4. - 5. Libor Došek – 22 gólů  Stejný počet gólů jako Petr Švancara dal v pohárových zápasech i Libor Došek, který kariéru ukončil ve Slovácku. Předtím hrával také za Teplice, Liberec, Blšany, Brno a několik let strávil i ve Spartě, kde zaznamenal 13 pohárových branek. Profimedia.cz
 3. David Lafata – 25 gólů  Do čela ligových kanonýrů se David Lafata dostal, ale mezi pohárovými střelci je „až“ třetí. Ze svých pětadvaceti branek jen čtyři nasázel v dresu Sparty, šestnáctkrát skóroval v barvách Jablonce a zbývajících pět vstřelil na začátku kariéry v Českých Budějovicích. Profimedia.cz
 2. Horst Siegl – 26 gólů  V lize ho z trůnu nejlepšího kanonýra před několika lety sesadil David Lafata, a i když v domácím poháru Horst Siegl dlouho držel vedení v tabulce střelců, přišel o něj také. Bývalý kanonýr Sparty, se kterou získal sedm titulů, dal v soutěži 26 branek je na pomyslném stříbrném stupínku. Profimedia.cz
 1. Jan Chramosta – 27 gólů  Jediným aktivním hráčem v tomto žebříčku je Jan Chramosta. Útočník Jablonce, jenž hrával i za Mladou Boleslavi či Plzeň a v příštím ročníku bude hostovat v Bohemians 1905, se osamostatnil na čele historické tabulky pohárových střelců v sezoně 2019/20, v níž se trefil dvakrát. Za Mladou Boleslav však nasázel dvaadvacet z celkových 27 gólů. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Když to střílí nejen v lize. 5 nejlepších kanonýrů v historii českého fotbalového poháru

Za dva dny budeme znát vítěze Českého poháru. Bude jím buď Slavia, nebo Sparta. Je jisté, že do statistik soutěže se zapíše další střelec, nebo některý z těch, kteří už v ní skórovali, vylepší svou bilanci.

Nejúspěšnějším týmem v historii domácího fotbalového poháru je pražská Sparta. A kdo vládne kanonýrům? Jména pěti nejlepších střelců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. - 5. Petr Švancara – 22 gólů

Petr Švancara Slavia.jpg

Útočník Petr Švancara prošel řadou českých klubů. Hrával za Slavii, Opavu, Brno, Žižkov, Slovácko či Příbram. V poháru nastřílel 22 branek. Rovnou polovinu jich nasázel v dresu Zbrojovky, naopak za Slavii se trefil pouze jedenkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. - 5. Libor Došek – 22 gólů

Libor Došek Slovácko 2.jpg

Stejný počet gólů jako Petr Švancara dal v pohárových zápasech i Libor Došek, který kariéru ukončil ve Slovácku. Předtím hrával také za Teplice, Liberec, Blšany, Brno a několik let strávil i ve Spartě, kde zaznamenal 13 pohárových branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. David Lafata – 25 gólů

Lafata Jablonec.jpg

Do čela ligových kanonýrů se David Lafata dostal, ale mezi pohárovými střelci je „až“ třetí. Ze svých pětadvaceti branek jen čtyři nasázel v dresu Sparty, šestnáctkrát skóroval v barvách Jablonce a zbývajících pět vstřelil na začátku kariéry v Českých Budějovicích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Horst Siegl – 26 gólů

Horst Siegl1.jpg

V lize ho z trůnu nejlepšího kanonýra před několika lety sesadil David Lafata, a i když v domácím poháru Horst Siegl dlouho držel vedení v tabulce střelců, přišel o něj také. Bývalý kanonýr Sparty, se kterou získal sedm titulů, dal v soutěži 26 branek je na pomyslném stříbrném stupínku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Jan Chramosta – 29 gólů

Jan Chramosta MB.jpg

Jediným aktivním hráčem v tomto žebříčku je Jan Chramosta. Útočník Jablonce, jenž hrával i za Mladou Boleslavi, Plzeň či Bohemians, se osamostatnil na čele historické tabulky pohárových střelců v sezoně 2019/20, v níž se trefil dvakrát. Dvaadvacet z celkových 29 gólů nasázel v dresu Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud