3 hráči St. Louis Blues, kteří do konce příští sezony přepíšou historické klubové statistiky

Hráči St. Louis Blues vstoupí na podzim do 52. sezony klubu v NHL jako úřadující šampioni. Ať už trofej pro vítěze na konci ročníku 2019/20 zvednou opět nad hlavu nebo ne, pro hokejisty v dresu s notou na hrudi to bude ročník, v něm mohou dost zásadně přepisovat historické statistiky.

slide-St. Louis1.jpg

V klubu, který existuje už více než půl století a během této doby vyhrál až letos poprvé Stanley Cup, najdeme v popředí historických statistik velká jména. Mezi ně se ale tlačí další ze současného kádru. Sezona 2019/20 bude pro St. Louis zajímavá i z tohoto pohledu. V následujících kapitolách najdete tři hráče klubu, kteří se s velkou pravděpodobností posunou v řadě kategorií pořádně nahoru.

Pokračování 2 / 4

Alex Pietrangelo

Alex Pietrangelo1.jpg

Počet odehraných zápasů

V současné chvíli má Alex Pietrangelo na kontě 688 odehraných zápasů v základní části NHL, což ho řadí v klubové historii na osmou příčku. Pokud odehraje v nadcházející sezoně 12 dalších, pokoří jako sedmý hráč v dějinách St. Louis metu 700 utkání poskočí před dosud sedmého Patrika Berglunda, když jich zvládne čtyřicet, dostane se na pátou příčku před Davida Backese a bude mít před sebou Bretta Hulla (744). Jestliže mu bude sloužit zdraví a budou se mu vyhýbat zranění, i jeho by měl v sezoně 2019/20 překonat.

Počet kanadských bodů

Dvanácté místo patří se ziskem 398 bodů v historické tabulce produktivity St. Louis Blues Alexi Pietrangelovi. Za předpokladu, že zopakuje výkony z minulé sezony, kdy zaznamenal 41 bodů, posunul by se o tři příčky nahoru a byl by v první desítce. V případě, že by zaznamenal 54 bodů, což se mu podařilo v sezoně 2017/18, dotáhl by se na nejproduktivnějšího beka v historii klubu – Ala Mac Innise.

Počet asistencí

Před sezonou 2019/20 má Pietrangelo ve statistikách rovných 305 asistencí a je v historické klubové statistice na páté pozici. Na čtvrtého Ala MacInnise ztrácí 20 nahrávek. Vzhledem k tomu, že se přes tuto metu pravidelně dokáže dostávat, dá se očekávat, že během nadcházejícího ročníku se před klubovou legendu dostane a stane se nejlépe nahrávajícím bekem v dějinách St. Louis. Na prvního Bernieho Federka, který zakončil kariéru se 721 asistencemi, však bude ještě dlouhé roky hledět z uctivé vzdálenosti.

Počet vítězných gólů

Alex Pietrangelo dosud nastřílel v dresu St. Louis 22 vítězných branek, tedy stejně, jako Al MacInnis, s nímž se dělí o patnácté místo v historické tabulce klubu a o první příčku mezi obránci. Stačí jediný vítězný gól a stane je v tomto ohledu nejlepším zadákem v dějinách Blues. Dvěma rozhodujícími trefami by dorovnal Brendana Shanahana a třemi Pierra Turgeona na 13. místě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vladimir Tarasenko

Vladimir Tarasenko1.jpg

Počet kanadských bodů

Vladimir Tarasenko je momentálně se ziskem 418 kanadských bodů na 10. pozici v historické tabulce produktivity klubu. Ziskem deseti bodů přeskočí Keitha Tkachuka, Pokud nasbírá v základní části 53 bodů, vynese ho to na sedmé místo, z něhož by sesadil Davida Backese. Vzhledem k tomu, že v uplynulých pěti sezonách neklesl pod 66 bodů, je to velmi pravděpodobný scénář. Kdyby se mu podařilo zaznamenat 75 bodů jako v ročníku 2016/17, pak by se dotáhl na pátého Pavola Demitru.

Počet gólů

Tarasenkovi v současnosti patři s 211 nastřílenými brankami pátá příčka mezi všemi hráči v historii St. Louis. Není sice reálné, že během nadcházející sezony přeskočí čtvrtého Garryho Ungera (292), ale mohl by pokořit hranici 250 gólů. To by mělo být v jeho silách – v sezoně 2016/17 zvládl skórovat devětatřicetkrát a o rok dříve se trefil dokonce čtyřicetkrát.

Počet přesilovkových branek

Aktuálně je Tarasenko s 55 góly nastříleným v přesilových hrách na devátém místě historických klubových statistik. Už po následující sezoně se však může vyšvihnout na šestou příčku. Tři trefy ztrácí na Davida Backese, osm gólů mu chybí k tomu aby dohnal Pavola Demitru a jeden další zásah ho srovná s Alem MacInnisem. Vzhledm k tomu, že v minulém ročníku zaznamenal 12 přesilovkových branek, je dost pravděpodobné, že se posune před něho.

Počet vítězných gólů

S počtem 35 vítězných branek se momentálně dělí Tarasenko o pátou pozici v historických klubových statistikách s Alexanderem Steenem. Oba budou hrát v dresu St. Louis i v příští sezoně, proto bude zajímavé sledovat, kdo bude v tomto ohledu na konci ročníku 2019/20 lepší. Teoreticky by to měl být ruský snajpr, který v posledních dvou letech zaznamenal pokaždé pět vítězných tref. Kdyby dokázal dát šest rozhodujících branek, v historické tabulce by se prostřílel na třetí místo za Pavola Demitru (45) a Bretta Hulla (70).

Počet gólů v prodloužení

Necelých sedm sezon v St. Louis stačilo Tarasenkovi k tomu, aby se stal nejlepším střelcem v prodloužení v dějinách klubu. Dosud zaznamenal v nastaveném čase rovných deset gólů a za svými zády nechal Pavola Demitru (7), Bernieho Federka (6) či Bretta Hulla (5). Z aktivních hráčů k němu má nejblíže Jaden Schwartz, který má na kontě čtyři trefy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Alexander Steen

Alexander Steen.jpg

Počet odehraných zápasů

Švédský útočník Alexander Steen je aktuálně na šesté pozici v klubové historické tabulce podle počtu odehraných zápasů (710), na konci sezony by však mohl figurovat na třetím místě. Pokud mu bude sloužit zdraví, nechá za sebou Davida Backese (727), Bretta Hulla (744) a Briana Suttera (779).

Počet kanadských bodů

Jen čtyři hráči v historii St. Louis dosud nastřádali do statistik přes 500 bodů – kromě Bernieho Federka a Bretta Hulla je to ještě Brian Sutter a Garry Unger. Do konce příštího ročníku by se k nim mohl připojit také Alexander Steen, který má na kontě 479 bodů. Patnáct bodů mu bude stačit k tomu, aby nechal za svými zády Pavola Demitru (493).

Počet gólů

V současné chvíli je Steen se 188 góly devátým nejlepším střelcem v dějinách Blues. Dvanáct branek mu nyní stačí k tomu, aby pokořil dvousetbrankovou hranici a pokud by přidal ještě pět, přeskočil by Pavola Demitru a byl by osmý. To by ale musel střílet lépe než v minulém ročníku, kdy se trefil desetkrát. Kdyby mu to ale pálilo jako v sezoně 2013/14, kdy dal 33 branek, dostal by se na šestou pozici před Keitha Tkachuka (208).

Počet asistencí

Stejně jako v případě nastřílených gólů se i v tabulce nahrávačů může Alexander Steen posunout nahoru. Momentálně je šestý, pokud mu to ale bude nahrávat jako ve většině sezon a přiblíží se 40 asistencím, dostane se jako na čtvrté místo, kde dosud figuruje Al MacInnis (325).

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud