6 let je oporou Brém, taky ale mohl být jinde. Tyto velkokluby v minulosti kroužily kolem gólmana Jiřího Pavlenky

Po přestupu ze Slavie do Brém o něm kdekdo v Německu pochyboval, stačilo však málo, aby se z něj stal jeden z předních brankářů Bundesligy. Od té doby kroužilo okolo Jiřího Pavlenky několik evropských velkoklubů.

Jednatřicetiletý rodák z Hlučína, který chytal za Baník a Slavii, patří k oporám Brém. Ani jeho výkony ale nezabránily v roce 2021 sestupu Werderu z německé Bundesligy. Následně však pomohl vychytat rychlý návrat mezi elitu. Jiří Pavlenka má v Brémách smlouvu do roku 2025 a nejspíš ji dodrží. V minulosti však okolo něho kroužili skauti z několika evropských velkoklubů. Ze kterých, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

FC Barcelona

Jiří Pavlenka Brémy.jpg

Jiří Pavlenka a Barcelona? O tomto přesunu se spekulovalo vícekrát – například v době, kdy se začalo psát o odchodu tehdejší brankářské dvojky Jaspera Cillessena, kterého mohl nahradit právě Pavlenka. Jenže nakonec k tomu nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Bayern Mnichov

Jiří Pavlenka ČR.jpg

Jiří Pavlenka patřil k předním brankářům Bundesligy a pravidelně předváděl velmi dobré výkony. Není divu, že upoutal pozornost nejlepších německých klubů včetně Bayernu Mnichov, kde o něm uvažovali jako o dvojce za Manuelem Neuerem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Juventus Turín

Jiří Pavlenka Brémy 2.jpg

Potkat se v jedné kabině s Cristianem Ronaldem? I to se mohlo stát. Slavný klub z Turína měl o českého brankáře zájem v roce 2019, o čemž informoval německý deník Bild. Už v té době ale branku Juventusu hájil Polák Wojciech Szczesny, který v klubu působí dosud.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Liverpool

Jiří Pavlenka Brémy 3.jpg

Zájem o Jiřího Pavlenku měly také kluby z anglické Premier League. Jedním z nich byl Liverpool, který v roce 2018 hledal náhradu za Lorise Kariuse, jenž pokazil finále Ligy mistrů. Jenže Liverpool nakonec přivedl Brazilce Alissona Beckera, za kterého zaplatil 65 milionů liber a v té době z něj udělal nejdražšího gólmana všech dob.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud