10. - 11. Naby Keita - 120 tisíc liber týdně  Když se stal před pěti lety černým koněm německé Bundesligy klub RB Lipsko, musel začít čelit nájezdům skautů a manažerů z bohatých evropských velkoklubů. Mezi nejžádanějšími hráči týmu byl guinejský reprezentant Naby Keita. Kromě zájmu francouzského Paris Saint-Germain byl jedním z hlavních letních cílů Liverpoolu a právě na Anfield Road také za 54 milionů liber zamířil. Keita byl až do sezony 2017/18 v Lipsku jednou z ústředních postav týmu. Pracovitý středopolař je nesmírně silný na míči, má vynikající střelbu z dálky, tvořivé schopnosti i dostatek technických dovedností na to, aby byl jednou z hvězd Premier League. Je to nesmírně komplexní fotbalista. I proto mu Liverpool bude sypat na účet 120 tisíc liber týdně, a to až do roku 2023. Profimedia.cz
 8. - 9. Jordan Henderson - 140 tisíc liber týdně  V létě roku 2011 přestoupil Jordan Henderson do Liverpoolu za 20 milionů liber ze Sunderlandu, jenže nedokázal navázat na výkony z předchozího působiště a řada expertů ho „odepsala“. Talentovaný záložník se začal Liverpoolu vyplácet až v sezoně 2013/14. Henderson se stal pro tehdejšího kouče Brendana Rodgerse jedním z klíčových hráčů a nakonec si zahrál i na mistrovství světa v Brazílii. Fanoušci Reds předpokládali, že Henderson roste v kapitána Liverpoolu a skutečně také pásku po Stevenu Gerrardovi v roce 2015 převzal. Je to chytrý, rychlý, energický hráč a houževnatý pracant, který v aktuální sezoně odehrál pět ligových střetnutí, ve kterých nahrál na jednu branku. V současnosti v evropských soutěžích nenajdete moc lepších záložníků, než je on. Profimedia.cz
 8. - 9. James Milner – 140 tisíc liber týdně  Pětatřicetiletý James Milner přišel v létě roku 2015 na Anfield Road úplně zadarmo jako volný hráč z Manchesteru City, snad proto mu klub řádně sype na účet. Týden co týden nyní zbohatne anglický záložník o 140 tisíc liber. Poctivý dříč a chlap na černou práci se zatím Reds vyplácí. Trenér Jürgen Klopp středového záložníka občas využívá také jako levého či pravého beka, ovšem Milner si i na tomto postu vede velmi dobře. Profimedia.cz
 7. Alisson Becker - 150 tisíc liber týdně  Až do roku 2016 působil Alisson v rodné zemi, kde hájil branku klubu Internacional. Poté, co přišel do Itálie, musel trpělivě čekat na svou šanci jako rezerva za polským brankářem Wojciechem Szczesnym, a postupně přesvědčovat trenéry o svých kvalitách. Pravidelně začal chytat až v ročníku 2017/18 a stal se jedním z pilířů římského týmu při jeho senzačním tažení do semifinále Ligy mistrů. Nyní už čtvrtou sezonu potvrzuje své kvality v nejsledovanější ligové soutěži světa. S Liverpoolem vyhrál už Ligu mistrů i titul v Premier League. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

120 tisíc liber týdně a víc. Toto je 11 nejlépe placených fotbalistů Liverpoolu v sezoně 2021/22

Profesionální fotbalisté nepatří mezi zoufalce, kteří by přepočítávali před výplatou každou minci v peněžence. Zvlášť to platí pro ty, kteří hrají anglickou Premier League.

Ve kterém anglickém klubu si vydělávají fotbalisté nejvíc peněz? Především v Manchesteru City, Chelsea a Manchesteru United. Špatně se ale nemají ani hráči dalších velkoklubů, například Arsenalu nebo Liverpoolu.

Právě Liverpool je klubem, na který se podíváme trochu blíž. Jaké částky si v této sezoně fotbalisté z Anfield Road vydělají? Jedenáctku nejlépe placených hráčů Reds najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

10. - 11. Alex-Oxlade Chamberlain - 120 tisíc liber týdně

Alex Oxlade-Chamberlain-Liverpool.jpg

V roce 2011 se pozornost tehdejšího kouče Arsenalu Arsene Wengera zaměřila na Alexe Oxlade-Chamberlaina. Přesně týden předtím než oslavil osmnácté narozeniny, podepsal talentovaný záložník či útočník smlouvu na Emirates Stadium. Kluby tehdy nezveřejnily přestupovou částku, ale podle britských médií šlo o sumu mezi 12 až 15 miliony liber, přičemž horní hranice je pravděpodobnější.

Oxlade-Chamberlain během více než šesti sezon odehrál za Arsenal 132 ligových zápasů, ve kterých vsítil devět branek. Dalších 66 utkání zaznamenal v pohárových soutěžích a trefil se v nich jedenáctkrát. Na konci své první sezony v klubu byl nominován na ocenění Nejlepší mladý hráč roku. Cenu sice nezískal, ale experti o něm mluvili s respektem. Bohužel však měl smůlu na zranění, která ho značně zbrzdila v nadějném rozletu. V srpnu roku 2017 přestoupil za 35 milionů liber do Liverpoolu.

Zdravotní patálie se však Oxlade-Chamberlainovi nevyhýbají ani na Anfield Road. V minulém ročníku kvůli nim zmeškal 20 utkání. Kvůli vážnému zranění křížových vazů dokonce byl od dubna 2018 skoro rok mimo provoz. Přesto patří k nejlépe placeným borcům mužstva. Smlouvu má podepsanou do roku 2023 a týdně mu zajišťuje 120 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

10. - 11. Naby Keita - 120 tisíc liber týdně

Naby Keita-Liverpool1.jpg

Když se stal před pěti lety černým koněm německé Bundesligy klub RB Lipsko, musel začít čelit nájezdům skautů a manažerů z bohatých evropských velkoklubů. Mezi nejžádanějšími hráči týmu byl guinejský reprezentant Naby Keita. Kromě zájmu francouzského Paris Saint-Germain byl jedním z hlavních letních cílů Liverpoolu a právě na Anfield Road také za 54 milionů liber zamířil.

Keita byl až do sezony 2017/18 v Lipsku jednou z ústředních postav týmu. Pracovitý středopolař je nesmírně silný na míči, má vynikající střelbu z dálky, tvořivé schopnosti i dostatek technických dovedností na to, aby byl jednou z hvězd Premier League. Je to nesmírně komplexní fotbalista. I proto mu Liverpool bude sypat na účet 120 tisíc liber týdně, a to až do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

8. - 9. Jordan Henderson - 140 tisíc liber týdně

Jordan Henderson2.jpg

V létě roku 2011 přestoupil Jordan Henderson do Liverpoolu za 20 milionů liber ze Sunderlandu, jenže nedokázal navázat na výkony z předchozího působiště a řada expertů ho „odepsala“. Talentovaný záložník se začal Liverpoolu vyplácet až v sezoně 2013/14. Henderson se stal pro tehdejšího kouče Brendana Rodgerse jedním z klíčových hráčů a nakonec si zahrál i na mistrovství světa v Brazílii.

Fanoušci Reds předpokládali, že Henderson roste v kapitána Liverpoolu a skutečně také pásku po Stevenu Gerrardovi v roce 2015 převzal. Je to chytrý, rychlý, energický hráč a houževnatý pracant, který v aktuální sezoně odehrál pět ligových střetnutí, ve kterých nahrál na jednu branku. V současnosti v evropských soutěžích nenajdete moc lepších záložníků, než je on.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

8. - 9. James Milner – 140 tisíc liber týdně

James Milner-Liverpool1.jpg

Pětatřicetiletý James Milner přišel v létě roku 2015 na Anfield Road úplně zadarmo jako volný hráč z Manchesteru City, snad proto mu klub řádně sype na účet. Týden co týden nyní zbohatne anglický záložník o 140 tisíc liber.

Poctivý dříč a chlap na černou práci se zatím Reds vyplácí. Trenér Jürgen Klopp středového záložníka občas využívá také jako levého či pravého beka, ovšem Milner si i na tomto postu vede velmi dobře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

7. Alisson Becker - 150 tisíc liber týdně

Alisson.jpg

V létě roku 2018 udělal Liverpool z Brazilce Alissona na pár dnů (než ho překonal přestup Kepy do Chelsea) nejdražšího brankáře všech dob, když za něho poslal do italského AS Řím 65 milionů liber. Stalo se tak jen nedlouho poté, co mu kanonýři Reds nasázeli v semifinále Ligy mistrů sedm branek a navzdory faktu, že ve sportovním životopisu měl zatím jen jedinou vydařenou sezonu v evropském velkoklubu. Jenže jak to tak vypadá, byly to báječně vynaložené peníze.

Až do roku 2016 působil Alisson v rodné zemi, kde hájil branku klubu Internacional. Poté, co přišel do Itálie, musel trpělivě čekat na svou šanci jako rezerva za polským brankářem Wojciechem Szczesnym, a postupně přesvědčovat trenéry o svých kvalitách.

Pravidelně začal chytat až v ročníku 2017/18 a stal se jedním z pilířů římského týmu při jeho senzačním tažení do semifinále Ligy mistrů. Nyní už čtvrtou sezonu potvrzuje své kvality v nejsledovanější ligové soutěži světa. S Liverpoolem vyhrál už Ligu mistrů i titul v Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

4. - 6. Trent Alexander-Arnold - 180 tisíc liber týdně

Trent Alexander-Arnold.jpg

Za pár dní oslaví talentovaný Angličan Trent Alexander-Arnold teprve třiadvacáté narozeniny, ale už pár let je pod bedlivým dohledem skautů i fanoušků z celé Evropy. Ještě v teenagerovském věku si odbyl debut v anglické nejvyšší soutěži a nyní je už jednou z jejích hvězd. Zahrál si na mistrovství světa v Rusku, vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů i Premier League.

Na Anfield Road věří, že z něho jednou vyroste klubová hvězda velikosti Stevena Gerrarda, který je jeho největším vzorem. Alexander-Arnold sice není záložníkem a nejčastěji hraje na pravé straně obrany, ale díky své univerzálnosti může působit i jako (defenzivní) záložník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

4. - 6. Fabinho Tavares - 180 tisíc liber týdně

Fabinho-Liverpool1.jpg

Jistota ve středu pole - přesně tím je pro Liverpool brazilský záložník Fabinho. Sedmadvacetiletý borec přišel na Anfield Road v létě roku 2018 za 45 milionů eur z Monaka a stal se z něj podstatný článek mužstva, jemuž pomohl k triumfu v Lize mistrů i anglické Premier League. Momentálně činí jeho hodnota podle portálu TransferMarkt asi 60 milionů eur.

Fabinho je nesmírně kreativním fotbalistou, který je motorem mužstva. Neúnavný nahrávač, který je soupeři velmi častou faulován, odehrál v aktuálním ligovém ročníku pět utkání, vstřelil jeden gól a k němu přidal asistenci. V Liverpoolu má podepsanou smlouvu až do roku 2026, a ta mu zajišťuje týdenní gáži ve výši 180 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

4. - 6. Roberto Firmino – 180 tisíc liber týdně

Roberto Firmino1.jpg

Z brazilského záložníka Roberta Firmina se stal v průběhu minulých sezon tahoun Liverpoolu a navázal tak na čtyři ročníky, které před odchodem na ostrovy strávil v německém Hoffenheimu, kde byl absolutní hvězdou. Pro mužstvo byl dlouho prakticky nepostradatelný. Devětadvacetiletý borec odehrál v aktuální sezoně Premier League čtyři zápasy a vstřelil jeden gól.

Hráč, který už má na kontě přes padesát startů v reprezentaci Kanárků, se stal v létě roku 2015 kořistí Liverpoolu, který ho koupil za 29 milionů liber. Aktuální smlouva na Anfield Road mu zajišťuje plat ve výši 180 tisíc liber týdně a vyprší v roce 2023.

Jeho kritici poukazují na to, že zahazuje obrovský počet šancí, jeho zastánci tvrdí, že jeho největší přínos je jinde – v aktivní hře, napadání a vytváření prostoru pro spoluhráče, především Mohameda Salaha. Obě strany mají pravdu. Firmino v uplynulém ročníku skóroval devětkrát v 36 zápasech a trefil se také v úvodním utkání aktuální sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

2. - 3. Mohamed Salah - 200 tisíc liber týdně

Mohamed Salah-Liverpool1.jpg

Dvakrát v řadě (2017 a 2018) získal egyptský útočník Mohamed Salah cenu pro nejlepšího afrického fotbalistu roku a možná to nebylo naposled, co tuto stále prestižnější individuální trofej získal. Žádnému hráči v historii nejvyšší anglické soutěže se nepodařilo vystřílet si titul nejlepšího kanonýra tak rychle po příchodu do ligy, jako to zvládl egyptský reprezentant v dresu Liverpoolu v sezoně 2017/18. Přivedl Reds k triumfu v Lize mistrů a po třiceti letech i k vítězství v Premier League.

Devětadvacetiletý útočník zaznamenal během své premiérové sezony na ostrovech 32 branek, čímž překonal rekord mezi hráči do 26 let, který do té doby drželi Alan Shearer, Cristiano Ronaldo a Luis Suárez s 31 trefami. I proto na Anfield Road neváhali a už v roce 2018 své superhvězdě prodloužili a náležitě vylepšili kontrakt, který mu až do roku 2023 zaručuje týdenní gáži ve výši 200 tisíc liber. Udělali dobře. V šesti utkáních v současném ročníku dal Salah už pět gólů a přidal k nim ještě dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

2. - 3. Thiago Alcantara - 200 tisíc liber týdně

Thiago Alcantara.jpg

Sedm sezon byl Thiago Alcantara motorem Bayernu Mnichov ve středu hřiště. Loni v létě se však rozhodl pro změnu povětří a za 22 milionů eur zamířil do Liverpoolu. Start v novém klubu mu ale zkomplikovalo zranění, které ho loni na podzim vyřadilo na dva měsíce ze hry.

Alcantara je komplexním fotbalistou, který prakticky nemá žádnou slabou stránku. Je skvěle technicky disponovaný, nechybí mu kreativita, umí perfektně číst hru, poslat na milimetr přesnou přihrávku, podržet balon nebo vystřelit. Jeho místo je ve středu pole, ale je mu celkem jedno, zda plní roli defenzivního štítu, středního záložníka nebo nastoupí jako podhrotový hráč. V aktuální sezoně Premier League zaznamenal jednu asistenci ve čtyřech zápasech. Na to, jak královský plat v klubu pobírá, to není tak moc...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

1. Virgil van Dijk - 220 tisíc liber týdně

Virgil van Dijk.jpg

Holandský stoper Virgil van Dijk na sebe výrazně upozornil už v době, kdy mu bylo pouhých dvacet let a vybojoval si pevné místo v sestavě Groningenu. V nizozemské nejvyšší soutěži strávil dvě nesmírně povedené sezony a následně za necelé tři miliony liber zamířil do slavného Celtiku Glasgow. Na začátku ročníku 2015/16 už byla jeho cena více než čtyřnásobná - do Southamptonu se stěhoval za 13 milionů liber a v klubu během dvou a půl sezon vyrostl v uznávanou personu Premier League.

Zájem o jeho služby měly bohaté velkokluby, na začátku roku 2018 nakonec podepsal smlouvu v Liverpoolu, který za holandského reprezentanta poslal do Southamptonu 75 milionů liber. Van Dijk dostal také královský plat - týdně si nyní přijde na 220 tisíc liber a tuto částku bude pobírat až do roku 2025, kdy mu stávající kontrakt vyprší.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud