4. Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) – 6,25 milionu dolarů  Útočník Jakub Voráček do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2008/09 a nevedl si vůbec zle. V dresu Columbusu tehdy nasbíral 38 kanadských bodů. Od té doby uteklo hodně času a z ryšavého forvarda se stala uznávaná persona elitní zámořské soutěže. Jeho hvězda se naplno rozzářila poté, co byl v roce 2011 vytrejdován do Philadelphie. V týmu se potkal s Jaromírem Jágrem a vyrostl v jednu z opor. Vysloužil si lukrativní osmiletý kontrakt, který mu však nyní běží už opět v Columbusu a vyprší v roce 2024. Profimedia.cz
 3. David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,4 milionu dolarů  David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší šestadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení. Český hokejista se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně může jít ještě víc nahoru. Profimedia.cz
 1. – 2. Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 8,25 milionu dolarů  Pro osmadvacetiletého útočníka San Jose Tomáše Hertla byla minulá sezona z individuálního pohledu vydařená. Jeho tým sice nepostoupil do play-off, ale on odehrál všech 82 utkání a svůj brankový účet v NHL si vylepšit o 30 přesných tref. Na kontě jich má nyní celkem už přes sto osmdesát. Do elitní zámořské ligy vlétl v sezoně 2013/14 skvěle a nebýt zranění, kvůli kterému přišel také o olympiádu v Soči, mohl se stát nejlepším nováčkem roku. V NHL ho čeká start do desáté sezony a už čtvrtým rokem bude na dresu nosit „áčko“ coby zástupce kapitána. Letos v březnu se Hertl dohodl se San Jose na nové smlouvě – osmiletý kontrakt na 65 milionů dolarů z něho udělal jednoho z nejlépe placených hokejistů v NHL. V aktuální sezoně mu přinese výplatu ve výši 8,25 milionu dolarů, v dalších třech ročnících se přehoupne jeho mzda přes deset milionů
 1. – 2. Ondřej Palát (New Jersey Devils) – 8,25 milionu dolarů  Šikovný útočník, který debutoval v soutěži v ročníku 2012/13, posbíral v následující sezoně, která pro něho byla oficiálně premiérovou, v 81 duelech 59 (23+36) kanadských bodů, byl druhým nejproduktivnějším nováčkem a pomohl Lightning do play-off. Sezonu snů však prestižním oceněním nezavršil. Calder Trophy získal Nathan MacKinnon z Colorada. Palát však tehdy jasně naznačil, že i když byl draftován až v sedmém kole na začátku třetí stovky celkového pořadí, je nutné s ním počítat. V průběhu dalších let byl nepostradatelnou součástí mužstva a jednou z jeho opor. Než letos v létě poprvé změnil dres a zamířil do New Jersey, významnou měrou pomohl Bleskům dvakrát ke Stanley Cupu. Novému zaměstnavateli se upsal na pět let za 30 milionů dolarů. Největší balík z této částky vyinkasuje v aktuálním ročníku. Na účtu mu přistane 8,25 milionu dolarů. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 nejlépe placených českých hokejistů v NHL. Kdo si v nadcházející sezoně vydělá nejvíc peněz?

Nová sezona NHL už je tu. Do akce znovu zasáhne i řada českých hokejistů. Za své výkony dostanou mnozí z nich velmi dobře zaplaceno.

Nejlépe placeným hráčem v NHL během sezony 2022/23 bude útočník Tyler Seguin z Dallasu, kterému přistane na kontě 13 milionů dolarů. Nejlépe vydělávající české borce bychom v tomto žebříčku našli na děleném 31. místě, ale i oni si přijdou na hodně slušné peníze. Pět tuzemských hokejistů, kteří budou v nadcházejícím ročníku pobírat nejvyšší plat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Jakub Vrána (Detroit Red Wings) – 5,25 milionu dolarů

Jakub Vrána-Detroit.jpg

Jakub Vrána se stal tuzemskou jedničkou draftu v roce 2014. První šanci v NHL dostal v ročníku 2016/17, v němž naskočil do 21 utkání. V další sezoně se už dokázal nastálo prosadit do sestavy Washingtonu.

V 73 zápasech své kompletní premiérové základní části soutěže posbíral 27 bodů za 13 gólů a 14 asistencí. V další sezoně už se dostal na 47 bodů (24+23) v 82 zápasech a o rok později měl 52 bodů (25+27) po odehrání 69 utkání. V průběhu ročníku 2020/21 se stal překvapivě obětí trejdu a skončil v Detroitu. Washington opouštěl s bilancí 284 odehraných zápasů a 157 bodů jako třetí nejproduktivnější Čech v historii klubu, jemuž v roce 2018 pomohl k zisku Stanley Cupu.

Ve městě automobilů loni prodloužil kontrakt o tři roky. Smlouva mu celkově přinese necelých 16 milionů dolarů, přičemž více než pět milionů vyinkasuje v nadcházejícím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) – 6,25 milionu dolarů

Jakub Voráček (2).jpg

Útočník Jakub Voráček do NHL poprvé nakoukl v sezoně 2008/09 a nevedl si vůbec zle. V dresu Columbusu tehdy nasbíral 38 kanadských bodů. Od té doby uteklo hodně času a z ryšavého forvarda se stala uznávaná persona elitní zámořské soutěže.

Jeho hvězda se naplno rozzářila poté, co byl v roce 2011 vytrejdován do Philadelphie. V týmu se potkal s Jaromírem Jágrem a vyrostl v jednu z opor. Vysloužil si lukrativní osmiletý kontrakt, který mu však nyní běží už opět v Columbusu a vyprší v roce 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,4 milionu dolarů

David Pastrňák12.jpg

David Pastrňák se díky smlouvě, kterou podepsal v roce 2017, dostal mezi nejlépe placené hráče Bostonu. Kontrakt vyprší šestadvacetiletému forvardovi v roce 2023, ale vzhledem k jeho mimořádným výkonům už teď možná v klubu uvažují o jeho prodloužení. Český hokejista se vyprofiloval v jednu z hvězd NHL a patří k nejlepším střelcům soutěže. Vzhledem k jeho věku se dá předpokládat, že výkonnostně může jít ještě víc nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

1. – 2. Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 8,25 milionu dolarů

Tomáš Hertl1.jpg

Pro osmadvacetiletého útočníka San Jose Tomáše Hertla byla minulá sezona z individuálního pohledu vydařená. Jeho tým sice nepostoupil do play-off, ale on odehrál všech 82 utkání a svůj brankový účet v NHL si vylepšit o 30 přesných tref. Na kontě jich má nyní celkem už přes sto osmdesát.

Do elitní zámořské ligy vlétl v sezoně 2013/14 skvěle a nebýt zranění, kvůli kterému přišel také o olympiádu v Soči, mohl se stát nejlepším nováčkem roku. V NHL ho čeká start do desáté sezony a už čtvrtým rokem bude na dresu nosit „áčko“ coby zástupce kapitána.

Letos v březnu se Hertl dohodl se San Jose na nové smlouvě – osmiletý kontrakt na 65 milionů dolarů z něho udělal jednoho z nejlépe placených hokejistů v NHL. V aktuální sezoně mu přinese výplatu ve výši 8,25 milionu dolarů, v dalších třech ročnících se přehoupne jeho mzda přes deset milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. – 2. Ondřej Palát (New Jersey Devils) – 8,25 milionu dolarů

Ondřej Palát-New Jersey.jpg

V první polovině sezony 2013/14 byl za jednoho z favoritů na zisk Calder Trophy pro nejlepšího nováčka považován Tomáš Hertl. Toho ale na nějakou dobu vyřadilo ze hry nepříjemné zranění, takže o šanci přišel. Přesto mohla trofej poprvé putovat do České republiky. Zásluhu na tom měl hráč Tampy Bay Ondřej Palát.

Šikovný útočník, který debutoval v soutěži v ročníku 2012/13, posbíral v následující sezoně, která pro něho byla oficiálně premiérovou, v 81 duelech 59 (23+36) kanadských bodů, byl druhým nejproduktivnějším nováčkem a pomohl Lightning do play-off. Sezonu snů však prestižním oceněním nezavršil. Calder Trophy získal Nathan MacKinnon z Colorada.

Palát však tehdy jasně naznačil, že i když byl draftován až v sedmém kole na začátku třetí stovky celkového pořadí, je nutné s ním počítat. V průběhu dalších let byl nepostradatelnou součástí mužstva a jednou z jeho opor. Než letos v létě poprvé změnil dres a zamířil do New Jersey, významnou měrou pomohl Bleskům dvakrát ke Stanley Cupu. Novému zaměstnavateli se upsal na pět let za 30 milionů dolarů. Největší balík z této částky vyinkasuje v aktuálním ročníku. Na účtu mu přistane 8,25 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud