Lukáš Juliš (Sparta Praha) – 11 gólů Sparťanský útočník je stále v čele tabulky ligových kanonýrů. Na kontě má jedenáct branek, jenže ve čtyřech jarních kolech se zatím trefil jen jednou – proti Opavě. V duelech s Mladou Boleslaví i Bohemians 1905 vyšel střelecky naprázdno a sám cítí, že potřebuje přidat. Konkurenti z Edenu už mu totiž dýchají na záda. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Abdallah Sima (Slavia Praha) – 10 gólů V Edenu se báli, jestli ho přes zimu udrží, Abdallah Sima však pokračuje v dresu Slavie. A pokračuje také v parádních podzimních výkonech, které mu vynesly zájem takových klubů, jako je Arsenal nebo Juventus. Devatenáctiletý talent ze Senegalu dal gól v každém z posledních tří zápasů a na kontě má už deset branek. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kuchta (Slavia Praha) – 9 gólů Na začátku sezony byl útočnou jedničkou Slavie Stanislav Tecl, jenž ligu načal hattrickem do sítě Českých Budějovic. Postupně však o své místo přicházel, až ho definitivně nahradil Jan Kuchta. Čtyřiadvacetiletý útočník má formu jako hrom, z celkových devíti ligových gólů jich dal sedm v posledních čtyřech duelech, blýskl se hattrickem proti Zlínu a trefil se i o víkendu proti Jablonci. Pokud takto bude pokračovat, tak jeho konto ještě hodně poroste. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Kdo dál? Upřímně, moc velká šance na to, že by korunu pro krále střelců získal někdo jiný, neexistuje. Po sedmi gólech mají na kontě Michael Rabušic z Liberce a zlínský Tomáš Poznar, šestkrát se trefili Jan Kliment, Aleš Čermák (na snímku), Jean-David Beauguel, Jhon Mosquera, Ivan Schranz, Jakub Mareš či De Azevedo, ani jeden z nich však nemá takovou fazonu, aby nyní dokázal konkurovat vedoucí trojici z pražských klubů. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

3 hráči Sparty a Slavie, kteří se rvou o korunu pro krále střelců. Nebo vystřelí někdo další?

Zatímco o ligovém titulu je už prakticky rozhodnuto a nikdo nepochybuje o tom, že ho získá Slavia, tak o korunu pro krále střelců se strhne ještě pořádný boj.

Abdallah Sima Kuchta MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

Loni se o korunu pro krále střelců Fortuna ligy podělili Petar Musa s Liborem Kozákem. I letos se nejlepším střelcem ligy stane nejspíš někdo ze Slavie nebo Sparty. Kdo je ve hře? Podívejte se.

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Lukáš Juliš (Sparta Praha) – 11 gólů

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparťanský útočník je stále v čele tabulky ligových kanonýrů. Na kontě má jedenáct branek, jenže ve čtyřech jarních kolech se zatím trefil jen jednou – proti Opavě. V duelech s Mladou Boleslaví i Bohemians 1905 vyšel střelecky naprázdno a sám cítí, že potřebuje přidat. Konkurenti z Edenu už mu totiž dýchají na záda.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Abdallah Sima (Slavia Praha) – 10 gólů

Abdallah Sima Slavia 20_3 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V Edenu se báli, jestli ho přes zimu udrží, Abdallah Sima však pokračuje v dresu Slavie. A pokračuje také v parádních podzimních výkonech, které mu vynesly zájem takových klubů, jako je Arsenal nebo Juventus. Devatenáctiletý talent ze Senegalu dal gól v každém z posledních tří zápasů a na kontě má už deset branek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Kuchta (Slavia Praha) – 9 gólů

Jan Kuchta Slavia 2 Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Na začátku sezony byl útočnou jedničkou Slavie Stanislav Tecl, jenž ligu načal hattrickem do sítě Českých Budějovic. Postupně však o své místo přicházel, až ho definitivně nahradil Jan Kuchta. Čtyřiadvacetiletý útočník má formu jako hrom, z celkových devíti ligových gólů jich dal sedm v posledních čtyřech duelech, blýskl se hattrickem proti Zlínu a trefil se i o víkendu proti Jablonci. Pokud takto bude pokračovat, tak jeho konto ještě hodně poroste.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Kdo dál?

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Upřímně, moc velká šance na to, že by korunu pro krále střelců získal někdo jiný, neexistuje. Po sedmi gólech mají na kontě Michael Rabušic z Liberce a zlínský Tomáš Poznar, šestkrát se trefili Jan Kliment, Aleš Čermák (na snímku), Jean-David Beauguel, Jhon Mosquera, Ivan Schranz, Jakub Mareš či De Azevedo, ani jeden z nich však nemá takovou fazonu, aby nyní dokázal konkurovat vedoucí trojici z pražských klubů.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud