Martin Kaut (San Jose Sharks)  V reprezentaci si zahrál v sezoně 2017/18. Tehdy ještě jako hráč Pardubic, odkud poté odešel do Colorada. V organizaci Avalanche působil několik let, pevný flek v prvním týmu ale nikdy nezískal. V průběhu letošního ročníku tak třiadvacetiletý útočník odešel do San Jose a v devíti duelech posbíral pět bodů. Dostane teď šanci i v národním týmu?
 Dominik Kubalík (Detroit Red Wings)  Detroitu ani letošní sezona nevyšla. Sedmadvacetiletý Dominik Kubalík, který do Red Wings přišel v létě z Chicaga, si ovšem nevedl vůbec zle. Dal dvacet branek, přidal 25 asistencí a už jen bod mu chybí k tomu, aby vyrovnal své zámořské maximum. Na mistrovství světa hrál naposledy v roce 2021, tehdy dal tři góly a přidal tři asistence.
 Jakub Vrána (St. Louis Blues)  Když mohl, tak reprezentoval. Hrál na třech světových šampionátech, loni získal bronz, trenéři mu však ani jednou nedokázali najít ideální roli. Letošní ročník navíc musel přerušit z osobních důvodů a následně se stěhoval z Detroitu do St. Louis. Tam však chytil druhou mízu a v 18 duelech nasázel devět branek. Pro reprezentaci bude volný - přijede na mistrovství světa znovu, nebo si teď od hokeje vyčistí hlavu?
 Filip Zadina (Detroit Red Wings)  Společně z Kubalíkem si na mistrovství světa 2021 zahrál i Filip Zadina. Taky on hraje za Detroit, a tak se jej letošní play-off týkat nebude. Je však otázkou, zda už nemá po sezoně. Třiadvacetiletý forvard letos kvůli zdravotním problémům naskočil jen do třiceti duelů, ve kterých posbíral pouze sedm bodů. Naposledy byl v akci 23. března.
5
Fotogalerie

5 útočníků z NHL, kteří budou volní pro mistrovství světa. Kdo z nich ale přijede?

Základní část NHL míří do finále. Ještě zbývá pár posledních otazníků, už teď je ale jasné, kteří čeští útočníci by mohli být volní pro mistrovství světa. Moc jich zatím není.

David Pastrňák, Ondřej Palát, Martin Nečas, Pavel Zacha nebo Filip Chytil se chystají na boje v play-off. Už teď je ale jasné, kteří čeští útočníci se do vyřazovacích bojů NHL nedostanou. Posílí někdo z nich reprezentaci na mistrovství světa? Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hertl (San Jose Sharks)

Tomáš Hertl San Jose 21.jpg

Loni na šampionátu hrál. Možná se od něj čekalo víc, nakonec do statistik zapsal gól, čtyři nahrávky a českému týmu pomohl k bronzu. V NHL devětadvacetiletý lídr San Jose odehrál další vydařený ročník. Dosud posbíral 62 bodů, Sharks ovšem do play-off nepostoupí. Na šampionát ale Tomáš Hertl nejspíš nepřijede, v únoru se mu totiž narodil druhý syn, a tak se dá čekat, že bude chtít trávit čas s rodinou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Kaut (San Jose Sharks)

Martin Kaut San Jose.jpg

V reprezentaci si zahrál v sezoně 2017/18. Tehdy ještě jako hráč Pardubic, odkud poté odešel do Colorada. V organizaci Avalanche působil několik let, pevný flek v prvním týmu ale nikdy nezískal. V průběhu letošního ročníku tak třiadvacetiletý útočník odešel do San Jose a v devíti duelech posbíral pět bodů. Dostane teď šanci i v národním týmu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Kubalík (Detroit Red Wings)

Dominik Kubalík Detroit 22.jpg

Detroitu ani letošní sezona nevyšla. Sedmadvacetiletý Dominik Kubalík, který do Red Wings přišel v létě z Chicaga, si ovšem nevedl vůbec zle. Dal dvacet branek, přidal 25 asistencí a už jen bod mu chybí k tomu, aby vyrovnal své zámořské maximum. Na mistrovství světa hrál naposledy v roce 2021, tehdy dal tři góly a přidal tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Vrána (St. Louis Blues)

profimedia-0765825912.jpg

Když mohl, tak reprezentoval. Hrál na třech světových šampionátech, loni získal bronz, trenéři mu však ani jednou nedokázali najít ideální roli. Letošní ročník navíc musel přerušit z osobních důvodů a následně se stěhoval z Detroitu do St. Louis. Tam však chytil druhou mízu a v 18 duelech nasázel devět branek. Pro reprezentaci bude volný - přijede na mistrovství světa znovu, nebo si teď od hokeje vyčistí hlavu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit 22.jpg

Společně z Kubalíkem si na mistrovství světa 2021 zahrál i Filip Zadina. Taky on hraje za Detroit, a tak se jej letošní play-off týkat nebude. Je však otázkou, zda už nemá po sezoně. Třiadvacetiletý forvard letos kvůli zdravotním problémům naskočil jen do třiceti duelů, ve kterých posbíral pouze sedm bodů. Naposledy byl v akci 23. března.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud