4. Mathys Tel (Bayern Mnichov) – 66 minut na jednu branku  Osmnáctiletý Mathys Tel je další velkou nadějí z líhně francouzských talentů. Loni v létě neváhal Bayern Mnichov zaplatit Rennes za potenciální hvězdu blízké budoucnosti 20 milionů eur a vypadá to, že šlo o dobře investované peníze. V minulém (debutovém) ročníku Tel v Bundeslize odehrál 22 utkání a nasázel pět branek. V tom současném se objevil v deseti duelech, pokaždé jako střídající hráč, ale během 198 minut se blýskl třemi přesnými trefami.
 3. Adam Hložek (Bayer Leverkusen) – 60 minut na jednu branku  Adam Hložek je nejmladším hráčem, který v lize oblékl dres Sparty. Debutoval v sezoně 2018/19 v Karviné. V průběhu ročníku zasáhl celkem do 19 zápasů a dal tři branky. Velmi rychle se zařadil k pilířům rudé sestavy a následně se stal nejdražším hráčem v nejvyšší soutěži, odkud v létě roku 2022 odcházel za 13 milionů eur do německého Leverkusenu. Momentálně však nemá jisté místo v základní sestavě a na hřiště naskakuje pouze jako střídající hráč. I tak ale v současné sezoně naskočil do 11 utkání, v každém však strávil na hřišti v průměru jen necelých šest minut. Dal však jednu branku, což mu zajistilo místo v tomto žebříčku.
 2. Harry Kane (Bayer Mnichov) – 58 minut na jednu branku  Útočník Harry Kane je jedním z dlouhodobě nejkonzistentnějších fotbalistů na evropském kontinentě. Třicetiletý borec byl až do konce minulé sezony ikonou a největší hvězdou Tottenhamu, s londýnským klubem však marně čekal na nějakou trofej, a tak se rozhodl kývnout v létě na nabídku Bayernu Mnichov. Experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už na začátku jeho kariéry tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením. Platí to i po jeho přestupu do Německa. Góly střílí s chutí i v novém prostředí. Ve 12 bundesligových zápasech se trefil už osmnáctkrát, k tomu zaznamenal ještě pět asistencí.
 1. Serhou Guirassy (VfB Stuttgart) – 49 minut na jednu branku  Stuttgart je štikou aktuální bundesligové sezony a velkou zásluhu na tom má guinejský útočník Serhou Guirassy. Sedmadvacetiletý borec, který byl v německém klubu v minulé sezoně na hostování z Rennes, v létě do Stuttgartu přestoupil za devět milionů eur. Vzhledem k tomu, že jeho cena během uplynulých několika měsíců vyletěla na 40 milionů eur, byla to směšná částka a kluboví manažeři se musejí tetelit štěstím z výborného obchodu. Guirassy se narodil ve Francii a v národním týmu galského kohouta reprezentoval v mládežnických kategoriích, nakonec se ale rozhodl přijmout výzvu ze země svých předků a válí v dresu Guineje. Současná bundesligová sezona je bezpochyby jeho nejlepší v kariéře. V 11 zápasech nastřílel už 15 branek a na jednu další nahrával. Prvních 14 gólů dal v úvodních osmi kolech, což je nový rekord soutěže. V pěti prestižních e
5
Fotogalerie

5 střelců z německé Bundesligy, kterým stačí na gól nejméně minut. Náhradník Hložek je mezi elitou

Německá Bundesliga je soutěží, kterou tuzemský fotbalový fanoušek bedlivě sleduje kvůli přítomnosti řady českých hráčů. V minulosti v ní hrávali například reprezentanti Jan Koller či Tomáš Rosický, zahraniční kariéru v ní odstartoval třeba obránce Tomáš Ujfaluši.

V současné sezoně reprezentuje český fotbal v Bundeslize devět hráčů. I když žádný z nich nijak výrazně nevyčnívá, jednomu z nich přece jen patří přední místo ve statistice, která určuje, kolik minut na hřišti fotbalista potřebuje ke vstřelení branky.

V následujících kapitolách tedy najdete pět borců z Bundesligy, kteří se mohou pyšnit tím, že jim stačí nejméně času ke vstřelení gólu. Do výběru jsme zařadili jen hráče, kteří v aktuálním ročníku odehráli alespoň deset ligových zápasů.

Pokračování 2 / 6

5. Deniz Undav (VfB Stuttgart) – 68 minut na jednu branku

Deniz Undav (2).jpg

Jak už jeho jméno napovídá, Deniz Undav je jedním z mnoha německých fotbalistů s tureckými kořeny. Sedmadvacetiletý útočník hrál ještě před pěti lety jen regionální lize v dresu Braunschweigu, pak kopal dvě sezony třetí ligu za Meppen a až v sezoně 2021/22 se objevil v nejvyšší soutěži, nikoli však německé, ale belgické, kde se stal s 25 brankami králem střelců.

V minulém ročníku hájil barvy Brightonu v Premier League a nyní je na hostování ve Stuttgartu. Dosud odehrál deset zápasů, přičemž v polovině z nich naskakoval na hřiště jako náhradník. To mu však nebránilo v tom, aby soupeřům nasázel během 543 minut osm branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Mathys Tel (Bayern Mnichov) – 66 minut na jednu branku

Mathys Tel.jpg

Osmnáctiletý Mathys Tel je další velkou nadějí z líhně francouzských talentů. Loni v létě neváhal Bayern Mnichov zaplatit Rennes za potenciální hvězdu blízké budoucnosti 20 milionů eur a vypadá to, že šlo o dobře investované peníze.

V minulém (debutovém) ročníku Tel v Bundeslize odehrál 22 utkání a nasázel pět branek. V tom současném se objevil v deseti duelech, pokaždé jako střídající hráč, ale během 198 minut se blýskl třemi přesnými trefami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Adam Hložek (Bayer Leverkusen) – 60 minut na jednu branku

Adam Hložek-Leverkusen.jpg

Adam Hložek je nejmladším hráčem, který v lize oblékl dres Sparty. Debutoval v sezoně 2018/19 v Karviné. V průběhu ročníku zasáhl celkem do 19 zápasů a dal tři branky. Velmi rychle se zařadil k pilířům rudé sestavy a následně se stal nejdražším hráčem v nejvyšší soutěži, odkud v létě roku 2022 odcházel za 13 milionů eur do německého Leverkusenu. Momentálně však nemá jisté místo v základní sestavě a na hřiště naskakuje pouze jako střídající hráč. I tak ale v současné sezoně naskočil do 11 utkání, v každém však strávil na hřišti v průměru jen necelých šest minut. Dal však jednu branku, což mu zajistilo místo v tomto žebříčku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Harry Kane (Bayer Mnichov) – 58 minut na jednu branku

Harry Kane-Bayern.jpg

Útočník Harry Kane je jedním z dlouhodobě nejkonzistentnějších fotbalistů na evropském kontinentě. Třicetiletý borec byl až do konce minulé sezony ikonou a největší hvězdou Tottenhamu, s londýnským klubem však marně čekal na nějakou trofej, a tak se rozhodl kývnout v létě na nabídku Bayernu Mnichov.

Experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už na začátku jeho kariéry tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením. Platí to i po jeho přestupu do Německa. Góly střílí s chutí i v novém prostředí. Ve 12 bundesligových zápasech se trefil už osmnáctkrát, k tomu zaznamenal ještě pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Serhou Guirassy (VfB Stuttgart) – 49 minut na jednu branku

Serhou Guirassy.jpg

Stuttgart je štikou aktuální bundesligové sezony a velkou zásluhu na tom má guinejský útočník Serhou Guirassy. Sedmadvacetiletý borec, který byl v německém klubu v minulé sezoně na hostování z Rennes, v létě do Stuttgartu přestoupil za devět milionů eur. Vzhledem k tomu, že jeho cena během uplynulých několika měsíců vyletěla na 40 milionů eur, byla to směšná částka a kluboví manažeři se musejí tetelit štěstím z výborného obchodu.

Guirassy se narodil ve Francii a v národním týmu galského kohouta reprezentoval v mládežnických kategoriích, nakonec se ale rozhodl přijmout výzvu ze země svých předků a válí v dresu Guineje. Současná bundesligová sezona je bezpochyby jeho nejlepší v kariéře. V 11 zápasech nastřílel už 15 branek a na jednu další nahrával. Prvních 14 gólů dal v úvodních osmi kolech, což je nový rekord soutěže. V pěti prestižních evropských ligách v 21. století měl lepší start do sezony pouze Cristiano Ronaldo, který zaznamenal 15 branek v osmi zápasech španělské La Ligy v ročníku 2014/15.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud