Radek Černý  Radek Černý, který strávil nejdelší a nejúspěšnější léta ve Slavii, několik let chytal také v Anglii. Nejprve za Tottenham a poté působil i v celku Queens Park Rangers. V Premier League zasáhl do 21 zápasů a po návratu domů si v sezoně 2013/14 zachytal ještě znovu v Edenu. Profimedia.cz
 Jan Laštůvka  Současný gólman ostravského Baníku působil řadu let na Ukrajině, odkud si odskočil do Německa i do Anglie. V letech 2006 a 2007 byl ve Fulhamu a zasáhl do osmi zápasů Premier League, zachytal si i proti Liverpoolu či Manchesteru United. Poté krátce působil ještě ve West Hamu. Profimedia.cz
 Luděk Mikloško  Luděk Mikloško je po Petru Čechovi druhým českým gólmanem, který v Premier League odchytal nejvíc zápasů. Dokonce jich zvládl více než 160. V roce 1990 odešel z Baníku do West Hamu, kde si získal pevné místo mezi tyčemi. V klubu zůstal dlouhých osm let, pak zamířil do Queens Parku Rangers. V roce 2001 pak ukončil kariéru. Profimedia.cz
 Pavel Srniček  Bývalý reprezentační gólman, jenž na konci roku 2015 tragicky zahynul, si v Premier League poprvé zachytal už v sezoně 1993/94. Tehdy přestoupil Pavel Srníček z Baníku do Newcastlu United. Chytal také za Sheffield Wednesday, Portsmouth a na konec kariéry se vrátil znovu do Newcastlu. V nejslavnější fotbalové lize světa odchytal téměř 150 zápasů. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

6 českých gólmanů, kteří chytali v anglické Premier League. Kdy se mezi ně zařadí další?

Ve Spartě možná „roste“ nová česká brankářská hvězda. Dvaadvacetiletý gólman Matěj Kovář je na Letné na hostování z Manchesteru United, kde má podepsaný kontrakt do roku 2025 a možná jednou nahradí mezi tyčemi Davida de Geu a zachytá si v Premier League. Anglickou nejvyšší soutěž dosud okusilo šest českých brankářů.

Anglická Premier League je snem většiny fotbalistů. Zahráli si ji třeba Milan Baroš, Patrik Berger či Vladimír Šmicer. Proti nejlepším hráčům planety v ní chytalo i šest českých brankářů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Petr Čech

Petr Čech-Arsenal.jpg

Petr Čech se řadí mezi nejlepší gólmany v historii Premier League. Jako jediný vychytal v soutěži 200 čistých kont, s Chelsea získal čtyři tituly, triumfoval s ní v Lize mistrů i Evropské lize. V roce 2015 přestoupil do konkurenčního Arsenalu a tam před dvěma lety ukončil profesionální kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Radek Černý

Radek Černý.jpg

Radek Černý, který strávil nejdelší a nejúspěšnější léta ve Slavii, několik let chytal také v Anglii. Nejprve za Tottenham a poté působil i v celku Queens Park Rangers. V Premier League zasáhl do 21 zápasů a po návratu domů si v sezoně 2013/14 zachytal ještě znovu v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka12.jpg

Současný gólman ostravského Baníku působil řadu let na Ukrajině, odkud si odskočil do Německa i do Anglie. V letech 2006 a 2007 byl ve Fulhamu a zasáhl do osmi zápasů Premier League, zachytal si i proti Liverpoolu či Manchesteru United. Poté krátce působil ještě ve West Hamu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Luděk Mikloško

Luděk Mikloško LEGNER JAROSLAV  CNC  Profimedia.jpg

Luděk Mikloško je po Petru Čechovi druhým českým gólmanem, který v Premier League odchytal nejvíc zápasů. Dokonce jich zvládl více než 160. V roce 1990 odešel z Baníku do West Hamu, kde si získal pevné místo mezi tyčemi. V klubu zůstal dlouhých osm let, pak zamířil do Queens Parku Rangers. V roce 2001 ukončil kariéru.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Pavel Srniček

Pavel Srníček-Newcastle.jpg

Bývalý reprezentační gólman, jenž na konci roku 2015 tragicky zahynul, si v Premier League poprvé zachytal už v sezoně 1993/94. Tehdy přestoupil Pavel Srníček z Baníku do Newcastlu United. Chytal také za Sheffield Wednesday, Portsmouth a na konec kariéry se vrátil znovu do Newcastlu. V nejslavnější fotbalové lize světa odchytal téměř 150 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jan Stejskal

Jan Stejskal12.jpg

Brněnský rodák Jan Stejskal působil několik let ve Spartě i Slavii, zachytal si však také v Premier League. Do Anglie odešel v roce 1990 a v týmu Queens Park Rangers vydržel čtyři roky. V nejvyšší anglické soutěži během nich odchytal 41 zápasů a po návratu domů získal se Slavií český titul.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud