3 špičkoví obránci, které by mohl kouč Antonio Conte přivést v létě do Chelsea

Italský kouč Antonio Conte se loni v létě ujal taktovky na Stamford Bridge a kočíruje Chelsea směrem k anglickému mistrovskému titulu. Zároveň už ale myslí i na příští sezonu a hledá kvalitní obránce.

slide-obránci pro Chelsea.jpg

Proč Chelsea vládne současnému ročníku anglické Premier League? Mimo jiné i proto, že má téměř neprostupnou (a nepropustnou) obranu. Mužstvo má na kontě 13 zápasů s nulou a inkasovalo pouze 21 branek v 28 ligových duelech. Jenže kouč Antonio Conte má zřejmě pocit, že je potřeba mít v zásobě ještě pár dalších skvělých beků, a tak už vysílá jasné signály, že bude v létě posilovat defenzívu.

Prosvištěli jsme anglické portály a našli jsme tři zadáky, o něž by měl být v létě na Stamford Bridge eminentní zájem, a je docela pravděpodobné, že aspoň některý z nich by mohl v příštím ročníku oblékat modrý dres Chelsea. Asi to není náhoda, že všichni momentálně působí v italské Serii A. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Leonardo Bonucci (Juventus Turín) – 29 let

Leonardo Bonucci1.jpg

Leonardo Bonucci hrál pod taktovkou Antonia Conteho v jeho oblíbeném rozestavení 3-4-3 v Juventusu Turín i v italské reprezentaci, takže v případě přesunu na Stamford Bridge by neměl nejmenší problém s adaptací na herní styl Chelsea. Devětadvacetiletý bek pomohl Staré dámě k pěti mistrovským titulům v uplynulých pěti sezonách, ke dvěma trofejím z poháru Copa Italia a před dvěma lety i do finále Ligy mistrů.

Po trávnících v Serii A neběhá patrně lepší stoper než Bonucci. Nedávno přinesla média informaci o roztržce mezi ním a trenérem Massimilianem Allegrim, v jejímž světle se jeví jeho letní odchod z klubu dost pravděpodobný. Podle portálu TalkSport už Real Madrid údajně nabídl za přestup tohoto zadáka 59 milionů eur. Pokud tedy bude chtít Antonio Conte Bonucciho ve svém kádru, bude zřejmě muset přihodit ještě nějaký ten milion navíc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Kalidou Koulibaly (SSC Neapol) – 25 let

Kalidou Koulibaly.jpg

Téměř dvoumetrový stoper Kalidou Koulibaly z Neapole by se mohl stát v létě vítaným přírůstkem na soupisce Chelsea. Pětadvacetiletý senegalský reprezentant patří mezi nejlepší obránce v italské Serii A a po jeho podpisu pase řada bohatých klubů – píše se o eminentím zájmu Lazia Řím, AC Milán a Evertonu.

Trenér Conte se pokoušel přilákat Koulibalyho na Stamford Bridge už loni v létě a nabízel za něho Neapoli 50 milionů liber, ale italský klub obchod odmítl. Poslední informace z anglického tisku však naznačují, že letos by se přestup mohl uskutečnit, zvlášť pokud by se Neapol nekvalifikovala do příštího ročníku Ligy mistrů. Obdiv trenéra Chelsea ke Koulibalymu je všeobecně známý, takže teď jen zbývá otázka, na kolik si ho současný zaměstnavatel cení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Antonio Rüdiger (AS Řím) – 24 let

Antonio Rüdiger1.jpg

Čerstvě čtyřiadvacetiletý německý obránce Antonio Rüdiger zažívá v AS Řím už druhou povedenou sezonu. Univerzální zadák, který kromě postu stopera může alternovat na obou krajích defenzívy, přestoupil do italského klubu za pouhé čtyři miliony eur předloni v létě ze Stuttgartu a v Římě si k tomuto obchodu mohou jen gratulovat.

V nedávném městském derby proti Laziu se stal Rüdiger terčem rasistických urážek, které ho poměrně dost znechutily a přinutily přemýšlet o odchodu do jiné soutěže. A protože je jednou z vyhlédnutých posil trenéra Conteho, čile se už spekuluje o jeho přesunu na Stamford Bridge. K mání by mohl být za 30 milionů liber. Pravděpodobně by neměl okamžitě jisté místo v základní sestavě, ale měl by poměrně slušnou šanci si jej v průběhu příští sezony vybojovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud