3 čeští fotbalisté, které dosud koupil Dortmund. Kolik za ně Borussia zaplatila?

Borussia Dortmund dlouhodobě patří mezi nejlepší německé (a evropské) kluby. V minulosti se vestfálský klub zajímal o řadu českých hráčů, ve žlutočerném dresu se však objevili jen tři tuzemští fotbalisté.

Borussia Dortmund se v minulých letech údajně zajímala o Michala i Václava Kadlece, Tomáše Kalase a Necida, či o Patrika Schicka. Německý velkoklub však dodnes koupil jen tři (bývalé) české reprezentanty. Kolik za ně tehdy zaplatil? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Berger – cca 23 mil. korun

Patrik Berger Dortmund.jpg

Bývalý skvělý záložník s parádní levačkou opustil v roce 1995 Slavii a zamířil do Dortmundu, který za něj zaplatil zhruba 23 milionů korun. V Borussii zažil Patrik Berger povedenou sezonu a ovládl německou Bundesligu i domácí Superpohár. V Bundeslize si připsal 26 startů, dal čtyři góly a přidal pět nahrávek. Poté zářil na EURU v Anglii a přestoupil do Liverpoolu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Koller – cca 403 mil. korun

Jan Koller Dortmund.jpg

Jan Koller patřil k nejlepším střelcům belgické ligy, s Anderlechtem získal dva ligové tituly a v roce 2001 zamířil do Dortmundu, který za něj zaplatil přes 400 milionů korun. V první bundesligové sezoně dal 11 branek a s Borussií získal německý titul. Ve stejném ročníku si zahrál i finále Poháru UEFA, v tom ale slavil Feyenoord. Koller v Dortmundu vydržel do roku 2006, kdy zamířil do Monaka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Rosický – cca 504 mil. korun

Tomáš Rosický Dortmund Koller LEBEDA PAVEL CNC  Profimedia.jpg

Ještě dražší než Koller byl Tomáš Rosický, který do Borussie přestoupil za více než půl miliardy korun ze Sparty a stal se nejdražším ligovým hráčem v historii. Malý Mozart hned v premiérové sezoně (2001/02) získal titul, v klubu však zažil i horší finanční časy a v roce 2006 přestoupil do Arsenalu.

Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud