Daniel Fila (přestup v únoru 2022)  Útočníkovi Danielu Filovi je teprve 21 let, ale na kontě má už poměrně bohaté ligové zkušenosti. V sezoně 2020/21 si odbyl debut v nejvyšší soutěži v dresu Brna a odehrál během ní 21 utkání. V dalším ročníku už byl plnoprávným hráčem Mladé Boleslavi, za niž zvládl 20 ligových zápasů, nastřílel čtyři branky a vysloužil si přestup do Edenu, za který pražský klub údajně zaplatil skoro 30 milionů korun. V barvách Slavie však dosud v lize nastoupil jen do 14 utkání. Na začátku září 2022 byl uvolněn na hostování do Teplic, kde nyní tráví už druhou sezonu. V Edenu s ním ale zřejmě počítají, protože talentovanému hráči prodloužili kontrakt do roku 2026. V Teplicích se v aktuálním ročníku podílel na devíti gólech – osm jich vstřelil a na jeden nahrál.

Daniel Fila (přestup v únoru 2022)
Útočníkovi Danielu Filovi je teprve 21 let, ale na kontě má už poměrně bohaté ligové zkušenosti. V sezoně 2020/21 si odbyl debut v nejvyšší soutěži v dresu Brna a odehrál během ní 21 utkání. V dalším ročníku už byl plnoprávným hráčem Mladé Boleslavi, za niž zvládl 20 ligových zápasů, nastřílel čtyři branky a vysloužil si přestup do Edenu, za který pražský klub údajně zaplatil skoro 30 milionů korun. V barvách Slavie však dosud v lize nastoupil jen do 14 utkání. Na začátku září 2022 byl uvolněn na hostování do Teplic, kde nyní tráví už druhou sezonu. V Edenu s ním ale zřejmě počítají, protože talentovanému hráči prodloužili kontrakt do roku 2026. V Teplicích se v aktuálním ročníku podílel na devíti gólech – osm jich vstřelil a na jeden nahrál.

 David Jurásek (přestup v únoru 2022)  Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho v létě roku 2021 koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části sezony 2021/22 poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil za přibližně 25 milionů korun v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026. Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V ročníku 2022/23 naskočil do 31 ligových utkání, dal dva góly, na sedm dalších nahrál a vysloužil si přestup do Benfiky Lisabon. Slavia za něj inkasovala od portugalského klubu 14 milionů eur, tedy přes 350 milionů korun.
 David Douděra (přestup v červenci 2022)  Hlavním postem Davida Douděry je sice pozice na pravé straně zálohy či obrany, ale je to naprosto univerzální hráč, který může naskakovat i na opačné straně hřiště. V minulosti se objevil v reprezentační dvacítce i jednadvacítce a dočkal se už také startu v seniorském národním týmu. Aktuálně pětadvacetiletý borec přišel do Edenu z Mladé Boleslavi předloni v létě za přibližně 13 milionů korun a Slavia na něm jednou může pořádně vydělat. Jeho současnou hodnotu vyčísluje portál TransferMarkt na 55 milionů korun. V pražském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025.
 Ewerton (přestup v červenci 2022)  Jedním z hráčů, který zamířil v nedávné minulosti z města automobilů do Edenu je Brazilec Ewerton. V české lize se objevil už v sezoně 2018/19, kdy odehrál první tři utkání v mladoboleslavském dresu. Pořádně na sebe ale upozornil až v ročníku 2020/21, který strávil v Pardubicích, a nesmírně se mu povedl. Po návratu do Mladé Boleslavi se jeho talent rozzářil naplno, načež ho za asi 20 milionů korun ulovila Slavia a on se Pražanům upsal do roku 2025. Jenže v nabitém kádru si místo v sešívané sestavě nevybojoval a loni v létě se přesunul na hostování do Baníku. V Ostravě chytil druhý dech a dokazuje, že talent z něho nevyprchal. S 11 góly a třemi asistencemi je nejproduktivnějším hráčem mužstva.
 David Pech (přestup v lednu 2023)  O aktuálně dvaadvacetiletého záložníka Mladé Boleslavi Davida Pecha Slavia hodně stála a na začátku loňského ledna se jí ho podařilo získat. Talentovaný mladík přišel přibližně na 25 milionů korun a upsal se pražskému klubu do roku 2027. V Edenu si od něho hodně slibují, zatím naskočil v sešívaném dresu jen do sedmi utkání v minulé sezoně. V té současné se v ligovém utkání zatím neobjevil.
5
Fotogalerie

5 hráčů, které Slavia od roku 2022 koupila z Mladé Boleslavi. Jak se jim po přestupu do Edenu vedlo?

Mezi zimním přestupovým obdobím v roce 2022 a lednovým oknem pro transfery v roce 2023 byla jednou z nejrušnějších tras v české nejvyšší fotbalové lize ta, která začíná v Mladé Boleslavi a končí v Praze. Do Edenu po ní putovalo pět fotbalistů.

Málokdy se stane, že by jeden český klub koupil během jediného roku z jiného prvoligového oddílu pět hráčů. Slavii se to podařilo mezi lednem 2022 a stejným obdobím v následujícím roce, kdy do Edenu přivedla pětici borců z Mladé Boleslavi. Jak se jim po přestupu vedlo (či vede)? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Daniel Fila (přestup v únoru 2022)

Daniel Fila (2).jpg

Útočníkovi Danielu Filovi je teprve 21 let, ale na kontě má už poměrně bohaté ligové zkušenosti. V sezoně 2020/21 si odbyl debut v nejvyšší soutěži v dresu Brna a odehrál během ní 21 utkání. V dalším ročníku už byl plnoprávným hráčem Mladé Boleslavi, za niž zvládl 20 ligových zápasů, nastřílel čtyři branky a vysloužil si přestup do Edenu, za který pražský klub údajně zaplatil skoro 30 milionů korun.

V barvách Slavie však dosud v lize nastoupil jen do 14 utkání. Na začátku září 2022 byl uvolněn na hostování do Teplic, kde nyní tráví už druhou sezonu. V Edenu s ním ale zřejmě počítají, protože talentovanému hráči prodloužili kontrakt do roku 2026. V Teplicích se v aktuálním ročníku podílel na devíti gólech – osm jich vstřelil a na jeden nahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Jurásek (přestup v únoru 2022)

David Jurásek.jpg

Obránce David Jurásek prošel fotbalovými akademiemi Slovácka a Brna. V dresu Zbrojovky se poprvé objevil mezi dospělými, následně si zahrál v Prostějově, odkud ho v létě roku 2021 koupila Mladá Boleslav. V barvách tohoto klubu se během podzimní části sezony 2021/22 poprvé představil v nejvyšší soutěži a okamžitě zaujal skauty bohatých domácích klubů. Psalo se o zájmu Sparty a Slavie, nakonec talentovaný bek zakotvil za přibližně 25 milionů korun v Edenu, kde se upsal do konce června roku 2026.

Pro Slavii šlo zcela jistě o skvělý obchod. V ročníku 2022/23 naskočil do 31 ligových utkání, dal dva góly, na sedm dalších nahrál a vysloužil si přestup do Benfiky Lisabon. Slavia za něj inkasovala od portugalského klubu 14 milionů eur, tedy přes 350 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Douděra (přestup v červenci 2022)

David Douděra.jpg

Hlavním postem Davida Douděry je sice pozice na pravé straně zálohy či obrany, ale je to naprosto univerzální hráč, který může naskakovat i na opačné straně hřiště. V minulosti se objevil v reprezentační dvacítce i jednadvacítce a dočkal se už také startu v seniorském národním týmu.

Aktuálně pětadvacetiletý borec přišel do Edenu z Mladé Boleslavi předloni v létě za přibližně 13 milionů korun a Slavia na něm jednou může pořádně vydělat. Jeho současnou hodnotu vyčísluje portál TransferMarkt na 55 milionů korun. V pražském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ewerton (přestup v červenci 2022)

Ewerton-Slavia.jpg

Jedním z hráčů, který zamířil v nedávné minulosti z města automobilů do Edenu je Brazilec Ewerton. V české lize se objevil už v sezoně 2018/19, kdy odehrál první tři utkání v mladoboleslavském dresu. Pořádně na sebe ale upozornil až v ročníku 2020/21, který strávil v Pardubicích, a nesmírně se mu povedl.

Po návratu do Mladé Boleslavi se jeho talent rozzářil naplno, načež ho za asi 20 milionů korun ulovila Slavia a on se Pražanům upsal do roku 2025. Jenže v nabitém kádru si místo v sešívané sestavě nevybojoval a loni v létě se přesunul na hostování do Baníku. V Ostravě chytil druhý dech a dokazuje, že talent z něho nevyprchal. S 11 góly a třemi asistencemi je nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Pech (přestup v lednu 2023)

David Pech.jpg

O aktuálně dvaadvacetiletého záložníka Mladé Boleslavi Davida Pecha Slavia hodně stála a na začátku loňského ledna se jí ho podařilo získat. Talentovaný mladík přišel přibližně na 25 milionů korun a upsal se pražskému klubu do roku 2027. V Edenu si od něho hodně slibují, zatím naskočil v sešívaném dresu jen do sedmi utkání v minulé sezoně. V té současné se v ligovém utkání zatím neobjevil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud