5. - 6. Vlastimil Daníček - 19 penalt  Narodil se ve Zlíně, ale celou profesionální kariéru zatím strávil v konkurenčním Slovácku. Defenzivní záložník Vlastimil Daníček je v sestavě týmu z Uherského Hradiště nepřetržitě od sezony 2010/11 až dodnes, a protože má v klubu podepsanou smlouvu do roku 2026, ještě tam nějaký pátek pobude. Během necelých 14 sezon odehrál už 318 utkání a nastřílel 37 branek. Více než polovinu z nich - devatenáct - dal z pokutových kopů. V této disciplíně patří k absolutní elitě. Během kariéry si totiž drží stoprocentní úspěšnost. V aktuální sezoně proměnil tři penalty - jiným způsobem gól nedal.

5. - 6. Vlastimil Daníček - 19 penalt
Narodil se ve Zlíně, ale celou profesionální kariéru zatím strávil v konkurenčním Slovácku. Defenzivní záložník Vlastimil Daníček je v sestavě týmu z Uherského Hradiště nepřetržitě od sezony 2010/11 až dodnes, a protože má v klubu podepsanou smlouvu do roku 2026, ještě tam nějaký pátek pobude. Během necelých 14 sezon odehrál už 318 utkání a nastřílel 37 branek. Více než polovinu z nich - devatenáct - dal z pokutových kopů. V této disciplíně patří k absolutní elitě. Během kariéry si totiž drží stoprocentní úspěšnost. V aktuální sezoně proměnil tři penalty - jiným způsobem gól nedal.

 5. - 6. Josef Jindřišek - 19 penalt  Je mu 43 let, v nejvyšší soutěži odkroutil už 19 sezon, z toho v pražské Bohemce čtrnáct z nich. Záložník Josef Jindřišek hrával ještě před příchodem do Ďolíčku v Olomouci a v Jablonci a dosud nastřádal do statistik 442 ligových zápasů, v nichž zaznamenal 25 gólů, z toho čtrnáctkrát se trefil z penalty. Pět pokutových kopů neproměnil.
 4. David Lafata – 24 penalt  David Lafata, který po přestupu z Jablonce pálil ostrými i na Letné, byl často jasnou volbou, když šlo o zahrávání pokutových kopů. Když v roce 2018 ukončil kariéru, měl na kontě 24 absolvovaných penalt. Jen pětkrát se při exekuci mýlil.
 3. Pavel Verbíř – 27 penalt  Specialistou na zahrávání pokutových kopů byl Pavel Verbíř. Produktivní záložník spojil celou ligovou kariéru s Teplicemi, za které odehrál 379 zápasů a dal v nich 76 branek. Třiadvacet jich bylo z pokutových kopů, penaltu neproměnil pouze čtyřikrát.
 2. Rudolf Otepka – 28 penalt  Záložník se skvělou kopací technikou prošel řadou klubů. Rudolf Otepka hrál za Zlín, Příbram, Drnovice, Baník, Olomouc či České Budějovice a v nejvyšší soutěži zahrával celkově 28 pokutových kopů. V první lize dal 70 branek, čtyřiadvacet z nich padlo z penalt.
6
Fotogalerie

6 hráčů, kteří v české lize kopali nejvíc penalt. Vrchním specialistou byl Pavel Horváth

Říká se, že penalta se nedá chytit, ale pouze špatně kopnout. Ovšem když ji během kariéry zahráváte padesátkrát, tak se občas stane, že gólman váš úsmysl vystihne.

Pokutové kopy jsou v české lize ostře sledovanou záležitostí. Nechme teď současnou sezonu stranou a vraťme se do historie. Jména šesti hráčů, kteří v samostatné tuzemské elitní soutěži kopali nejvíc penalt, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

5. - 6. Vlastimil Daníček - 19 penalt

Vlastimil Daníček (2).jpg

Narodil se ve Zlíně, ale celou profesionální kariéru zatím strávil v konkurenčním Slovácku. Defenzivní záložník Vlastimil Daníček je v sestavě týmu z Uherského Hradiště nepřetržitě od sezony 2010/11 až dodnes, a protože má v klubu podepsanou smlouvu do roku 2026, ještě tam nějaký pátek pobude.

Během necelých 14 sezon odehrál už 318 utkání a nastřílel 37 branek. Více než polovinu z nich - devatenáct - dal z pokutových kopů. V této disciplíně patří k absolutní elitě. Během kariéry si totiž drží stoprocentní úspěšnost. V aktuální sezoně proměnil tři penalty - jiným způsobem gól nedal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. - 6. Josef Jindřišek - 19 penalt

Josef Jindřišek1.jpg

Je mu 43 let, v nejvyšší soutěži odkroutil už 19 sezon, z toho v pražské Bohemce čtrnáct z nich. Záložník Josef Jindřišek hrával ještě před příchodem do Ďolíčku v Olomouci a v Jablonci a dosud nastřádal do statistik 442 ligových zápasů, v nichž zaznamenal 25 gólů, z toho čtrnáctkrát se trefil z penalty. Pět pokutových kopů neproměnil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. David Lafata – 24 penalt

David Lafata.jpg

David Lafata, který po přestupu z Jablonce pálil ostrými i na Letné, byl často jasnou volbou, když šlo o zahrávání pokutových kopů. Když v roce 2018 ukončil kariéru, měl na kontě 24 absolvovaných penalt. Jen pětkrát se při exekuci mýlil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Pavel Verbíř – 27 penalt

Pavel Verbíř.jpg

Specialistou na zahrávání pokutových kopů býval Pavel Verbíř. Produktivní záložník spojil celou ligovou kariéru s Teplicemi, za které odehrál 379 zápasů a dal v nich 76 branek. Třiadvacet jich bylo z pokutových kopů, penaltu neproměnil pouze čtyřikrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Rudolf Otepka – 28 penalt

Otepka.jpg

Záložník se skvělou kopací technikou prošel řadou klubů. Rudolf Otepka hrál za Zlín, Příbram, Drnovice, Baník, Olomouc či České Budějovice a v nejvyšší soutěži zahrával celkově 28 pokutových kopů. V první lize dal 70 branek, čtyřiadvacet z nich padlo z penalt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Pavel Horváth – 44 penalt

Horváth.jpg

Suverénně nejvíc pokutových kopů v ligové historii zahrával Pavel Horváth. Bývalý záložník Slavie, Teplic či Sparty zažil nejúspěšnější časy v plzeňské Viktorce, kterou dovedl k premiérovému titulu i postupu do Ligy mistrů. V nejvyšší soutěži kopal 44 penalt, dal z nich 34 branek, ale desetkrát selhal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud