4 historické rekordy, které by Jaromír Jágr pokořil, kdyby hrál až do padesátky

„Nechceme tu mít Jágra jen příští rok, ale dalších sedm let,“ řekl výkonný ředitel Floridy Panthers Peter Luukko, když česká legenda podepsala v létě roku 2015 v klubu smlouvu . Byla to jen veselá fráze, nebo realita? Uvidíme, každopádně je to věta, která stojí za trochu spekulací.

Jaromíru Jágrovi je 45 let a je nejstarším hráčem celé NHL. Věk na něm ale moc nepoznáte. Česká osmašedesátka drží spoustu rekordů, několik jich vylepšil a překonal v aktuální sezoně a další mety by ještě mohl zdolat. Záleží na tom, jak dlouho bude schopen v NHL hrát. Co kdyby to zvládl až do padesátky, jak o tom sám nejednou (ne)žertoval? Jaké milníky by ještě pokořil? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Druhý nejstarší hráč v historii

Jaromír Jágr NYR.jpg

Pokud by Jágr skutečně pokračoval ještě v následujících pěti sezonách, hrál by do padesáti let. Ostatně, on sám několikrát (v žertu?) prohlásil, že by to mohl zvládnout.

Už nyní je v historickém pořadí čtvrtým nejstarším hráčem v dějinách NHL. Na špici je Gordie Howe, tomu bylo 52 let a 11 dní. Jágr ho asi nepřekoná, druhého Chrise Cheliose (48 let a 71 dní) by ale v tom případně pokořil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Nejvíc odehraných zápasů

Jaromír Jágr Florida 2.jpg

Český veterán odehrál v základní části NHL 1711 zápasů. Kdyby v dalších letech přidal v průměru 60 duelů za sezonu, pokořil by hranici dvou tisícovek zápasů. Dosud první Gordie Howe jich odehrál „jen“ 1767…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Druhý nejlepší nahrávač

Jaromír Jágr-Florida1.jpg

Jágr je excelentní střelec, v kariéře ale více branek připravil, než dal sám. V základní části posbíral už 1149 asistencí a v historickém pořadí NHL je pátý.

Vedoucího Gretzkyho (1963 nahrávek) už nedostihne, kdyby ale v každé z následujících pěti sezon zaznamenal okolo 20 nahrávek, dotáhl by se na druhého Rona Francise s 1249 asistencemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Druhý nejlepší střelec všech dob

Jágr.jpg

Pokud mu vydrží forma, Jágr je schopen dát 15 až 20 branek za sezonu. V aktuální sezoně jich vstřelil šestnáct. Momentálně má na kontě 765 přesných zásahů, vedoucí Wayne Gretzky jich má o 129 víc. Česká legenda by musela oproti současnému ročníku trochu přidat, ale kdyby se mu povedlo v každé další sezoně nasázet 26 gólů, Gretzkyho by překonal. Smáznutí druhého Gordieho Hoewa (801 gólů) by pro Jágra neměl být problém během příštích dvou (maximálně tří) let.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud