Vladimír Dravecký Třinecký kouč Václav Varaďa označil Vladimíra Draveckého za nejlepšího hráče celého play-off v roce 2019. „Srdce a duše toho týmu. Kamkoli jsme ho postavili, odevzdal maximum,“ uvedl na jeho adresu. Slovenský útočník, jenž ve vyřazovacích bojích nastupoval i na postu obránce, dal v play-off dva góly a přidal pět nahrávek. Mezi Oceláře se dostal v roce 2014 a podepsal se pod zlatý hattrick i v letech 2021 a 2022. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Růžička Martin Růžička patřil v sezoně 2018/19 k hlavním hvězdám extraligy. Produktivní útočník posbíral v základní části 44 (19+25) kanadských bodů a dalších 18 (7+11) jich přidal v play-off. Připsal si nahrávku také u třetího a vítězného třineckého gólu v posledním zápase finálové série. Foto: Profimedia.cz
 Petr Vrána Útočník Petr Vrána patřil k důležitým postavám třinecké jízdy za zlatem v sezoně 2018/19. Bývalý forvard Vítkovic přišel do Třince v průběhu sezony ze Sparty a ve slezském klubu se konečně dočkal premiérového titulu. V play-off dal tři góly, trefil se i v rozhodující šesté bitvě, navrch přidal sedm nahrávek. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ethan Werek Kanadský forvard Ethan Werek přišel do Třince před sezonou 2018/19 ze zámořské soutěže AHL. V základní části pomohl Ocelářům 13 góly a 11 nahrávkami, dalších osm bodů pak přidal v play-off, v němž dal šest branek. Trefil se i v pátém zápase v Liberci a v rozhodujícím domácím duelu uzavřel skóre na konečných 4:2. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

5 klíčových postav, které Třinec v roce 2019 nasměrovaly ke zlatému extraligovému hattricku

Dokázali to. Oceláři ve finále sezony 2021/22 přehráli Spartu, získali svůj čtvrtý extraligový titul a završili zlatý hattrick v podobě tří triumfů v řadě. Na tuto cestu vykročili v roce 2019 a bylo u toho několik mimořádných osobností.

Třinec v play-off v sezoně 2018/19 nejprve vyřadil Vítkovice, poté odstavil Plzeň a nakonec udolal i suveréna základní části z Liberce. Jména pěti hráčů, kteří měli tehdy na zisku titulu, jenž nasměroval Oceláře ke zlatému hattricku, nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec Třinec Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Fantom play-off. Liberecké držely výkony Romana Willa, v brance Ocelářů zase řádil Šimon Hrubec. Téměř neprůstřelný gólman ve vyřazovacích bojích zasáhl do 17 zápasů a vychytal v nich dvanáct výher. V průměru inkasoval jen 1,92 branky na utkání a úspěšností zákroků se dostal na 92,62 %.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Vladimír Dravecký

Vladimír Dravecký Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Třinecký kouč Václav Varaďa označil Vladimíra Draveckého za nejlepšího hráče celého play-off v roce 2019. „Srdce a duše toho týmu. Kamkoli jsme ho postavili, odevzdal maximum,“ uvedl na jeho adresu. Slovenský útočník, jenž ve vyřazovacích bojích nastupoval i na postu obránce, dal v play-off dva góly a přidal pět nahrávek. Mezi Oceláře se dostal v roce 2014 a podepsal se pod zlatý hattrick i v letech 2021 a 2022.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Martin Růžička

Martin Růžička titul.jpg

Martin Růžička patřil v sezoně 2018/19 k hlavním hvězdám extraligy. Produktivní útočník posbíral v základní části 44 (19+25) kanadských bodů a dalších 18 (7+11) jich přidal v play-off. Připsal si nahrávku také u třetího a vítězného třineckého gólu v posledním zápase finálové série.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Petr Vrána

Petr Vrána Třinec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Útočník Petr Vrána patřil k důležitým postavám třinecké jízdy za zlatem v sezoně 2018/19. Bývalý forvard Vítkovic přišel do Třince v průběhu sezony ze Sparty a ve slezském klubu se konečně dočkal premiérového titulu. V play-off dal tři góly, trefil se i v rozhodující šesté bitvě, navrch přidal sedm nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Ethan Werek

Ethan Werek Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Kanadský forvard Ethan Werek přišel do Třince před sezonou 2018/19 ze zámořské soutěže AHL. V základní části pomohl Ocelářům 13 góly a 11 nahrávkami, dalších osm bodů pak přidal v play-off, v němž dal šest branek. Trefil se i v pátém zápase v Liberci a v rozhodujícím domácím duelu uzavřel skóre na konečných 4:2.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud