Marek Mazanec – Oceláři Třinec  V roce 2012 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Nashville. V následujícím ročníku Marek Mazanec vychytal titul Plzni a poté se vydal do zámoří. Hned v premiérové sezoně odchytal za Predators 25 duelů, v průběhu dalších let už ale přidal jen šest startů. Marně se snažil prosadit taky v New Yorku Rangers a Vancouveru a v roce 2019 posílil Hradec Králové, odkud po dvou letech zamířil do Třince, s nímž v minulé sezoně jednatřicetiletý gólman získal svůj druhý extraligový titul.
 Josef Kořenář – Sparta Praha  Sparta před sezonou postavila kompletně novou brankářskou dvojici. Jedničkou se stal Jakub Kovář, pražský celek však přivedl taky čtyřiadvacetiletého Josefa Kořenáře, jenž ještě v minulé sezoně odchytal dva zápasy za Arizonu. Kořenář, který v extralize sbíral starty taky v Jihlavě a Třinci, má na kontě i deset zápasů v barvách San Jose z ročníku 2020/21.
 Roman Will – Dynamo Pardubice  Pardubice přivedly před loňskou sezonou Dominika Frodla, z nějž udělali jedničku. Jenže v létě Dynamo znovu zbrojilo a získalo třicetiletého reprezentačního gólmana Romana Willa, který přišel z ruského Čeljabinsku. Předtím chytal ve Švédsku, byl taky v Liberci a Mladé Boleslavi, okusil však i NHL. V sezoně 2015/16 si připsal první a taky poslední start za Colorado.
 Zůstali před branami  V zámoří působilo i několik dalších extraligových gólmanů, kteří však zůstali (více či méně) před branami nejlepší ligy světa. Na dveře NHL marně klepal například Miroslav Svoboda, jenž v ročníku 2018/19 odchytal 14 zápasů za Atlantu Gladiators v ECHL, ve které se objevil také finský gólman Mountfieldu Henri Kiviaho (na snímku). Vítkovický Aleš Stezka zase působil v USHL.
5
Fotogalerie

4 extraligoví brankáři, kteří si zachytali v NHL. Další zůstali jen před jejími branami

Dostat se do NHL, to je snem většiny hokejistů. Je to však cesta dlouhá a náročná. Tím spíš, pokud trávíte kariéru mezi třemi tyčemi.

Na start letošní sezony NHL se z českých brankářů chystají Petr Mrázek, Vítek Vaněček nebo Pavel Francouz. Čtyři gólmani se zkušenostmi z nejlepší ligy světa však působí i v domácí extralize. Kteří to jsou? A kteří další se taky pokoušeli prosadit v zámoří? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Landon Bow – Rytíři Kladno

Landon Bow Dallas.jpg

Sedmadvacetiletý kanadský gólman načal druhou sezonu v kladenském dresu a v úvodu ročníku opět předvádí velmi dobré výkony. Landon Bow přišel do extraligy z Texasu, který je farmářským celkem Dallasu Stars. Za ten Bow odchytal dva zápasy v sezoně 2018/19.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marek Mazanec – Oceláři Třinec

Marek Mazanec Nashville.jpg

V roce 2012 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázal Nashville. V následujícím ročníku Marek Mazanec vychytal titul Plzni a poté se vydal do zámoří. Hned v premiérové sezoně odchytal za Predators 25 duelů, v průběhu dalších let už ale přidal jen šest startů. Marně se snažil prosadit taky v New Yorku Rangers a Vancouveru a v roce 2019 posílil Hradec Králové, odkud po dvou letech zamířil do Třince, s nímž v minulé sezoně jednatřicetiletý gólman získal svůj druhý extraligový titul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Josef Kořenář – Sparta Praha

Josef Kořenář San Jose.jpg

Sparta před sezonou postavila kompletně novou brankářskou dvojici. Jedničkou se stal Jakub Kovář, pražský celek však přivedl taky čtyřiadvacetiletého Josefa Kořenáře, jenž ještě v minulé sezoně odchytal dva zápasy za Arizonu. Kořenář, který v extralize sbíral starty taky v Jihlavě a Třinci, má na kontě i deset zápasů v barvách San Jose z ročníku 2020/21.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Roman Will – Dynamo Pardubice

Roman Will KHL.jpg

Pardubice přivedly před loňskou sezonou Dominika Frodla, z nějž udělali jedničku. Jenže v létě Dynamo znovu zbrojilo a získalo třicetiletého reprezentačního gólmana Romana Willa, který přišel z ruského Čeljabinsku. Předtím chytal ve Švédsku, byl taky v Liberci a Mladé Boleslavi, okusil však i NHL. V sezoně 2015/16 si připsal první a taky poslední start za Colorado.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Zůstali před branami

Henri Kiviaho HK Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V zámoří působilo i několik dalších extraligových gólmanů, kteří však zůstali (více či méně) před branami nejlepší ligy světa. Na dveře NHL marně klepal například Miroslav Svoboda, jenž v ročníku 2018/19 odchytal 14 zápasů za Atlantu Gladiators v ECHL, ve které se objevil také finský gólman Mountfieldu Henri Kiviaho (na snímku). Vítkovický Aleš Stezka zase působil v USHL.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud