Václav Drchal  - Benjamin Tetteh sice neměl dobrý vstup do jara, trenér Kotal nad ním ale nezlomil hůl a útočník z Ghany odehrál velmi dobré derby. Na svou šanci ale číhá také dvacetiletý Václav Drchal, který letos vinou zranění neodehrál za A tým ještě ani jeden zápas. V béčku už ale dokázal nazout střelecké kopačky. Foto: Profimedia.cz
 Filip Panák  - Sparta prakticky celou sezonu hledá dobře fungující stopersou dvojici. Tu nyní tvoří Dávid Hancko a Lukáš Štetina, kteří společně odehráli dva dobré zápasy, o svou šanci se ale začíná hlásit i čtyřiadvacetiletý Filip Panák. Ten do Sparty přišel před rokem, ovšem kvůli zdravotním problémům byl celou dobu mimo. Teď má ale za sebou premiéru v B týmu a bude dělat vše pro to, aby se dostal i do souboru trenéra Kotala. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Karabec  - Šestnáctiletý záložník si odbyl ligovou premiéru v druhém jarním kole v Olomouci, kde se stal třetím nejmladším hráčem ve sparťanské historii. Od té doby Adam Karabec šanci nedostal, ovšem talentovaný mladík, jemuž na Letné předpovídají velkou kariéru, příležitost určitě zase dostane. Bude to ještě v letošním ročníku? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Hašek  - Na podzim patřil k nejlepším hráčům Sparty. Čtyřiadvacetiletý záložník dal pět branek, přidal čtyři nahrávky, jenže pak si chtěl vytrucovat přestup a nakonec skončil v B týmu Sparty. Že by se teď vrátil do kabiny po bok Dočkala a spol. se jeví nereálně, uvidíme však, co se stane v průběhu dalších týdnů. Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

5 hráčů z B týmu Sparty, po kterých může dříve či později sáhnout trenér Václav Kotal

Sparta po bídném vstupu do jara zabrala. V poháru zničila Baník, v neděli uhrála bod v derby se Slavií a zdá se, že je na správné cestě. Ale udrží se na ní?

Bez názvu1.jpg

Sparta ve středu porazila 5:0 Baník a v neděli remizovala 1:1 v Edenu. Zdá se, že kouč Václav Kotal ví, jak s týmem pracovat, a jakou sestavu má správně poskládat. Ovšem stačí pár zápasů a vše může být jinak. Uvidíme, co zbytek jara ve Spartě přinese a zda se do týmu dostane i někdo z B mužstva, které Kotal ještě nedávno trénoval. Jména pěti hráčů, které dříve nebo později může vytáhnout nahoru, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Václav Drchal

Václav Drchal Sparta 2019.jpg

Benjamin Tetteh sice neměl dobrý vstup do jara, trenér Kotal nad ním ale nezlomil hůl a útočník z Ghany odehrál velmi dobré derby. Na svou šanci ale číhá také dvacetiletý Václav Drchal, který letos vinou zranění neodehrál za A tým ještě ani jeden zápas. V béčku už ale dokázal nazout střelecké kopačky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Panák

Filip Panák Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparta prakticky celou sezonu hledá dobře fungující stopersou dvojici. Tu nyní tvoří Dávid Hancko a Lukáš Štetina, kteří společně odehráli dva dobré zápasy, o svou šanci se ale začíná hlásit i čtyřiadvacetiletý Filip Panák. Ten do Sparty přišel před rokem, ovšem kvůli zdravotním problémům byl celou dobu mimo. Teď má ale za sebou premiéru v B týmu a bude dělat vše pro to, aby se dostal i do souboru trenéra Kotala.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Adam Karabec

Adam Karabec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Šestnáctiletý záložník si odbyl ligovou premiéru v druhém jarním kole v Olomouci, kde se stal třetím nejmladším hráčem ve sparťanské historii. Od té doby Adam Karabec šanci nedostal, ovšem talentovaný mladík, jemuž na Letné předpovídají velkou kariéru, příležitost určitě zase dostane. Bude to ještě v letošním ročníku?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Hašek

Martin Hašek Sparta 19 Petr Lemberk  MAFRA  Profimedia.jpg

Na podzim patřil k nejlepším hráčům Sparty. Čtyřiadvacetiletý záložník dal pět branek, přidal čtyři nahrávky, jenže pak si chtěl vytrucovat přestup a nakonec skončil v B týmu Sparty. Že by se teď vrátil do kabiny po bok Dočkala a spol. se jeví nereálně, uvidíme však, co se stane v průběhu dalších týdnů.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

V současné době to asi není varianta, která by byla na pořadu dne, jednou ale nastat může. Lukáš Vácha je kapitánem B týmu a trenér Kotal byl s jeho přínosem hodně spokojený. Třicetiletý záložník nastoupil ve Fortuna lize naposledy v polovině loňské sezony, bývalý reprezentační záložník však ještě určitě věří v to, že nějakou šanci dostane. Pokud Spartu bude trápit marodka nebo další výpadky formy, tak jeho čas ještě může přijít.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud