Radko Gudas (Florida Panthers) - 30 let   Známý tvrďák načal svou zámořskou kariéru v Tampě Bay. Hrál taky za Philadelphii, loni byl ve Washingtonu a před sezonou si plácl s Floridou. Jeho pozice je i nadále velmi silná, letos Radko Gudas posbíral pět asistencí a 25 trestných minut.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) - 30 let   Útočník Tampy Bay je v současné době nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. Ondřej Palát má na kontě 12 branek, 19 asistencí a opět patří ke klíčovým postavám Lightning. Zaútočí s nimi na druhý Stanley Cup?  Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) - 30 let   Dalším z českých třicátníků v NHL je Jan Rutta. Ten svou zámořskou kariéru nastartoval v Chicagu, v průběhu ročníku 2018/19 ale odešel do Tampy Bay a loni nad hlavu zvedl Stanley Cup. Poté s Lightning podepsal nový kontrakt a letos si připsal už šest gólových nahrávek.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) - 31 let  Je jedním z hráčů, který měl Philadelphii dovést k vytouženému úspěchu. Jakub Voráček společně s Flyers ale na výraznější posun stále čekají a je otázkou, zda se ho ještě dočkají. Reprezentační kapitán je stále produktivní, letos má na kontě 26 (5+21) bodů, jeho pozice už ale zdaleka není tak neotřesitelná, jako dřív.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

6 českých třicátníků v NHL: šampioni z Tampy, hvězda s nejistou budoucností i Frolík

V NHL se zabydlují nová česká jména. Skvěle se uvedl Radim Zohorna, místo v Bostonu si získal Jakub Zbořil a za Atlantikem se prosazují i další čeští brankáři. Jak jsou na tom ale zkušení třicátníci?

Bez názvu.jpg

Do letošního ročníku NHL poprvé nakoukl Radim Zohorna, premiéru si odbyl taky Vítek Vaněček a o svou šanci se hlásí i další. V akci se však objevilo i šest českých třicátníků. Kteří to jsou? A jaké jsou jejich pozice? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Radko Gudas (Florida Panthers) - 30 let 

Radko Gudas Florida.jpg

Známý tvrďák načal svou zámořskou kariéru v Tampě Bay. Hrál taky za Philadelphii, loni byl ve Washingtonu a před sezonou si plácl s Floridou. Jeho pozice je i nadále velmi silná, letos Radko Gudas posbíral pět asistencí a 25 trestných minut. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) - 30 let 

Ondřej Palát SC.jpg

Útočník Tampy Bay je v současné době nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. Ondřej Palát má na kontě 12 branek, 19 asistencí a opět patří ke klíčovým postavám Lightning. Zaútočí s nimi na druhý Stanley Cup? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) - 30 let 

Jan Rutta Tampa 2.jpg

Dalším z českých třicátníků v NHL je Jan Rutta. Ten svou zámořskou kariéru nastartoval v Chicagu, v průběhu ročníku 2018/19 ale odešel do Tampy Bay a loni nad hlavu zvedl Stanley Cup. Poté s Lightning podepsal nový kontrakt a letos si připsal už šest gólových nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) - 31 let

Jakub Voráček Phil 6.jpg

Je jedním z hráčů, který měl Philadelphii dovést k vytouženému úspěchu. Jakub Voráček společně s Flyers ale na výraznější posun stále čekají a je otázkou, zda se ho ještě dočkají. Reprezentační kapitán je stále produktivní, letos má na kontě 26 (5+21) bodů, jeho pozice už ale zdaleka není tak neotřesitelná, jako dřív. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Michael Frolík (Montreal Canadiens) - 33 let 

Michael Frolík AHL.jpg

V NHL býval zvyklý hrávat pravidelně, prošel několika kluby a ve sbírce má i Stanley Cup. Jenže loňská sezona v Buffalu mu nevyšla a dlouho se nemohl prosadit ani po svém příchodu do Montrealu. Michael Frolík se své premiéry v tomto ročníku dočkal až dnes v noci proti Edmontonu a je otázkou, kolik prostoru dostane v dalších duelech. Jeho zámořská kariéra tak možná spěje do finále. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

David Krejčí (Boston Bruins) - 34 let 

David Krejčí PO 2019.jpg

Nejstarším českým hráčem v NHL je David Krejčí, jenž v současné době hraje o svou budoucnost. Jeden z klíčových hráčů Bostonu, kde působí celou svou zámořskou kariéru, má totiž podepsaný kontrakt jen do konce této sezony. Letos dal jeden gól a přidal dvacet nahrávek, zatím je však neznámou, co s ním bude dál. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud