3 čeští fotbalisté, kteří si zahráli za Midtjylland. Kolik za ně dánský klub zaplatil a jak si vedli?

Z dánských fotbalových klubů mají čeští fanoušci v povědomí kodaňské trio Bröndby, Lyngby a FC. O dalších už znají podrobnosti jen ti zasvěcenější. A to je škoda, protože třeba v Midtjyllandu už působili tři tuzemští borci.

O dánském Midtjyllandu čeští fanoušci v posledních dnech mohli slyšet v souvislosti s příchodem trenéra Briana Priskeho do Sparty. V minulosti totiž vedl právě Midtjylland. Tento klub ale dobře znají i tři čeští fotbalisté, kteří v něm dříve působili. Kolik za ně Midtjylland zaplatil a jak se jim tam vedlo? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Martin Raška – cca 15 milionů korun (2007 - 2010)

Martin Raška.jpg

Gólman Martin Raška odchytal v elitní české soutěži 72 zápasů. Všechny v dresu Baníku Ostrava. Několikrát chytal i na Slovensku, kde také nakonec v roce 2016 ukončil kariéru. V roce 2007 zamířil do Midtjyllandu, kde působil tři roky, než odešel do Trnavy. Dánský klub za něho podle portálu TransferMarkt zaplatil okolo 15 milionů korun. Odchytal v něm 41 ligových utkání, v nichž osmkrát udržel čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Filip Novák – cca 3,7 milionu korun (2015 - 2018)

Filip Novák Myd 2.jpg

Obránce Filip Novák na sebe upozornil v dresu Zlína, odkud přestoupil v roce 2011 do Jablonce. V sezoně 2014/15 nastřílel jedenáct ligových branek a poté odešel na sever Evropy. Dánský Midtjylland za něho podle webu TransferMarkt zaplatil necelé čtyři miliony korun. Po třech letech klub prodal Nováka do Trabzonsporu za třináctinásobek ceny, za kterou ho kupoval. V Midtjyllandu odehrál český bek 97 utkání a nastřílel 16 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Václav Kadlec – cca 60 milionů korun (2016)

Václav Kadlec-Midtjylland.jpg

Václav Kadlec v roce 2013 opustil Spartu a zamířil do Frankfurtu. V Bundeslize se uvedl velmi dobře, jenže postupně začal uvadat a nenaplnil to, co od něho v klubu čekali. V roce 2015 se vrátil na hostování na Letnou a na následně zamířil do Midtjyllandu, který za něho zaplatil okolo 60 milionů korun. V Dánsku se ale dlouho neohřál, pobyl tam osm měsíců, odehrál 23 utkání, dal tři branky a na konci léta 2016 ho koupila Sparta.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud