6 evropských velkoklubů, za které nikdy nehráli čeští fotbalisté

Časy, kdy čeští fotbalisté hráli pravidelně v evropských velkoklubech, jsou zřejmě na nějakou dobu pryč. I současné mladé hvězdy místo přestupu do některé vyhlášené destinace radši volí jakousi mezipřestupní stanici. Kdo ví, jestli si některý z nich někdy zahraje třeba za Real Madrid.

Ty nejprestižnější fotbalové adresy se českým hráčům momentálně vyhýbají. Dříve tomu ale bylo jinak. Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem vyhráli Ligu mistrů s Liverpoolem, Karel Poborský hrával za Manchester United, Jan Koller pálil v Dortmundu, Pavel Nedvěd zářil v Juventusu, Marek Jankulovski v AC Milán a Petr Čech válel v Chelsea a v Arsenalu. A dalo by se pokračovat.

Existuje však i šest evropských velkoklubů, kde Češi nikdy nehráli. Nezaměřili jsme se na akademie či mládežnické celky, při jejich výběru jsme brali v potaz jen prvoligové týmy. Které to jsou, zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Barcelona

barca.jpg

Petr Čech, Milan Baroš, Tomáš Rosický, Pavel Nedvěd. Ti všichni prý kdysi mohli odejít do Barcelony. Realita je ale taková, že na stadionu Nou Camp žádný český fotbalista nepůsobil a zřejmě ještě nějakou dobu ani působit nebude.

Pokračování 3 / 7

Inter Milán

interlogo.jpg

V mládežnických týmech Interu Milán nastupoval talentovaný záložník Milan Jirásek. Do prvoligového mužstva se ale neprobojoval a tak se po třech letech marného snažení vrátil do Sparty, odkud se přes Baník a Teplice dostal do Bohemians a pak zpátky do Ostravy. Inter kdysi lákal i Pavla Nedvěda, ale jediným Čechem, který obýval kabiny na San Siru, byl jen Marek Jankulovski. Ten ale nastupoval za konkurenční AC.

Pokračování 4 / 7

Manchester City

CityL.jpg

Manchester City se v minulých letech díky mohutným finančním injekcím arabských šejků dostal do tzv. „Big four“ Premier League a je počítán mezi velkokluby. Zatímco dres konkurenčního United oblékal Karel Poborský, v prvním týmu City dosud žádný Čech nehrál.

Pokračování 5 / 7

FC Porto

PortoL.jpg

V Portugalsku hrál Karel Poborský či Pavel Horváth, oba ale působili v Lisabonu. Za Porto, které v roce 2004 pod José Mourinhem vyhrálo Ligu mistrů a o sedm let později i Evropskou ligu, sice kdysi hrál Lubomír Vlk, který s klubem získal dva tituly, tehdy ale ještě patřil mezi reprezentanty Československa. V klubu toho navíc kvůli zranění moc nenahrál.

Pokračování 6 / 7

Real Madrid

RealLogo.jpg

Real Madrid se kdysi údajně zajímal o Martina Fenina. V hledáčku prý měl také Milana Baroše, Tomáše Rosického, jeho jmenovce Necida či Ujfalušiho. Dres Bílého baletu ale žádný český fotbalista dosud neoblékl. A nevypadá to, že by se to v brzké době mělo změnit.

Pokračování 7 / 7

Valencia

ValenciaL.jpg

Valencia v posledních sezonách nehraje v Evropě tak významnou roli jako kdysi, pořád se ale jedná o velmi respektovaný klub. Řada fanoušků má ještě v paměti finálové bitvy Ligy mistrů z let 2000 a 2001, ze kterých Valencia pokaždé odcházela zklamaná. Před lety se klub údajně zajímal o Milana Baroše, ten ale ve Španělsku nikdy nehrál.

Doporučujeme

Články odjinud