14. Shkelzen Gashi (Colorado Rapids) - 1,668 milionů dolarů
13. Didier Drogba (Montreal Impact) - 2,166 milionů dolarů
12. Tim Howard (Colorado Rapids) - 2,575 milionů dolarů
11. Robbie Keane (Los Angeles Galaxy) - 3,5 milionů dolarů
15
Fotogalerie

15 nejlépe placených hráčů Major League Soccer. Nejvíc bere Kaká

„Celý svět miluje fotbal, jen USA jsou výjimkou. Přišel jsem to změnit,“ řekl David Beckham, když z Realu Madrid přestupoval do Los Angeles Galaxy. Svou misi zvládl bravurně, v zámoří proslavil nejen sebe, ale i celou ligu, do které v příštích letech začaly odcházet další hvězdy světového fotbalu.

Andrea Pirlo a David Villa jsou hvězdami New Yorku a také jedni z nejlépe placených hráčů soutěže. (Foto: Profimedia.cz)

Vedení Major League Soccer zveřejnilo platy všech účastníků soutěže. Každý z týmů má právo nezahrnout tři hráče do platového stropu a vyplácet jim nadstandardní peníze. Tyto výjimky jsou určeny především pro evropské fotbalisty nebo hráče, kteří působili v Evropě a do USA přišly „dohrát“ kariéru a zároveň výrazně zvýšili prestiž ligy.

Mezi elitní patnáctkou nejlépe placených hráčů MLS proto nechybí jména jako Kaká, Steven Gerard, Frank Lampard, Andrea Pirlo, David Villa či Didier Drogba. Kompletní žebříček si prohlédněte v naší fotogalerii.

Juan Manuel Martinez.jpgShkelzen Gashi.jpgDidier Drogba Montreal.jpgTim Howard.jpgRobbie Keane.jpgGiovani Dos Santos.jpgClint Dempsey.jpgJozy Altidore.jpgDavid Villa NY.jpgAndrea Pirlo USA.jpgFrank Lampard 2.jpgSteven Gerrard LA.jpgMichael Bradley.jpgSebastian Giovinco.jpgKaka Orlando.jpg
Žebříčku 15 nejlépe placených hráčů MLS kralují fotbalisté, kteří se proslavili i v Evropě. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud