. Stanislav Tecl (Slavia Praha) – 400 tisíc eur

Stanislav Tecl-repre.jpg

Ve dvaceti ligových zápasech, které v uplynulém ročníku odehrál, byl Stanislav Tecl jedenáctkrát v základní sestavě Slavie a vstřelil šest gólů. V Edenu jednatřicetiletému útočníkovi stále věří a důvěru dostal při absenci Patrika Schicka i od reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého, který ho pozval do národního týmu pro červnové zápasy Ligy národů. Na hřišti však strávil jen 11 minut v utkání proti Španělsku. Zkušený borec se podílel na čtyřech mistrovských titulech Slavie a podle portálu TransferMarkt je jeho současná tržní hodnota asi 400 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 13

11. Milan Havel (Viktoria Plzeň) – 850 tisíc eur

Milan Havel-repre.jpg

Milan Havel je pro trenéra Plzně Michala Bílka jedničkou na pravý kraj obrany. V minulém ročníku zasáhl do 31 ligových zápasů a vstřelil pět branek, k nimž přidal jednu asistenci. V poslední sérii reprezentačních utkání v Lize národů zasáhl do domácího střetnutí se Španělskem a v Portugalsku. V obou případech odehrál jeden poločas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

9. - 10. Václav Jemelka (Sigma Olomouc) – 1 milion eur

Václav Jemelka-repre.jpg

S krátkou přestávkou uprostřed loňského roku, kdy jeho tržní hodnota klesla, si drží Václav Jemelka stabilní cenu jednoho milionu eur už od léta roku 2019. Olomoucký odchovanec, který už také oblékl reprezentační dres, se loni v létě vrátil z hostování v belgickém Leuvenu a stal se (opět) pilířem zadních řad hanáckého celku. V minulé ligové sezoně odehrál 27 utkání, dal jeden gól, na další přihrál a viděl čtyři žluté karty. Z nedávných zápasů v Lize národů si zahrál poločas v Portugalsku a ocehrál celé utkání ve Španělsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 13

9. - 10. Václav Jurečka (Slavia Praha) – 1 milion eur

Václav Jurečka.jpg

Útočník Václav Jurečka se poprvé objevil v nejvyšší české lize v sezoně 2018/19, kdy hájil barvy Opavy. V průběhu dalšího ročníku se přestěhoval do Slovácka, kde si vybudoval velmi slušné renomé. V minulé sezoně se stal se 17 přesnými trefami druhým nejlepším kanonýrem ligy a jeho střelecká potence neunikla pozornosti reprezentačního kouče, který ho premiérově povolal do národního týmu.

Reprezentační debut si odbyl na konci března v utkání s Walesem a v nedávné sérii utkání se Švýcarskem, Portugalskem a Španělskem v Lize národů zasáhl do všech čtyř duelů. Před nadcházejícím ročníkem změnil dres a upsal se na tři roky pražské Slavii. Jeho aktuální cenu odhaduje portál TransferMarkt na rovný milion eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 13

8. Jaroslav Zelený (Sparta Praha) – 1,2 milionu eur

Jaroslav Zelený-repre.jpg

Devětadvacetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v pěti různých klubech a od příštího ročníku oblékne šestý dres. V minulých dvou letech byl hráčem Jablonce a na severu Čech se stal nepostradatelným hráčem. I když v uplynulém ročníku Fortuna ligy skóroval jen jednou, byl pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě měl sedmý nejvyšší počet úspěšných přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší byl v počtu vyhraných obranných soubojů. V Jablonci měl podepsanou smlouvu do roku 2024, ale nedávno se upsal do roku 2025 Spartě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 1,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

7. Adam Vlkanova (FC Hradec Králové) – 1,3 milionu eur

Adam Vlkanova-repre.jpg

Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili, než si předloni v létě vybojovali postup zpět mezi elitu. A pomohl k němu též Vlkanova.

Do prvoligové sezony vlétl jako uragán. Na jejím konci měl po odehrání 32 utkání ve statistikách osm gólů a stejný počet nahrávek, což z něho dělalo jednoho z předních střelců i nahrávačů v soutěži. Dvanáctkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Skvělé výkony ho vystřelily až do národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 13

6. Jakub Pešek (Sparta Praha) – 1,6 milionu eur

Jakub Pešek-repre.jpg

Jakub Pešek přišel do Sparty během loňského léta z Liberce a podepsal v klubu tříletou smlouvu. Okamžitě se stal jedním z pilířů sestavy. Devětadvacetiletý ofenzivní záložník, který může alternovat i na pozici křídla, pražskému týmu pomohl v minulé sezoně sedmi ligovými góly a šesti asistencemi. Dobrou formu si přenesl také do reprezentace. Na začátku června nastoupil do všech čtyř utkání Ligy národů a vstřelil gól do sítě Španělska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 13

4. - 5. Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) – 2,5 milionu eur

Lukáš Kalvach-repre.jpg

Záložník Lukáš Kalvach, který přišel na západ Čech před sezonou 2019/20 z Olomouce, patří k oporám Plzně. Viktorka měla několikrát co dělat, aby ho udržela v kádru. Okolo šestadvacetiletého borce totiž kroužily kluby z Ruska i Německa.

Je to neúnavný motor mužstva mužstva, který rozdává přihrávky spoluhráčům a tvoří hru. O jeho kvalitách dobře ví také reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý. V nedávné sérii utkání v Lize národů odehrál jako střídající hráč pár minut proti Švýcarsku a ve Španělsku. Jeho aktuální cenu vyčísluje portál TransferMarkt na dva a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 13

4. - 5. Aleš Mandous (Slavia Praha) – 2,5 milionu eur

Aleš Mandous-repre2.jpg

Plzeňský odchovanec Aleš Mandous nikdy nedostal v západočeském klubu pořádnou šanci, aby předvedl, co v něm vězí. Nejdříve ho Viktorka posílala na hostování a od roku 2015 zakotvil na Slovensku. Pořádně dal o sobě vědět až po návratu domů v roce 2018, kdy se upsal Olomouci a měl být třetím brankářem. V hanáckém oddílu si však vybojoval pozici jedničky mezi tyčemi a výbornými výkony si vysloužil přestup do Slavie.

V Edenu připravil o post prvního gólmana Ondřeje Koláře a zaujal jeho místo. O tom, že s ním pražský klub počítá i v budoucnosti, svědčí kontrakt, který má podepsaný až do roku 2026. V uplynulém ročníku vychytal deset nul ve 20 zápasech. Ze čtyř úvodních utkání v letošním ročníku Ligy národů odchytal střetnutí ve Španělsku (0:2).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

3. Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň) – 3 miliony eur

Jindřich Staněk-repre.jpg

Brankář Jindřich Staněk prošel mládežnickými týmy pražské Sparty a měl našlápnuto k tomu, aby se jednou postavil mezi tyče jako gólman prvního celku. V roce 2014 odešel z Letné na hostování do anglického Evertonu, po návratu z ostrovů už s ním ale přestali v pražském klubu počítat.

V roce 2016 zamířil do Českých Budějovic, odkud přišel v polovině sezony 2019/20 na hostování do Plzně a následně na západ Čech přestoupil. Ve Viktorce se stal brankářskou jedničkou a v uplynulém ročníku chytal ve famózní formě. Na kontě měl 14 vychytaných nul a úspěšnost zásahů 80,7 %. Ještě v prosinci ho portál TransferMarkt oceňoval na 1,5 milionu eur, ale nedávno jeho tržní hodnotu zdvojnásobil. Ze čtyř červnových utkání Ligy národů odchytal duel v Portugalsku (0:2).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

2. Ondřej Lingr (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur

Ondřej Lingr.jpg

Karvinský rodák Ondřej Lingr přišel do Slavie před sezonou 2020/21 a na jejím konci se radoval z mistrovského titulu. Přispěl k němu v 27 zápasech čtyřmi brankami. Minulý ročník zastihl třiadvacetiletého ofenzivního záložníka či útočníka ve skvělé formě. Soupeřům nasázel 14 branek a patřil k nejlepším ligovým kanonýrům. Výrazně si také řekl o premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace, a také se jí dočkal. Debutoval na jaře v barážovém utkání o postup na mistrovství světa a v Lize národů se dostal na hřiště ve třech zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 13

1. Jan Kuchta (Sparta Praha) – 5 milionů eur

Jan Kuchta1.jpg

V minulých letech několik bývalých hráčů Sparty přetáhla do Edenu Slavia, před pár dny se ale role obrátily. Jan Kuchta přerušil angažmá v Lokomotivu Moskva, kde má podepsaný kontrakt do roku 2026, a vrací se do české nejvyšší soutěže. Ovšem neoblékne sešívaný dres, jak to dělával před odchodem do Ruska, ale bude hájit barvy letenského celku, kde bude do konce sezony na hostování, za něž Sparta zaplatí rovný milion eur. V pražském klubu si od pětadvacetiletého forvarda, který se už zabydlel i v reprezentaci, hodně slibují.

Z červnových zápasů národního celku v Lize národů se mu povedly především dva úvodní. Švýcarsku dal gól a brankou a asistencí přispěl k remíze se Španělskem. Momentálně je nejdražším hráčem z české ligy v národním týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud