Rostislav Olesz (2002, 2. místo)

Rostislav Olesz (2002, 2. místo)

Ladislav Šmíd (2002, 2. místo a 2003, 3. místo)
Lukáš Kašpar (2002, 2. místo)
Jakub Kindl (2003, 3. místo)
David Krejčí (2003, 3. místo)
25
Fotogalerie

25 Čechů, kteří hráli na Hlinkově memoriálu, a pak to dotáhli hodně daleko

Česká reprezentační osmnáctka poprvé v historii ovládla Memoriál Ivana Hlinky a nese se na vlně euforie. Škarek, Zadina, Safin a další doufají, že se vydají ve stopách svých předchůdců.

Mladí hokejisté vybojovali v minulých letech několik stříbrných a bronzových medailí, na zlato však česká osmnáctka čekala. Jedná se o velký úspěch, protože na turnaji každoročně startuje řada hráčů, z nichž později vyrostou hvězdy světové extratřídy.

V minulosti to byli třeba Sidney Crosby či Alexandr Ovečkin. Ale také řada Čechů, kteří to dotáhli až do seniorské reprezentace či do NHL. Vybrali jsme 25 „nejzajímavějších“ z nich, najdete je v naší fotogalerii.

Rostislav Olesz.jpgLadislav Šmíd Calgary.jpgLukáš Kašpar.jpgJakub Kindl Florida.jpgDavid Krejčí 2.jpgMichal Birner.jpgOndřej Pavelec.jpgJiří Tlustý.jpgMartin Hanzal.jpgMichal Neuvirth Buffalo 2.jpgJakub Voráček kapitán.jpgMichal Řepík ČT.jpgTomáš Kundrátek ČR.jpgDominik Furch ČR.jpgRadko Gudas Phil.jpgJan Kovář Magnit..jpgMarek Mazanec Nashville.jpgOndřej Palát.jpgPetr Mrázek Detroit 2.jpgJiří Sekáč Chicago.jpgTomáš Hertl San Jose 3.jpgDmitrij Jaškin.jpgDominik Simon Pittsburgh.jpgDavid Pastrňák Boston 2.jpgPavel Zacha NJ.jpg
Z Memoriálu Ivana Hlinky do reprezentace či NHL? Těchto 25 hráčů je toho důkazem. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud