5 Čechů, kteří působí v anglické Championship. A kdo je objev Egert?

Jediným českým fotbalistou, který hraje v Premier League, je Petr Čech z Arsenalu. Aleš Matějů s Jiřím Skalákem z Brightonu letos šanci nedočkali. To v druhé nejvyšší anglické soutěži je české zastoupení početnější.

Bez názvu.jpg

V Championship aktuálně působí pět českých fotbalistů. Dva z nich by příští rok dokonce mohli bojovat už v Premier League. Jména Čechů, kteří oblékají dresy druholigových anglických týmů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Egert (Burton)

Tomšá Egert Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Ještě nedávno ho u nás moc lidí neznalo, teď je ale častým tématem diskuzí. Třiadvacetiletý Tomáš Egert v sezoně 2014/15 odehrál 38 minut za Liberec, působil také v Táborsku či Žižkově, poté ale zvolil odlišnou fotbalovou cestu než jeho vrstevníci a vydal se za studii do Anglie.

Trénoval s univerzitním týmem, kde si ho všimli zástupci předposledního Burtonu, se kterým minulý pátek podepsal profesionální smlouvu do konce sezony. O víkendu už debutoval v lize a připsal si 39 minut na hřišti. Jak se jeho kariéra vyvine dál?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Kalas (Fulham)

Tomáš Kalas Fulham.jpg

Čtyřiadvacetiletý reprezentační obránce stále patří Chelsea, do prvního týmu Blues ale vede dlouhá cesta, a tak je už druhým rokem na hostování ve Fulhamu. V londýnské celku hraje pravidelně a má místo v základní sestavě, v posledních čtyřech duelech se ale neobjevil. Fulham je aktuálně třetí a čeká ho boj o Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Mazuch (Hull)

Ondřej Mazuch Hull.jpg

Loni byl hráčem Sparty, zasáhl do 14 ligových zápasů, na Letné ale s jeho výkony nebyli příliš spokojen, a tak se v létě stal jedním z hráčů, kterého se dotkly mohutné změny v kádru. Ondřej Mazuch si ale nepohoršil a dohodl se na smlouvě s Hullem. Bývalý účastník Premier League je v tabulce až 18. a Mazuch se pohybuje na hraně sestavy. V aktuálním ročníku zasáhl do 11 duelů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Pudil (Sheffield)

Daniel Pudil ČR.jpg

Levý bek či záložník přišel v létě roku 2016 do Sheffieldu a v týmu si drží stabilní pozici. V aktuálním ročníku zasáhl do 21 duelů a většinou byl v základní sestavě. Pudilův tým se ale pohybuje ve druhé polovině tabulky a příští rok si Premier League nezahraje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Vydra (Derby)

Matěj Vydra Derby 2.jpg

Rodák z Chotěboře se před rokem a půl stal nejdražší posilou v historii Derby. Úvodní sezona mu příliš nevyšla, letos je ale v ráži. V 31 ligových duelech dal už 17 branek a přidal k nim tři asistence. Společně s Bobby Reidem je nejlepším střelcem soutěže, na další zásah ale čeká od desátého února. Derby, které je páté, se navíc nyní příliš nedaří a z posledních deseti zápasů vyhrálo jediný.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud