Filip Kuba  Ostravský rodák Filip Kuba odehrál v NHL přes osm stovek zápasů. Začínal na Floridě, v úvodních dvou sezonách ale nedostal moc šancí a v ročníku 2000/01 už oblékal dres Minnesoty. V dresu Wild vydržel pět let, vybojoval si silné postavení a dokonce se stal asistentem kapitána (krátce byl i kapitánem). V roce 2003 došel s týmem, v jehož barvách posbíral více než sto kanadských bodů, až do semifinále play-off. Po odchodu pokračoval dva roky v Tampě Bay, další čtyři roky strávil v Ottawě a kariéra olympijského medailisty z Turína se uzavřela v dresu Panthers.
 Marek Židlický  Jeden z nejlepších českých obránců posledních let odešel do zámoří v roce 2003 a první čtyři sezony nastupoval za Nashville. Jeho kariéra pokračovala v Minnesotě, kde potvrdil vizitku ofenzivně laděného beka. V první sezoně posbíral 42 kanadských bodů, v té další ještě o bod víc. V průběhu čtvrté sezony v týmu Wild však změnil dres a odešel do New Jersey. Za Minnesotu odehrál 241 zápasů, ve kterých vstřelil 25 branek a přidal 98 asistencí.
 Martin Škoula  Vítěz Stanley Cupu, který vybojoval v roce 2001 s Coloradem, zamířil do Minnesoty v průběhu sezony 2005/06 z Dallasu. V týmu Wild pak Martin Škoula vydržel ještě další tři roky, během nichž neodehrál za sezonu méně než 80 zápasů. Z Minnesoty odešel do Pittsburghu, krátce působil v New Jersey a v roce 2010 svou zámořskou misi uzavřel.
 Ladislav Benýšek  Mistr světa z let 1999 a 2000 či dvojnásobný extraligový šampion se Spartou poprvé okusil NHL v sezoně 1997/98, během níž odehrál dva zápasy za Edmonton. Do nejslavnější hokejové ligy světa se vrátil v ročníku 2000/01 a nastoupil k 71 duelům v dresu Minnesoty. Rok nato zvládl Ladislav Benýšek ještě o tři zápasy víc, v další sezoně se ale objevil na ledě jen čtrnáctkrát a tím jeho zámořská mise skončila. Za tým Wild vstřelil tři branky a přidal 12 nahrávek.
5
Fotogalerie

5 českých hokejistů, kteří se nejvíc prosadili v Minnesotě Wild. Kdy se k nim přidá někdo další?

Minnesota Wild je jedním z týmů v NHL, který (zatím) nemá na soupisce pro příští ročník NHL jediného českého hokejistu. Klubem však prošlo v minulosti několik výborných tuzemských hráčů.

Pravda, Minnesota není tradičním útočištěm českých hokejistů. V dresu Wild se nikdy netvořily české kolonie jako V New Yorku Rangers, Pittsburghu či New Jersey. Týmem dosud prošlo 13 českých hráčů, mezi nimiž byli Roman Šimíček, Pavel Patera, Zbyněk Michálek, Petr Sýkora či Tomáš Mojžíš, ale také dalších pět Čechů, kteří v klubu zanechali docela výraznou stopu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Havlát

Martin Havlát Minnesota.jpg

Juniorský i seniorský mistr světa z roku 2000 začínal v Ottawě, působil v Chicagu, San Jose, New Jersey, krátce v St. Louis a dvě sezony strávil také v Minnesotě. Do celku Wild přišel Martin Havlát před sezonou 2009/10, během níž odehrál 73 zápasů a zaznamenal 54 (18+36) kanadských bodů. V následujícím ročníku si ještě polepšil, vstřelil 22 branek, přidal 40 asistencí, Minnesota ale znovu nepostoupila do play-off a český útočník se stěhoval do San Jose. Tolik bodů (62) ani zápasů (78) už potom ale nikde nezaznamenal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Kuba

Filip Kuba Minnesota.jpg

Ostravský rodák Filip Kuba odehrál v NHL přes osm stovek zápasů. Začínal na Floridě, v úvodních dvou sezonách ale nedostal moc šancí a v ročníku 2000/01 už oblékal dres Minnesoty. V dresu Wild vydržel pět let, vybojoval si silné postavení a dokonce se stal asistentem kapitána (krátce byl i kapitánem).

V roce 2003 došel s týmem, v jehož barvách posbíral více než sto kanadských bodů, až do semifinále play-off. Po odchodu pokračoval dva roky v Tampě Bay, další čtyři roky strávil v Ottawě a kariéra olympijského medailisty z Turína se uzavřela v dresu Panthers.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marek Židlický

Marek Židlický Minnesota.jpg

Jeden z nejlepších českých obránců posledních let odešel do zámoří v roce 2003 a první čtyři sezony nastupoval za Nashville. Jeho kariéra pokračovala v Minnesotě, kde potvrdil vizitku ofenzivně laděného beka. V první sezoně posbíral 42 kanadských bodů, v té další ještě o bod víc.

V průběhu čtvrté sezony v týmu Wild však změnil dres a odešel do New Jersey. Za Minnesotu odehrál 241 zápasů, ve kterých vstřelil 25 branek a přidal 98 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Škoula

Martin Škoula Minnesota.jpg

Vítěz Stanley Cupu, který vybojoval v roce 2001 s Coloradem, zamířil do Minnesoty v průběhu sezony 2005/06 z Dallasu. V týmu Wild pak Martin Škoula vydržel ještě další tři roky, během nichž neodehrál za sezonu méně než 80 zápasů. Z Minnesoty odešel do Pittsburghu, krátce působil v New Jersey a v roce 2010 svou zámořskou misi uzavřel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ladislav Benýšek

Benýšek.jpg

Mistr světa z let 1999 a 2000 či dvojnásobný extraligový šampion se Spartou poprvé okusil NHL v sezoně 1997/98, během níž odehrál dva zápasy za Edmonton. Do nejslavnější hokejové ligy světa se vrátil v ročníku 2000/01 a nastoupil k 71 duelům v dresu Minnesoty. Rok nato zvládl Ladislav Benýšek ještě o tři zápasy víc, v další sezoně se ale objevil na ledě jen čtrnáctkrát a tím jeho zámořská mise skončila. Za tým Wild vstřelil tři branky a přidal 12 nahrávek.

Foto: hhof.com

Doporučujeme

Články odjinud