12. Aleš Hruška - 301 zápasů  Žižkov, Příbram, Mladá Boleslav a nyní Plzeň. V pětatřiceti letech toho má brankář Aleš Hruška už hodně za sebou. Přednedávnem načal čtvrtou stovku ligových zápasů vychytanou nulou v bezbrankovém utkání proti klubu, v němž strávil nejdelší část kariéry - Příbrami. Pokud do konce aktuálního ročníku odchytá ještě osm ligových utkání, dorovná na třetím místě historické tabulky brankářů Tomáše Poštulku. Profimedia.cz
 11. Tomáš Grigar - 302 zápasů  Kariéru v nejvyšší soutěži odstartoval brankář Tomáš Grigar v sezoně 2004/05 ve Spartě, na Letné se ale nedokázal usadit, a tak od ročníku 2008/09 chytá v Teplicích. I v 37 letech si drží solidní formu před pár dny načal čtvrtou stovku ligových startů. Profimedia.cz
 10. Tomáš Pilík - 318 zápasů  Do ligy dospělých naskočil záložník Tomáš Pilík už v 16 letech a od té doby české trávníky neopustil. Drtivou část kariéry spojil s Příbramí, epizodně si však zahrál i v Ostravě, krátce pobyl i v Brně a Jablonci, ale nyní je opět hráčem klubu, z něhož vyrazil do světa profesionálního fotbalu. Dvaatřicetiletý borec má nyní na kontě 318 ligových utkání a do konce sezony by se v historickém žebříčku v této statistice mohl posunout ještě o pár míst nahoru. V tuto chvíli mu patří 30. pozice. Profimedia.cz
 9. Martin Fillo - 321 zápasů  Plzeňský odchovanec Martin Fillo debutoval v české nejvyšší soutěži už v osmnácti letech a následně odehrál za Viktorii 105 ligových zápasů, ve kterých nasázel 25 branek. V lednu roku 2008 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá do norského klubu Viking Stavanger, kde strávil dvě sezony. Pak se vrátil za západ Čech a Plzni pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Od roku 2018 hájí barvy Baníku Ostrava. Na kontě už má 321 ligových utkání. Profimedia.cz
13
Fotogalerie

12 aktivních ligových fotbalistů, kteří odehráli 300 zápasů a jsou v Klubu legend

Tři stovky zápasů. To je meta, kterou je třeba zdolat (odehrát či odtrénovat), aby hráč či trenér vstoupil do prestižního ligového Klubu legend. Z aktivních hráčů domácí soutěže je v něm tucet borců.

nejvíc zápasů-slide.jpg

Rekordmanem v počtu odehraných ligových zápasů je Stanislav Vlček, který nastoupil k 436 zápasům. O čtyři duely méně odehráli Martin Vaniak a Rudolf Otepka.

V Klubu legend je aktuálně 49 členů a hned dvanáct z nich můžeme v domácí soutěži vidět i v aktuální sezoně. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 13

12. Aleš Hruška - 301 zápasů

Aleš Hruška-Plzeň1.jpg

Žižkov, Příbram, Mladá Boleslav a nyní Plzeň. V pětatřiceti letech toho má brankář Aleš Hruška už hodně za sebou. Přednedávnem načal čtvrtou stovku ligových zápasů vychytanou nulou v bezbrankovém utkání proti klubu, v němž strávil nejdelší část kariéry - Příbrami. Pokud do konce aktuálního ročníku odchytá ještě osm ligových utkání, dorovná na třetím místě historické tabulky brankářů Tomáše Poštulku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 13

11. Tomáš Grigar - 302 zápasů

Tomáš Grigar1.jpg

Kariéru v nejvyšší soutěži odstartoval brankář Tomáš Grigar v sezoně 2004/05 ve Spartě, na Letné se ale nedokázal usadit, a tak od ročníku 2008/09 chytá v Teplicích. I v 37 letech si drží solidní formu před pár dny načal čtvrtou stovku ligových startů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

10. Tomáš Pilík - 318 zápasů

Tomáš Pilík-Příbram.jpg

Do ligy dospělých naskočil záložník Tomáš Pilík už v 16 letech a od té doby české trávníky neopustil. Drtivou část kariéry spojil s Příbramí, epizodně si však zahrál i v Ostravě, krátce pobyl i v Brně a Jablonci, ale nyní je opět hráčem klubu, z něhož vyrazil do světa profesionálního fotbalu. Dvaatřicetiletý borec má nyní na kontě 318 ligových utkání a do konce sezony by se v historickém žebříčku v této statistice mohl posunout ještě o pár míst nahoru. V tuto chvíli mu patří 30. pozice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 13

9. Martin Fillo - 321 zápasů

Martin Fillo-Ostrava1.jpg

Plzeňský odchovanec Martin Fillo debutoval v české nejvyšší soutěži už v osmnácti letech a následně odehrál za Viktorii 105 ligových zápasů, ve kterých nasázel 25 branek. V lednu roku 2008 zamířil za svým prvním zahraničním angažmá do norského klubu Viking Stavanger, kde strávil dvě sezony. Pak se vrátil za západ Čech a Plzni pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Od roku 2018 hájí barvy Baníku Ostrava. Na kontě už má 321 ligových utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 13

8. Jan Rezek - 323 zápasů

Jan rezek-Příbram.jpg

Spousta lidí si Jana Rezka spojí s nafilmovaným pádem, který českou reprezentaci poslal do baráže o postup na Euro 2012. Tento útočník je však výrazně podepsán i pod vzestupem Viktorky.

Rezek v české soutěži debutoval v dresu Teplic, odkud zamířil do Sparty. Na Letné se ale moc neprosadil a přes Rusko a jeden neúspěšný sparťanský comeback se stal hráčem Plzně. Na západě Čech střelecky pookřál a měl obří podíl na zisku historicky prvního plzeňského titulu. Po odchodu ze západočeského klubu v české lize odehrál sezonu v Teplicích a jinak obléká dres Příbrami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

7. Tomáš Hořava - 324 zápasů

Tomáš Hořava2.jpg

Doby, kdy patřil k oporám, jsou pryč. V zimě se znovu spekulovalo o jeho možném odchodu z Plzně, někdejší reprezentační záložník ale prozatím zůstává v kádru Viktorky. Tomáš Hořava však letos zasáhl jen do čtyř zápasů a ani jednou nebyl v základní sestavě. Olomoucký odchovanec, který na západ Čech přestoupil v roce 2013, dosud odehrál v české lize 324 utkání a Plzni pomohl ke třem mistrovským titulům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 13

6. Ondřej Kúdela - 328 zápasů

Ondřej Kúdela31.jpg

V březnu oslaví obránce Ondřej Kúdela už 34. narozeniny a i když má (zřejmě) ještě pár ligových sezon před sebou, už má na kontě 328 ligových utkání. Odchovanec Slovácka sbíral starty v nejvyšší české soutěži také v dresech Kladna, Sparty, Mladé Boleslavi, Liberce a od roku 2018 hraje ve Slavii. Až na krátkou anabázi v Kazachstánu nikdy neopustil české trávníky a vzhledem k věku už na nich pravděpodobně také dohraje kariéru. Momentálně mu v historické tabulce podle počtu odehraných zápasů patří 23. místo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 13

5. Marek Matějovský - 329 zápasů

Marek Matějovský.jpg

Bývalý reprezentant a momentálně opora Mladé Boleslavi Marek Matějovský oblékal v lize také dresy Jablonce, kde jeho kariéra startovala, a Sparty. Na Letné dělal kapitána a v roce 2014 pomohl vybojovat mistrovský titul. Devětatřicetiletý veterán má nyní na kontě 329 ligových utkání, ve kterých rozhodně nehrával v bílých rukavičkách, ale pěkně zostra a někdy i neférově. Důkazem je jeho 79 žlutých karet, k nimž vyfasoval třikrát i červenou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 13

4. Josef Jindřišek - 366 zápasů

Josef Jindřišek1.jpg

Josef Jindřišek patří v 39 letech k nejzkušenějším hráčům v české nejvyšší soutěži. A také k nejvěrnějším. V pražské Bohemce totiž kroutí už jedenáctou sezonu. Dříve hrával také v Jablonci a Olomouci. V součtu už má na kontě 366 ligových zápasů a do konce ročníku 2020/21 jich jistě ještě pár přidá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

3. Václav Procházka - 374 zápasů

Václav Procházka-Zlín.jpg

Fotbalový životopis šestatřicetiletého veterána Václava Procházky je pořádně bohatý. S Viktorií Plzeň vybojoval třikrát mistrovský titul, dva roky si zahrál v turecké lize, ale i přesto už dokázal v té české nastřádat do statistik hodně přes tři stovky startů. Kromě západočeského klubu nechal významnou stopu také v Mladé Boleslavi, krátce se mihl na hostování ve Slovácku a od minulé sezony 2017/18 byl (klíčovým) hráčem Baníku Ostrava.Momentálně je hráčem Zlína.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

2. David Limberský - 396 zápasů

David Limberský.jpg

David Limberský je jedním z hráčů, kteří byli u zrodu „nové“ Viktorky a do základní sestavy týmu patří stále. Do Plzně přišel v roce 2008 ze Sparty a na levém kraji obrany si vybudoval neotřesitelnou pozici. Později se stal i kapitánem. Na kontě má 396 ligových utkání a pokud v současném ročníku odehraje čtyři další, pokoří jako desátý hráč v historii metu čtyř set zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 13

1. Milan Petržela - 405 zápasů

Milan Petržela-Slovácko1.jpg

Mnohokrát se v minulosti zdálo, že je v Plzni na odpis, Milan Petržela ale všechny krize ustál a v sestavě týmu byl skoro dvanáct let. S Viktorkou získal čtyři mistrovské tituly. O ten pátý ho „připravilo“ angažmá v Augsburgu, kam odešel po Euru v Polsku a na Ukrajině.

Sedmatřicetiletý záložník má na kontě 405 ligových zápasů, což ho v historické tabulce řadí na sedmé místo. Nyní už však druhým rokem sbírá ligové starty v dresu Slovácka. Na jaře by mohl překonat Libora Doška (407).

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud