Martin Frk (49. výběr v draftu - Detroit Red Wings)  Ve druhém kole draftu 2012 se dočkal výběru Martin Frk, kterého získal Detroit. Útočník s pořádně tvrdou střelou ale debutoval v NHL až v sezoně 2016/17 v Carolině, za kterou zvládl dva zápasy. Následně se vrátil do Detroitu a odehrál povedený ročník, během něhož posbíral 25 bodů. O rok později ale zamířil do Los Angeles, kde ale moc prostoru nedostával. Momentálně třicetiletý forvard opustil zámoří po minulé sezoně a zamířil do Švýcarska.
 Tomáš Hyka (171. výběr v draftu - Los Angeles Kings)  Draftem NHL v roce 2012 prošel i Tomáš Hyka, jehož si vyhlédl tehdejší vítěz Stanley Cupu z Los Angeles. Nyní třicetiletý útočník se ale do kádru Kings nedostal a NHL okusil až v dresu Las Vegas, za které odehrál během dvou sezon 27 zápasů. Pak zamířil do KHL a patřil k oporám Čeljabinsku, nyní je už druhým rokem pilířem pardubické ofenzívy.
 Marek Mazanec (179. výběr v draftu - Nashville Predators)  V roce 2013 vychytal extraligový titul Plzni a následně zamířil do Nashvillu, který jej o rok dříve draftoval. Marek Mazanec si budoval slušnou pozici, během sezony 2013/14 odchytal pětadvacet zápasů, v dalších ročnících už ale tolik prostoru nedostával. Později se snažil prosadit taky ve Vancouveru a New Yorku Rangers, další starty v NHL už ale nepřidal. Nyní je už třetím rokem oporou Třince, jemuž v minulých dvou sezonách výrazně pomohl k mistrovskému titulu.
 Marek Langhamer (184. výběr v draftu - Phoenix Coyotes)  Posledním českým hokejistou, který prošel v roce 2012 draftem NHL, byl Marek Langhamer. Nyní devětadvacetiletý gólman následně odešel z Pardubic do zámoří a v sezoně 2016/17 odchytal svůj první zápas v NHL za Arizonu. V následujícím ročníku přidal další, pak ale svou zámořskou misi ukončil a zamířil do Komety. Následně hrál v KHL, pak chytal ve Finsku a momentálně je brankářem švédského Oskashamnu.
5
Fotogalerie

5 Čechů, kteří prošli stejným draftem, jako Tomáš Hertl. Všichni si zahráli v NHL

Jednou z nejzářivějších českých hvězd v NHL je Tomáš Hertl, který je oporou San Jose. Z nadějného mladíka vyrostl uznávaný útočník, na kterého je spolehnutí. Od chvíle, kdy byl draftován, letos uteklo už 11 let.

Tomáš Hertl byl do NHL draftován v roce 2012, kdy na něj v prvním kole ze sedmnácté pozice ukázalo San Jose. Tehdy prošlo draftem NHL ještě pět dalších českých hokejistů. Kteří to byli a jak se jim vedlo či vede? Odpovědi najdete v následujících kapitlách.

Pokračování 2 / 6

Radek Faksa (13. výběr v draftu - Dallas Stars)

Radek Faksa (2).jpg

Českou jedničkou draftu NHL v roce 2012 byl Radek Faksa, na něhož ukázal Dallas. Aktuálně devětadvacetiletý útočník debutoval v prvním týmu Stars v sezoně 2015/16 a od té doby se stále drží v sestavě. Z ofenzivního útočníka se ho trenéři proměnili v defenzivní typ a v Dallasu má roli ve třetí či čtvrté formaci. V roce 2020 došel s týmem do finále Stanley Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Frk (49. výběr v draftu - Detroit Red Wings)

Martin Frk.jpg

Ve druhém kole draftu 2012 se dočkal výběru Martin Frk, kterého získal Detroit. Útočník s pořádně tvrdou střelou ale debutoval v NHL až v sezoně 2016/17 v Carolině, za kterou zvládl dva zápasy. Následně se vrátil do Detroitu a odehrál povedený ročník, během něhož posbíral 25 bodů. O rok později ale zamířil do Los Angeles, kde ale moc prostoru nedostával. Momentálně třicetiletý forvard opustil zámoří po minulé sezoně a zamířil do Švýcarska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hyka (171. výběr v draftu - Los Angeles Kings)

Tomáš Hyka Vegas.jpg

Draftem NHL v roce 2012 prošel i Tomáš Hyka, jehož si vyhlédl tehdejší vítěz Stanley Cupu z Los Angeles. Nyní třicetiletý útočník se ale do kádru Kings nedostal a NHL okusil až v dresu Las Vegas, za které odehrál během dvou sezon 27 zápasů. Pak zamířil do KHL a patřil k oporám Čeljabinsku, nyní je už druhým rokem pilířem pardubické ofenzívy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marek Mazanec (179. výběr v draftu - Nashville Predators)

Marek Mazanec.jpg

V roce 2013 vychytal extraligový titul Plzni a následně zamířil do Nashvillu, který jej o rok dříve draftoval. Marek Mazanec si budoval slušnou pozici, během sezony 2013/14 odchytal pětadvacet zápasů, v dalších ročnících už ale tolik prostoru nedostával. Později se snažil prosadit taky ve Vancouveru a New Yorku Rangers, další starty v NHL už ale nepřidal. Nyní je už třetím rokem oporou Třince, jemuž v minulých dvou sezonách výrazně pomohl k mistrovskému titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Marek Langhamer (184. výběr v draftu - Phoenix Coyotes)

Marek Langhamer.jpg

Posledním českým hokejistou, který prošel v roce 2012 draftem NHL, byl Marek Langhamer. Nyní devětadvacetiletý gólman následně odešel z Pardubic do zámoří a v sezoně 2016/17 odchytal svůj první zápas v NHL za Arizonu. V následujícím ročníku přidal další, pak ale svou zámořskou misi ukončil a zamířil do Komety. Následně hrál v KHL, pak chytal ve Finsku a momentálně je brankářem švédského Oskashamnu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud