2002: Salt Lake City  V Salt Lake City Češi obhajovali zlato, na turnaj přijeli v roli jednoho z favoritů, ve čtvrtfinále ale nenašli recept na ruskou obranu a dohráli předčasně. Jak se vedlo Jágrovi? Kapitán českého týmu znovu patřil ke klíčovým personám Augustovy družiny. Na turnaji dal dvě branky, přidal tři asistence, proti sborné se ale ani on neprosadil a Češi jeli zklamaní domů. Profimedia.cz
 2006: Turín  V Turíně Jágr přenechal kapitánské céčko Robertu Langovi, nebyl ani asistentem, znovu ale prožil vydařený turnaj. V základní skupině vstřelil dva góly a přidal čtyři nahrávky, jednu asistenci zaznamenal i v souboji o bronz, ve kterém Češi porazili ruskou sbornou 3:0 a vybojovali cenný kov. K sedmi bodům na turnaji přidal i šest trestných minut. Profimedia.cz
 2010: Vancouver  Olympijský turnaj, který v roce 2010 hostil Vancouver, Čechům příliš nevyšel. V základní skupině sice zdolali Slováky i Lotyše, ale Jágr se v obou zápasech trápil. V předkole play-off se ale Češi soužili s Lotyši a v semifinále prohráli 0:2 s Finskem. Česká osmašedesátka opouštěla turnaj s bilancí 2+1. Profimedia.cz
 2014: Soči  Když Alois Hadamczik oznámil nominaci do Soči, rozpoutal vlnu diskuzí. Jágrovo jméno mezi vyvolenými pochopitelně nechybělo, Češi ale znovu padli ve čtvrtfinále a tehdejší útočník New Jersey opět turnaj opouštěl s bilancí dvou gólů a jedné asistence. Jágr skóroval v úvodních zápasech skupiny proti Švédsku (2:4) a Lotyšsku (4:2), v předkole pomohl asistencí k výhře 5:3 nad Slováky, v klíčové bitvě s USA se už ale neprosadil. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 startů Jaromíra Jágra pod olympijskými kruhy. Kde se mu dařilo nejvíc?

Jaromír Jágr je v mnoha ohledech českým rekordmanem. Například v počtu startů na olympijských turnajích.

Pět. Tolik olympijských turnajů absolvoval Jaromír Jágr. Jak se mu na nich (ne)vedlo, to zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

1998: Nagano

Jaromír Jágr Nagano.jpg

Bylo to první - a také nejúspěšnější - Jágrovo vystoupení pod pěti kruhy. V Naganu měl na dresu kapitánské áčko a patřil k hlavním hvězdám mladého výběru, který vybojoval senzační zlato. Jágr, jenž měl ve sbírce už dva Stanley Cupy, dal klíčovou branku ve čtvrtfinále s USA, na turnaji přidal ještě čtyři asistence a stal se jedním ze symbolů zlatého úspěchu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

2002: Salt Lake City

Jaromír Jágr Salt Lake Citry.jpg

V Salt Lake City Češi obhajovali zlato, na turnaj přijeli v roli jednoho z favoritů, ve čtvrtfinále ale nenašli recept na ruskou obranu a dohráli předčasně. Jak se vedlo Jágrovi? Kapitán českého týmu znovu patřil ke klíčovým personám Augustovy družiny. Na turnaji dal dvě branky, přidal tři asistence, proti sborné se ale ani on neprosadil a Češi jeli zklamaní domů.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

2006: Turín

Jaromír Jágr Turín MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

V Turíně Jágr přenechal kapitánské céčko Robertu Langovi, nebyl ani asistentem, znovu ale prožil vydařený turnaj. V základní skupině vstřelil dva góly a přidal čtyři nahrávky, jednu asistenci zaznamenal i v souboji o bronz, ve kterém Češi porazili ruskou sbornou 3:0 a vybojovali cenný kov. K sedmi bodům na turnaji přidal i šest trestných minut.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

2010: Vancouver

Jaromír Jágr Vancouver MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Olympijský turnaj, který v roce 2010 hostil Vancouver, Čechům příliš nevyšel. V základní skupině sice zdolali Slováky i Lotyše, ale Jágr se v obou zápasech trápil. V předkole play-off se ale Češi soužili s Lotyši a v semifinále prohráli 0:2 s Finskem. Česká osmašedesátka opouštěla turnaj s bilancí 2+1.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

2014: Soči

Jaromír Jágr Soči.jpg

Když kouč Alois Hadamczik oznámil nominaci do Soči, rozpoutal vlnu diskuzí. Jágrovo jméno mezi vyvolenými pochopitelně nechybělo, Češi ale znovu padli ve čtvrtfinále a tehdejší útočník New Jersey opět turnaj opouštěl s bilancí dvou gólů a jedné asistence. Jágr skóroval v úvodních zápasech skupiny proti Švédsku (2:4) a Lotyšsku (4:2), v předkole pomohl asistencí k výhře 5:3 nad Slováky, v klíčové bitvě s USA se už ale neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud