5 brankářů, kteří by mohli posílit Edmonton. Jsou mezi nimi i Mrázek s Neuvirthem

Edmontonu se letos příliš nedaří, v týmu se přesto ukrývá ohromný potenciál, díky němuž může už brzy vládnout celé NHL. Kanadský tým spoléhá na Connora McDavida, ale také na gólmana Cama Talbota, ke kterému nyní vedení Oilers shání parťáka.

Třicetiletý Talbot je pevnou jedničkou Edmontonu. Záda mu kryje o šest let mladší krajan Laurent Brossoit, reportér TSN Frank Seravalli ale přišel s informací, že generální manažer Oilers Peter Chiarelli hledá novou týmovou dvojku. Mezi pěticí kandidátů se ocitli i dva čeští gólmani. Koho každého mají Oilers na seznamu? To se dozvíte v pěti následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michael Hutchinson (Winnipeg)

Michael Hutchinson.jpg

Ve Winnipegu se před sezonou rozhodli k rozsáhlým změnám v brankovišti, které klubu pomohly. Ondřej Pavelec zamířil do New Yorku a Jets získali Steva Masona. Velmi dobré výkony však odvádí Connor Hellebuyck a Michael Hutchinson, jenž loni dostal šanci v 27 duelech, se zatím nedostal z farmy. I proto se spekuluje o odchodu do Edmontonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Chad Johnson (Buffalo)

Chad Johnson.jpg

Účastník uplynulého světového šampionátu se před sezonou vrátil po roční štaci v Calgary zpět do Buffala. Moc šancí ale nedostává. Konkrétně chytal jen v 11 duelech, v nichž si jednatřicetiletý Kanaďan nepřipsal moc dobré statistiky. Kromě Edmontonu se spekuluje také o zájmu Pittsburghu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Mrázek (Detroit)

Petr Mrázek Neuvirth.jpg

Před loňskou sezonou podepsal osmimilionový kontrakt a stal se novou jedničkou Detroitu. Svou pozici ale neuhájil a letos kryje záda Jimmy Howardovi. V Red Wings není dlouhodobě místo pro oba, jeden bude muset odejít. V současné době to vypadá na pětadvacetiletého Mrázka, kterému navíc po sezoně končí smlouva. Zakotví v Edmontonu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Neuvirth (Philadelphia)

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Oilers se nezajímají jen o Mrázka, ale údajně také o Michala Neuvirtha. Tomu sice před sezonou odpadl konkurent v podobě Masona, do Philadelphie ale dorazil Brian Elliott a devětadvacetiletý český gólman letos zasáhl jen do osmi duelů. V médiích se spekuluje o jeho výměně, zamíří právě do Edmontonu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Calvin Pickard (Toronto)

Calvin Pickard.jpg

Zajímavé jméno na seznamu. Účastník dvou posledních světových šampionátů odešel před sezonou z Colorada do Vegas, které ho získalo v rozšiřovacím draftu. Rychle se však stěhoval do Toronta, jenže v novém klubu si zatím neškrtl a chytá pouze na farmě. Změně dresu by se nejspíš nebránil, pro Edmonton je lákavým zbožím.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud